È^-iÊtï Een leven lang zorgeloos genieten Schapenvet tegen kou en kwallen BLAUWGERUITE /M Kunststof kozijnen van Alkuplus www.alkuplus.nl O www.de-faam.nl De Faam woensdag 16 juli 2014 13 KORT NIEUWS - I '«-J - - I 1 Zijn uw oude kozijnen toe aan vervanging of bent u van plan uw nieuwe droomhuis te gaan bouwen? Laat u inspireren en adviseren in ons ontdekkingscentrum in Middelburg. Hier ziet u een 11 jj^ enorme diversiteit aan kunststof kozijnen, deuren, hefschuifpuien, dakkapellen, veranda s en accesoires. Wij begeleiden u graag om de juiste keuzes te maken die het beste passen bij uw wensen en mogelijkheden. Bezoek geheel vrijblijvend onze showroom of maak een afspraak voor een rondleiding en adviesgesprek. Alkuplus ontdekkingscentrum Middelburg Klarinetweg 5 4337 RB Middelburg Tel. 011 8 - 628 707 Middelburg@alkuplus.nl Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 09:30 - 1 8:00 uur. Zaterdag 09:30 - 16:00 uur Facebook.com/Alkuplus Middagconcert op het orgel VLISSINGEN - Vrijdag 18 juli is om 12.00 uur het derde middagpauzeconcert op het orgel van de Sint Ja- cobskerk te Vlissingen, ditmaal te geven door Karl Maureen uit Mün- chen. Het concert duurt ongeveer een half uur en de toegang is, zoals ge bruikelijk, gratis. Op het programma staan werken van onder meer Johann Sebastian Bach en Justin Heinrich Knecht. Karl Maureen was orgelleraar te Augsburg en gaf concer ten door heel Europa. Hij is organist van de Herz- Jesu-Kirche te München. Rijbewijskeuring senioren VLISSINGEN - Senioren, chauffeurs met rijbewijs C/D/E en overige auto mobilisten die voor ver lenging van hun rijbewijs moeten worden gekeurd, kunnen hiervoor terecht op het spreekuur donder dag 25 juli en 22 augustus op de locatie Woon-zorg- centrum Ter Reede, Vre- dehoflaan 370. Senioren betalen daarvoor 35 euro, chauffeurs met rijbewijs C, D of E 52,50 euro. Voor informatie en een afspraak belt u tijdens kantooruren naar het lan delijke afsprakenbureau van Regelzorg Rijbewijs keuringen: 088 23 23 300. in een oversteek van Breskens naar Vlissingen. Strijd leveren tegen het water hoort bij Zeeland. Deze maand wordt de Scheldebeker na vijftig jaar weer gezwommen. Een heroïsche strijd om de zee te trotseren VLISSINGEN - De Schelde beker werd voor het laatst in 1964 gehouden. Onder meer omdat voor de barre tocht het scheepvaartver keer moest worden stilge legd. De wedstrijd was een flinke uitdaging die alleen getrainde zwemmers kon den volbrengen, die bestand waren tegen alle elementen van de onvoorspelbare Wes- terschelde. "Het was soms levensge vaarlijk" zei Frans Meijer, terugkijkend op zijn jaren als jurylid. De verraderlijke stroming zorgde er voor dat het gevaar op de loer lag. Zelfs getrainde zwemmers konden vlak voor kerend tij flink uit koers van de finish De eerste drie van de Scheldebeker in 1934. Foto: Collectie Gemeentearchief Vlissingen op het Badstrand raken. "Voor je het wist zat je in Zoutelande", vertelde een oud-deelnemer daarover. De zwemmers werden ge prepareerd door ze dik in te smeren met schapenvet tegen onderkoeling en kwal- lenbeten. Dat gaf nog wei eens problemen wanneer een oververmoeide zwem mer uit het water moest worden gevist en glibberig als een paling door de hulp- biedende handen gleed. Als de tocht door slecht weer werd afgelast werd als al ternatief gezwommen door het Kanaal door Walcheren. Tussen dames en heren was geen onderscheid. Qua tijd deden die voor elkaar niet onder. Erica Terpstra werd in 1961 vierde! De zwemster Judith de Nijs zwom ooit de 5,1 kilometer binnen het uur. Een oud-zwemmer zei daarover later: "Je kunt dus beter Breskens-Vlissingen zwemmen. Als het tegenzit ben je nu met de veerboot langer onderweg." door Gerard van der Hoeven 8' 5 -'£>> .NV

de Faam | 2014 | | pagina 13