I I I i Het werden jaren van overleven Uitaminehoek "De Krasse" WERELDZEEUW VJSL www.uitaminehoekdekragge.nl mm Beachvolleybal van start Geschrapte worteltjes Gesneden üsberssla Trostomaten Selderijsalade Ananas-meloensalade Witte druiven 400 Sram 1.49 250 sram 0.69 500 Sram 0.75 100 sram 0.75 250 Sram 0.75 500 sram 1.49 Wij verzorsen ook uw salade schotels, fruit salade of meloen salade voor bij de BBQ! Rapenburswes 18a - Meliskerke - Tel. 0118 - 561642 het is weer OP ONZE GEHELE VOORRAAD VLISSINGEN - "De frustraties over de afhandelingen van het bedrijf en de koers van de regering met het daaruit voortvloeiende ontmoedi gingsbeleid waren groot." blikt Ina terug. Ze dachten er wel eens aan om Neder land voorgoed te verlaten, maar veel tijd om bij de pakken neer te zitten was er niet. "We moesten verder, er moest brood op de plank komen. Gilles die zijn hele leven als hobby de paarden sport had gehad, maakte van zijn hobby zijn beroep en ging op een manege werken. In de jaren die volgden gin gen we twee maal op vakan tie naar Portugal. Het land sprak ons vanaf het eerste moment aan. Het ademde een sfeer uit van vervlogen tijden en het landschap met veel ongerepte natuur had iets oers, het raakte ons in ons hart. Toen we een ad vertentie in een krant lazen, waarin een paardentrai- ner in de Algarve gevraagd werd, hakten we dan ook de HET HUIS KWAM GEVAARLIJK DICHT BIJ DE STEILE RIVIERWAND TE STAAN... knoop door en enkele maan den later gingen we al op weg." In een tweede hands busje vertrokken ze op een koude wintermorgen met hun twee honden naar het zuiden. Het werd het begin van jaren van overleven, altijd op zoek naar werk en soms naar een dak bo ven hun hoofd. "Niets was wat het leek, de leugen was koning", vat Ina de eerste periode samen. Ze vertrok ken naar een volgend adres waar ze een jaar beleven en uiteindelijke kwamen ze in Aljezur terecht. "We had den daar prachtig uitzicht op de vallei met de rivier en aan de andere kant de weide met de stallen. We moesten via een plank over het water, langs een touw drie meter.de steile rivier wand omhoog klimmen naar het pad dat naar ons huis voerde. Het huis was een uit leem opge trokken, verbouwde koeien stal. Het had geen elektrisch en ik kookte er op een hout kachel." Maar hier waren ze gelukkig. Tot een vreselijke, alles verwoestende brand een groot deel van Portugal in de as legde. De brandweer kon het huis van de vlam men redden, maar door de extreem natte winter die er op volgende, ontstonden brede modderstromen die de kaal gebrande berg af kwa men, langs en onderdoor het huis. De rivier trad buiten zijn oevers en grote stukken berg spoelden weg. Het huis kwam gevaarlijk dicht bij de steile rivierwand te staan. Het dak kon de enorme wa teroverlast niet aan en zo begon hevig te lekken dat Gilles en Ina weer moesten vertrekken. De verhuurders van hun volgende adres ble ken aan de alcohol verslaafd en na verloop van tijd wer den hun regeltjes steeds Zeeuwen in het buitenland In het kader van 200 jaar Zeeland is De Faam op zoek naar Zeeuwen in het buitenland. Wekelijks plaatsen we een artikel over Zeeuwen die zijn geëmigreerd. Kent u iemand die het Zeeuwse heeft verruild voor het buiten land? Mail dan naarredactie.faam@wegenermedia.nl VLISSINGEN - Strandsport Zeeland houdt in samen werking met drie strandpa viljoens langs de Zeeuwse Kust de komende weken de Badkoerier Zomeravond Beachvolleybaltoernooien. Zes weken lang kunnen toe risten en inwoners komen beachvolleyballen op de mooie stranden van Wal cheren. De toernooien, die al voor het vijfde jaar worden ge organiseerd, zijn recreatief van aard, met teams van maximaal vier personen. In 2013 hebben bijna 150 teams meegedaan. Dinsdag avonden wordt er gespeeld bij Strandpaviljoen Noord- duine, tussen Domburg en Westkapelle. Op woensdag avonden bij Strandpaviljoen Neptunus, tussen Zoute- lande en Westkapelle en op donderdagavond bij Kaap duin te Dishoek. De laatste speelavond is don derdag 21 augustus. Men kan zich individueel of als team aanmelden om 18.45 uur op het strand. Van tevoren in schrijven hoeft niet, maar er kunnen maximaal twintig teams per avond meedoen. Het inschrijfgeld is 10 euro per team. Er wordt gespeeld van 19.00 - 21.00 uur. Nieuw deze zomer is dat de Badkoerier Zomeravond Beachvolleybaltoernooien opgenomen zijn in de Veere- pas. Met deze pas krijgt een team eenmalig een korting van 3 euro op het inschrijf geld. Nu 6.50 Nu 5.98 Nu 1.19 Nu 1.59 Nu 1.59 Nu 2.98 Nu 1.59 Weekaanbiedingen! Verse nasi uit eigen keuken per kg. Verse worst per kg. Baconburgers per stuk Ei-bieslooksalade 150 gram Achterham ham uit eigen keuken 150 gram Roompaté uit eigen keuken 100 gram Extra belegen Weijdeland 500 gram Boeren pikant belegen 500 gram Nu 6.25 Nu 6.25 Torenstraat 4.4365AE Meliskerke T: 0118-566066 - E: info@slagenj-wisse.nl - www.slagerij-wisse.nl Voor al uw aardappelen, aroenten, fruit, salades en verssesneden aroenten. Deze aanbiedingen zijn geldig van woensdag 16 iu(i t/m dinsdag 22 juli 2014 rnz&m O www.de-faam.nl mi De Faam woensdag 16 juli 2014 5 Gilles Baas bouwde in Nieuw- en Sint Joosland met eigen handen een fruitteeltbedrijf op, maar werd naar eigen zeggen door alle nieuwe wetten en maatregelen van de overheid gedwongen zijn bedrijf te beëindigen. Samen met zijn vrouw Ina vertrok hij 17 jaar geleden naar de Algarve. door Rachel van Westen Het land sprak ons vanaf het eerste moment aan. Het ademde een sfeer uit van vervlogen tijden en het landschap met veel ongerepte natuur had iets oers, het raakte ons in ons hart." Grilworst uit eigen keuken, naturel of saté 150 gram Deze aanbiedingen zijn geldig van woensdag 16 juli t/m dinsdag 22 juli 2014 Prijswijzigingen en drukfouten voorbehouden. banken, kasten, eethoeken, fauteuils, zithoeken, dressoirs, vloerkleden, relaxstoelen, lampen, etc. (vraag naar de voorwaarden) De Jonge Hoek van Dijke. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482. binnenuitverkoop.

de Faam | 2014 | | pagina 5