Souburg thuis, altijd lastig. Comfortabel en betaalbaar wonen kuubmakel aars BLAUW GERUITE u aan de rand van het centrum van Goes Op het huidige WK komen we er maar bekaaid af in vergelijking met de mon sterscore van toen. Nee, die wedstrijd op een of ander Souburgs knollenveldje was pas een sensatie. De wed strijd eindigde in 0-59 voor Vlissingen! Volgens het wedstrijdverslag stond het al na een half uur spelen 18-0 voor Vlissingen en staakte de scheids enige tijd de wedstrijd om wat schrijfgerei te halen om de stand bij te kunnen houden. Met rust stond het 0-30 en drie minuten voor tijd stokte de Vlissingse doelpunten- machine bij 59. Volgens de Middelburgsche Courant, KORT NIEUWS A/liniconcert door Stefan Knuijt MIDDELBURG - Het mini- concert in de Koorkerk op donderdag 10 juli wordt gegeven door Stefan Knuijt en is van een bijzondere allure. Hij bespeelt tij dens dit concert zowel de piano als de tuba. Het programma bestaat dan ook uit twee delen. In het eerste deel vertolkt Stefan Knuijt op dé piano mu ziek van Grieg, Debussy en Chopin. In het tweede deel bespeelt hij de tuba en klinken werken van Eccles en Penn. Cora Del- lebeke bespeelt hierbij de marimba. Het concert be gint om 15.00 uur. De toe gang is vrij. Het oor gericht op twee dagen later, werd door de Vlissingers met man en macht getracht om er 60-0 van te maken, 'doch men slaagde daarin niet.' Met de krantenkop 'Een nieuw we reldrecord op Zeeuwschen naam?' werd direct de vraag gesteld of zo'n monsterzege eerder was voorgekomen. Het was een Zeeuws record, maar wellicht een wereld record. Voor die bewuste zaterdag stond een uitslag van 56-0 als record in de boeken, op naam van een team uit Uruguay. V.C.V. was in 1916 opgericht. Het elftal speelde met spelers die beroemd werden door hun dribbelvermogen, hun pingeltechniek en ijzeren discipline. Spelers als Henk 'Katje' Kokelaar, Jaap van Peenen en Gillis ('De Kei') van de Rafelaar spraken tot de verbeelding. In 1930 werd een Belgische oud-interna tional als trainer gehaald en was Vlissingen het eerste Zeeuwse team dat in een 4- 2-4 systeem ging spelen. °g_ de klederdracht MIDDELBURG - De expositie Het Wilde Oog in Zeeland is sinds deze week tot en met 7 september te zien in het souterrain van de Zeeuwse Bibliotheek. Het Wilde Oog werkt al veer tien jaar aan een kunst project waarin de culture le identiteit van vrouwen in klederdracht wordt ge documenteerd en getóiea- traliseerd. Met als nflbtto 'Wild Kijken Lenig Denken' ensceneert Het Wilde Oog ontmoetingen tussen culturen, resulte rend in portretten met een mix van alledaagsheid en kunstzinnigheid. Diverse koopappartementen in "Belfort" aan de Couwervestraat voor 149.000,- k.k. Verkoop en inlichtingen: (0113) 22 77 88 (0113) 64 43 98 Bezoek de kijkdagen! Donderdag 10 juli (19.00^21.00 uur) en zaterdag 12 juli (10.00-12.00 uur) C www.de-faam.nl Zou het record al uit de boeken zijn gespeeld? Op zaterdag 18 september 1937 werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen S.V. Souburg 2 en een veteranen- team van V.C. Vlissingen in de zater dagcompe titie van de Zeeuwse Voetbalbond. De Faam woensdag 9 juli 2014 20 V.C. Vlissingen in 1928. Staand vlnr: Jaap van Maris, Katje Kokelaar, Frans Verhulst, Jaap van Peenen, Piet Sinke. Midden: Chiel Braat Frans van Gelderen, Wijnand Vierhout. Onder: Jan de Quelerij, Chris Kats, Arie de Buck. Foto: Collectie Gemeentearchief Vlissingen |j V ifl i

de Faam | 2014 | | pagina 20