Verzoek opvang asielzoekers in Swerf-Rust Middelburg r r www.middelburg.nl Oud-ROC gebouw krijgt een nieuwe bestemming GEMEENTE MIDDELBURG Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de gemeente Middelburg kortge leden benaderd met een drin gend verzoek of de gemeente locaties beschikbaar heeft voor de opvang van asielzoe kers. Vrijdag 4 juli is er een oriënterend gesprek geweest over de mogelijkheid om voor malig zorgcentrum Swerf-Rust hiervoor te gebruiken. Maandagmorgen 7 juli heeft het COA een officieel verzoek inge diend. Maandagavond 7 juli zijn omwonenden en gemeenteraad op de hoogte gebracht van het verzoek van het COA. Donderdag avond 10 juli was er een informa tiebijeenkomst voor omwonenden. Tijdens de informatiebijeenkomst voor omwonenden is afgesproken dat de gemeente eerst zorgvuldig in gesprek gaat met de buurtbe woners. De gemeente neemt daar voor de tijd die nodig is, alvorens de gemeenteraad om een besluit te vragen. Mensen die niet op de bewoners avond aanwezig waren, maar wel graag op de hoogte blijven van de ontwikkelingen kunnen dat bij ons aangeven. Dat kan door een e-mail met contactgegevens te sturen naar communicatie@middelburg.nl. Ook als u belangstelling heeft om deel te nemen in de bewoners- groep die wordt samengesteld, kunt u dat in uw e-mail aangeven. Landelijke ontwikkeling Op dit moment heeft het COA te maken met een stijging van de bezetting op de opvanglocaties en daarom is uitbreiding van capaciteit nodig. Er is sprake van een verhoogde instroom van asielzoekers, onder meer uit Syrië en Eritrea. Sinds de ROC-leerlingen zijn vertrokken staat het pand aan de Grevelingenstraat leeg. De Internationale Schakelklas (ISK) is op zoek naar nieuwe ruimte omdat het huidige gebouw aan de Zeerustlaan (voormalig AZC terrein) wordt gesloopt om plaats te maken voor de realisatie van Rittenburg. Het gebouw aan de Grevelingenstraat wordt aangepast en uitgebreid voor het onderwijs aan de leerlingen van het ISK. Het ISK-project (on derdeel van de Mondiascholengroep en C.S.W.) heeft leerlingen tussen de 12 en 18 jaar uit de gemeenten gelegen boven de Westerschelde. Deze kinderen beheersen het Nederlands nog niet voldoende voor het voortgezet onderwijs. Zij worden veelal in twee jaar klaargestoomd om in te stromen op de middelbare school. In augustus 2014 wordt het terrein aan de Zeerustlaan bouwrijp gemaakt door riolering en wegen aan te leggen. Daarom is er al gestart met de voorbereidingen aan de Grevelingenstraat. Nu worden er wanden verplaatst, vloerbedekking gelegd en technische aanpassingen gedaan. Naar verwachting wordt er medio augustus/september een unit die uit drie delen bestaat bij geplaatst en wellicht later nog zo'n unit. Vanaf het nieuwe schooljaar in augustus, trekt de ISK-klas in het gebouw. Naar verwachting kan de Internationale Schakelklas er de komende tien jaar gebruik van maken. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur VERORDENING LEERLINGENVER VOER GEMEENTE MIDDELBURG 2014 De gemeenteraad van de gemeente Mid delburg heeft op 7 juli de Verordening leerlingenvervoer gemeente Middelburg 2014 vastgesteld. De nieuwe verordening is een gevolg van aanpassingen in wetge ving door de invoering van het passend onderwijs. De nieuwe verordening is ter inzage gelegd in het stadskantoor en treedt in werking op 1 augustus 2014. GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN MORTIERE Burgemeester en wethouders van Middel burg maken, op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke or dening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, bekend dat de gemeen teraad in de vergadering van 7 juiï 2014 hef bestemmingsplan Mortiere gewijzigd heeft vastgesteld. Het plangebied van dit bestemmingsplan betreft de woonwijk Mortiere en net omliggende bedrijventer rein, de golfbaan en Woonboulevard Mortiere. Het terrein rondom het Zeeuwse Evenementen Podium valt niet in het plangebied. De gemeenteraad heeft eerder op 25 iuni 2013 besloten het bestemmingsplan Mortiere gewijzigd vast te stellen. Tegen dat besluit is beroep aangetekend. Op 9 april 2014 heeft de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State (ABRvS) uitspraak gedaan over dit beroepschrift. De ABRvS neeft hef beroepschrift gro tendeels ongegrond verklaard, met uit zondering van één onderdeel. Het gaat dan om ae wijze waarop de bestaande sportzaken op de Mortiereboulevard zijn geregeld. De specifieke aanduiding 'detailhandel in sport en spel' die op de verbeelding op beide panden was gelegd en artikel 1.4/ zijn door de ABRvS in deze uitspraak uit het bestemmingsplan geschrapt. Voor het overige is het bestemmingsplan Mortiere zoals dat op 25 juni 20T3 is vastgesteld,, onherroepelijk geworden en in werking getreden. De ABRvS stelt in de uitspraak de gemeen teraad van Middelburg in de gelegenheid om binnen 16 weken na de uitspraak op de genoemde twee punten een nieuw vast stellingsbesluit te nemen. Met het besluit van 7 juli 2014 heeft de gemeenteraad aan deze opdracht voldaan. Gewijzigde vaststelling Bij de vaststelling zijn ten opzichte van het ontwerpbestemmingsplan 2 wijzigingen doorgevoerd: 1Op de verbeelding is op de panden Mortiereboulevara 20 en 22 de aandui ding 'specifieke vorm van detailhandel -1toegevoegd; 2. Artikel 1.47 komt als volgt te luiden: 1.47 detailhandel in sport en spel Detailhandel in: 1Watersportartikelen, waaronder plezier jachten, motorboten, kano's en roei boten, surfplanken, duiksportartikelen, onderdelen en accessoires voor water sportartikelen, eventueel in combinatie met watersportkleding; 2. Kampeerartikelen, waaronder kam- peertenten, kampeerbenodigdheden en accessoires; 3. Sport- en spelartikelen, en bijbehorende accessoires, waaronder vallen: a. Sportartikelen, waaronder voetbal len, ski's, schaatsen, tennisrackets, biljarts, hometrainers en dergelijke; b. Sportkleding; c. Sportschoeisel; d. Sportprijzen, bekers en medailles; e. Speelgoed, waaronder spellen, puzzels, spelcomputers, modelbouw dozen. De omzet in de onder 3 genoemde ar tikelen afzonderlijk mag niet meer dan 70% van de totale omzet van het bedrijf bedragen. Ter inzage Het raadsbesluit en vastgestelde bestem mingsplan liggen vanaf 17 juli 2014 gedurende zes weken (tot en met 27 augustus 2014) voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan zijn ook digitaal te raadplegen via ae website www.middelburg.nl onder wonen en leven (ver) bouwen en onder houd bestemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het plan raadpleegbaar via www.ruimtelijkeplannen.nl. Op deze site kunt u het plan inzien door in het tabblad 'ID' de plancode NL.IMRO.0687.BPMOR- VW02 in te vullen. Uitsluitend tegen de wijzigingen die bij vaststelling in het bestemmingsplan ziin aangebracht, kan door alle belangheb benden beroep ingesteld worden bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoem de beroepstermijn, tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlo pige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige w >lan pas in werking nadat op iet verzoek is beslist. VOORONTWERP BESTEMMINGSPLAN 'HET ZILVEREN SCHOR' In het kader van artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening en de Inspraak verordening van de gemeente Middel burg, ligt het voorontwerpbestemmings plan Het Zilveren Schor vanaf 18 juli tot en met 29 augustus 2014 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het Stadskan toor aan de Kanaalweg 3 te Middelburg. Het bestemmingsplan Hef Zilveren Schor vervangt het voor betreffende gronden geldende bestemmingsplan en voorziet in een juridisch planologische regeling voor het realiseren van een centrumge bouw, groepsaccommodaties, recreatie bungalows en sportvoorzieningen. Om dit project mogelijk te maken worden bestaande accommodaties te zijner tijd gesloopt en wordt de bestaande insteek- naven vergroof. Het plangebied van dit bestemmingsplan ligt direct aan het Veerse Meer en de belangrijkste functie hierin zal op sport georiënteerde verblijfsrecreatie worden. Inspraak wordt verleend aan ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtspersonen. Het vooront werpplan kan ook worden bekeken op de gemeentelijke website www.middelburg. nl onder wonen en (verjbouwen bestem mingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het voorontwerpbestemmingc- plan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NL.IMRO.068/.BPBGMZIL- Tijdens de genoemde termijn kunnen schriftelijk of mondeling inspraakreacties ingediend worden. Een schriftelijke reactie moet gericht worden aan hef college van burgemeester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Voor een mondelinge inspraakre actie is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 36. Voor meer informatie over het vooront werpbestemmingsplan kunt u contact opnemen met Peter Mondeel, telefoonnum mer (0118) 67 52 36. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Boomdijk 18, Nieuw- en Sint Joosland: bouw opslagloods (7-7). Fagotweg 2K: bouw bedrijfspand (30-6) Fagotweg 2M, 2N, 2P en 2R: bouw bedrijfsunits (30-6). Havendijkstraat 25: bouw woninq (9-7). Kinderdijk 52: verbouw pakhuis tot hobby- en opslagruimte (4-/) Koningin Julianastraat 29 t/m 39 (oneven nrs.) en Prinses Ire- nestraat 2 t/m 32 (even nrs.): Lange Delft 28: wijziqen voorqevel pand (9-7). Michaelsdreef 16: kappen 1 boom (2 -7). Nieuwe Vlissinaseweg 390: reno veren woning (27^5). Noordsingel 58: bouw qaraqe/ber- ging (30^). Noordweg 453: bouw schuur (30-6). Penninghoeksingel 25: aanbren gen dakisolatie en aanpassen goten v.d. woning (30-6). Prins Bernhardstraat 4: plaatsen luchtbehandelingskasf op een kantoor (30-6). Ravensteijnweq 1B: plaatsen 4 geschakelde units jporto cabins) (27-6). Seislaan 8: wijzigen zijgevel pand 't Bijltje 11 sloop bestaande schuur herbouw schuur (4-7). en Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het Stadskantoor, Kanaalwea 3 te Middel burg, telefoon (0118) 6/ 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsver gunningen, hebben verleend (tussen haak jes staat de datum van verzending): Havendijkstraat 2: bouw woninq met schuur (79545) (8-71. Havendijkstraat 5 t/m 23 (even nrs.), 8 t/m 30 (even nrs.) en Ka- relsgang 10 t/m 20 (even nrs.): bouw 28 woningen (75824) (7-7). Penninghoeksingel 25: aanbren gen dakisolatie en aanpassen goten Penninghoeksingel 53: verbouw woning (y-7). Van cittersweg 2M, Arnemuiden: plaatsen van 8 lichtmasten (voetbalveld nr. 2) (101473) (8-7). Walravenstraat 10, Nieuw- en Sint Joosland: uitbreiden woninq (8-7). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanahebbenden kunnen binnen zes weken na ae tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bii burgemeester en wethouders 9lburg, van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieninaenrechter bij de Rechtbank Zeeland-Westorabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk' verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNINGEN De burgemeester van Middelburg maakt bekenadat hij de volgende exploitatiever gunningen als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV heeft verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Achter de Houttuinen 30 Calandweg 30, Arnemui (9-7). Lange Delft 8 (9-7). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieninaenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. COLLECTIEVE ONTHEFFING SLUITINGSUUR HORECABEDRIJVEN BINNENSTAD MIDDELBURG VOOR CITY OF DANCE De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij in verband met het houden van de City of Dance op grond van artikel 2.3.1.5, lid 1 van de Algemene Plaatse lijke Verordening Middelburg 1997 heeft besloten voor de nacht van zaterdag 19 juli op zondag 20 juli 2014 voor afle horecabedrijven in de binnenstad (bin nen de Vesten) van Middelburg een col ve ontneffina van het sluitingsu lectieve ontheffing van het sluitingsuur te verlenen tot 04.00 uur. Deze ontheffing geldt niet voor de para commerciële horecabedrijven (sport kantines, dorpshuizen, sociaal-culturele instellingen e.d.). Ter verduidelijking willen wij u erop wijzen dat de geluidsnormen fje^e nacht normaal van kracht blijven. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders hebben de navolgende meldingen ontvangen. Op grond van het "Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer" (Activiteitenbesluit) van: Langeviele 61De Middelburger voor het wijzigen van een restaurant. Loskade 1Fletcher Hotel Exploitaties B.V. voor het wijzigen/aanpassen van de afzuiginstallatie van het hotel. Oude Rijksweg 112, Nieuw- en Sint Joosland: Maatschap Mesu voor het uitbreiden van de inrichting voor fruit- bewaring van 12 cellen en het uitbreiden van een werktuigen berging. Podium 31Tafelen B.V. voor het op richten van een restaurant met een wereld keuken. Ramsburgerweg 2-12: Unipharma B.V. voor het uitbreiden van een bedrijfs hal. Sandberglaan 10: De heer A P Provoost voor het uitbreiden van de land- winkel. Van Cittersweg 20, Arnemuiden: Muziekvereniging Arnemuiden voor het oprichten van een muziekvereniging.

de Faam | 2014 | | pagina 9