Paarden te kust en te keur Zwemmen voor 140 euro Trots trainen als marathonloper 2 en 3 sxys 15 Zee- en dijkdag in Westkapelle Uw adviseur in verzekeringen WESTKAPELLE - Strandjutten, een vliegerfestijn, demon straties, krabben vissen en misschien wel meevaren met reddingsboot Uly. Het kan woensdag 30 juli bij de zee- en dijkdag in West kapelle. Opgeven voor het strandjutten kan het Hoge Licht, vertrek 10.00 uur. Het vliegerfestijn is van 11.00 tot 16.30 uur op de dijk. In het Polderhuismuseum kan een vlieger gemaakt worden. OOST-SOUBURG - Een 62-ja- rige man uit de gemeente Kapelle is zondagmiddag aangehouden omdat hij doorgereden zou zijn na een aanrijding. De verdachte zou rond 13.15 uur, vermoedelijk op zettelijk, achterop een an dere auto zijn gereden. De aanrijding gebeurde op de kruising van de A58 en de Veerhavenweg bij Oost-Sou burg. De verdachte ging er vervolgens vandoor waarbij hij inreed op de bestuurder en bijrijdster van de andere auto. De 27-jarige bestuurder kwam daarbij ten val en liep enkele schaafwonden op. Agenten troffen de ver dachte verderop aan op de vluchtstrook. De man weigerde zijn voertuig uit te komen. Agenten hebben hem vervolgens de auto uit getrokken. De verdachte is vastgezet voor verder onder zoek. Zijn auto is in beslag genomen. A-Z Barbecue Gourmet Party Service A-Z Barbecue Menu per persoon: g f 1 55 immmm Domburgse Boerendag DOMBURG - Zaterdag 26 juli is het weer Boerendag in Domburg. Het ringrijden begint om 13.00 uur, de kraampjes zijn geopend van 11.00-18.00 uur. Nachtmarkt in Middelburg MIDDELBURG - Evenementen bureau Zuid-West Neder land houdt vrijdag 25 juli een nachtmarkt op de Markt in Middelburg. 130 Markt kramen zijn bezet. Zeeuwse produkten zoals de babbe laar zijn op de markt verte genwoordigd. Voorkinderen is er onder andere een draai molen en eendjes vissen. De nachtmarkt is van 19.00 tot 00.00 uur en is gratis toegankelijk. Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: VLISSINGEN - De duurlopers die in training zijn voor de Kustmarathon Zeeland 2014, kunnen dat op een ori ginele manier aan de buiten wacht laten weten. Ze kunnen bij de organisatie van de Kustmarathon een speciaal T-shirt kopen met daarop de tekst: 'Ik train voor de Zeeuwse Kustma rathon'. Voor de deelneem sters aan de Ladiesrun is er een shirt met de tekst: 'Ik train voor de Zeeuwse Ladies Run'. Het marathon shirt is blauw van kleur. Ze zijn er voor dames en heren. Het Ladiesrun-shirt is roze. Deze shirts zijn een idee van atletiektrainer Jan de Wilde (van AV'56 uit Goes), die al voor het twaalfde jaar de open parcourstrainingen verzorgt, die drie maan den lang voorafgaan aan de Kustmarathon. Deze begon nen dit jaar op 6 juli en gaan op woensdag of zondag door tot de Kustmarathon is ge weest. De trainingen staan open voor iedereen, wel of geen lid van een vereniging. Het zijn immers 'open' trainin gen. De deelnemers (m/v) worden vooral geholpen bij een evenwichtige opbouw van hun marathontijd. Dat gebeurt met opbouwende duurlopen over het par cours, vanuit Zoutelande, Domburg en Oostkapelle. De T-shirts zijn bestemd voor iedereen die aan deze parcourstrainingen deel neemt, maar ook voor ieder die zich privé voorbereidt op de marathon van 4 okto ber. Het programma van de trainingen is te vinden op de site van de kustmarathon. NISSE - Jumpin' De Weel is dertien jaar geleden gestart als een eendaags springcon cours voor paarden, later zijn daar het mennen en de dressuur bijgekomen. Van daag de dag is het concours uitgegroeid tot een groots sportief hippisch feest dat maar liefst acht dagen duurt. Het niveau varieert van kinderen die op hun eerste pony rijden tot wedstrij den voor de internationale subtop. Het evenement gaat van start op vrijdagavond 25 juli met de rubriek springen voor paarden. In de daarop volgende dagen kunnen paardenliefhebbers genieten van allerlei facetten uit de paardensport. Om het eve nement aantrekkelijk te ma ken voor een breed publiek zijn er allerlei activiteiten. Er is een streekmarkt met al lerlei leuke artikelen, verder zijn er oogstdemonstraties en naast paarden zijn er ook nog andere diersoorten te bewonderen, zoals alpaca's, ezels en konijnen. Er wor den spectaculaire ridder- shows gehouden, compleet met workshops zwaard- vechten. Op zondag 27 juli verzorgt KC Zeeland een hindernisbaan voor honden, waar behendigheidswed strijden worden gehouden en demonstraties worden gegeven. Sjaak de Piraat en zijn papegaai Pablo maken een feest van de kindermid dag. Er is een kinderboerde rij, een vliegend tapijt, een ringrijbaan, en voltigede monstraties De toegang is gratis. Meer informatie en het volledige programma op internet. Rijkswaterstaat waarschuwt VERDEELDHEID - VIERING 200 OVERAZC JAAR ZEELAND Bel 0118-413111 KLIK WIN ACTIE Première Film by the Sea met overnachting VLISSINGEN - 'Zwemmen in rivieren en kanalen is popu lair, maar ook erg gevaarlijk. Ondanks een zwemverbod in vaargeulen en bij brug gen, sluizen en havens, zijn er jaarlijks gewonden en doden te betreuren', stelt Rijkswaterstaat. 'Zwem mers verliezen het van de sterke stroming van rivie ren, kanalen en draaikol ken. Vanaf een schip zijn ze nauwelijks zichtbaar. Door de onderstroom die passe rende schepen veroorzaken kunnen zwemmers meege trokken worden. En vaak wisselt de temperatuur van het rivierwater sterk. Hier door kunnen mensen in het water kramp krijgen en on derkoeld raken'. Wie hier wel zwemt riskeert behalve persoonlijk let sel een boete van 140 euro. Mobiele verkeersleiders van Rijkswaterstaat zijn op het water aanwezig om de regels te handhaven en zwemmers voor te lichten. Daarnaast wordt ook zwemmen bij strandjes langs de vaargeul en tussen de kribben afgera den. Hier is soms sprake van steile en gladde overgangen naar de vaargeul en verra derlijke stroming. Veilige, officiële zwemlocaties zijn te vinden op internet. 11' ÉL Vluchtstrook Gd Lekker makkelijk, alles inclusief, minimaal 5 personen 3 Vlees Kipfilet Filetkarbonade Varkenssaté spies Mexicaanse barbecueworst Grillburger Salades Komkommersalade Witte koolsalade Gemengde rauwkost Huzarensalade Kartoffelsalade Verse fruitsalade Sauzen Zigeunersaus Cocktailsaus Knoflooksaus Satésaus Benodigdheden Porseleinen borden •RVS bestek Gasbarbecue met gasfles Stokbrood met Tangen kruidenboter Servetten BEZORGING DA6ELUKS GRATIS DOOR HEEL MEDERUKD ZELFS DE AFWAS NEMER WE MEE' Bel voor onze folder 077 - 46 77 200 of kijk op Ook voor kleine karweitjes! Tel: 0113-21 66 77 O www.marathonzeeland.nl O www.deweelruiters.nl De FaarrP Woensdag 23 juli 2014 O www.de-faam.nl Petitie tegen komst asielzoe- XR /Mt JM 20 juli 1814: Koning Willem kerscentrum gestart, wethou- yMfc&r' I maakt vereniging Staats- der niet blij. Vlaanderen/Zeeland officieel. Rijkswaterstaat wijst zwemmers nadrukkelijk op de gevaren van zwemmen in vaargeulen, bij bruggen, sluizen en havens. Wie zwemt op een plaats waar dat niet is toegestaan, riskeert behalve persoonlijk letsel ook een boete van 140 euro. Mobiele verkeersleiders van Rijkswaterstaat zijn op het water aanwezig. Sas-Assurantiën bv Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie O www.zwemwater.nl het Go Dutch Festival waar artiesten als Nick Simon en Henk Westbroek optraden. Overigens gaven in totaal meer dan 75 artiesten een optreden. "Een familiefestival", noemde organisator Martin Priem het. Stiekem afgekeken uit Breda, waar een dergelijke dag succesvol bleek. Er waren de area's 80's, 90's en 00's, waar onder meer Arlo Versluis, Bert van Leerdam en Sandstorm optraden. In Hippyland konden bezoekers kraampjes bezoeken met spullen uit die tijd. Foto: PR MIDDELBURG - Middelburg was afgelopen weekend omgetoverd tot festivalstad. Zaterdag vonden honderden bezoekers hun weg naar City of Dance XXL op het Hof van Tange, waar behalve muziek ook kunstenaars, dansers en hobbyisten zorgden voor sfeer. Bezoekers konden kunstwerken maken, meedoen met dancebatties, muziek leren componeren en reuzebellen blazen. Zondag was het de beurt aan mensen die de voorkeur gaven aan Nederlandstalige muziek. En dat betekende het debuut voor

de Faam | 2014 | | pagina 1