r r Wethouder Arjan Beekman beloont BeestenBende-kinderen met certificaat r Nieuwe Oostperkweg is open Inzameling taxus tegen kanker Gemeentelijke informatie op een pagina Compensatie eigen risico vervalt in 2014 Verkeer en parkeren bij ring- en sjezenrijden GEMEENTE MIDDELBURG Rond de schoolvakantie bericht gemeente Middelburg niet op twee, maar op een pagina. Vanaf volgende week verschijnt de rubriek 'Het woord aan raadslid niet. Op 3 september keert de raadsrubriek terug. Dan is het woord aan Krijnie Hoek van het CDA. Dat is ook het moment dat de gemeente weer overstapt naar twee informatiepagina's. Het kabinet heeft de regeling Compensatie eigen risico (Cer) met ingang van dit jaar afgeschaft. Dat betekent dat deze compensatie niet meer wordt uitbetaald. De regeling was voor mensen met hoge zorgkosten, die het volledige eigen risico van de zorgverzekering moesten betalen. In bepaalde gevallen kon u daarvoor een jaarlijks geldbedrag ontvangen. Het Centraal Administratie Kantoor betaalde jaarlijks deze bijdrage. In 2013 was dat 99. Vanaf 2015 worden gemeenten ervoor verantwoordelijk om - met minder geld - iets te doen voor mensen met hoge zorgkosten. De gemeenten kunnen mensen op verschillende manieren ondersteunen voor meerkosten als gevolg van chronische ziekte of een beperking. Wij kunnen daarvoor aansjuiten bij bestaande regelingen, zoals de bijzondere bijstand of een aanvullende collectieve zorgverzekering. Maar gemeen ten kunnen ook een nieuwe regeling maken. Welk beleid de Walcherse gemeenten gaan hanteren is eind 2014 bekend. Brief en antwoordkaart Als u in 2013 een bijdrage heeft ontvangen als tegemoetkoming van het eigen risico, dan stuurt het Centraal Administratie Kantoor (CAK) u op 2 juli 2014 een brief. Bij deze brief zit een antwoordkaart. Daarmee kunt u het Centraal Administratie Kantoor toestemming geven om uw gegevens door te geven aan de gemeente. Het terugsturen van de antwoordkaart betekent niet dat u automatisch in 2015 een bijdrage ontvangt. De gemeenten gaan namelijk eind 2014 bepalen hoe ze ondersteuning willen bieden aan mensen met hoge zorgkosten. Als u de antwoordkaart niet terugstuurt, kunt u altijd nog op een later moment om ondersteuning vragen als u denkt dat u aan de voorwaarden voldoet. Eind 2014 meer informatie Op www.walcherenvoorelkaar.nl vindt u antwoorden op veelgestelde vragen. Eind 2014 wordt bekend hoe de Walcherse gemeenten de ondersteuning willen regelen. Het ring- en sjezenrijden ter gelegenheid van de le Folkloristische Dag is op het Abdijplein en omgeving een traditie. Deze activiteit wordt georga niseerd door de Folkloristische Commissie en de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. Het ring- en sjezenrijden wordt dit jaar gehouden op donderdag 17 juli. Dan gelden de volgende maatregelen: Verkeer De paarden met sjezen zullen de volgende route volgen: Abdijplein Balans Korte Burg Groenmarkt Onder den Toren Koorkerkhof Abdijplein. Op het Abdijplein zal op één ringrijbaan zonder sjees de ring worden ge stoken. De genoemde straten worden, voor zover nodig voor het verkeer afgesloten. De afsluiting heeft verder tot gevolg dat in de volgende straten het (doorgaand) verkeer op 17 juli gestremd zal zijn: Balans Bogardstraat Bachtensteene Walplein Nieuwe Kerkgang Koorkerkstraat Reiger straat Korte Giststraat. De Bleek zal worden opengesteld voor eenrich tingsverkeer vanaf de Zuidsingel. Parkeren Parkeren is niet mogelijk langs de genoemde sjezen-route vanaf woens dag 16 juli 18.00 uur tot donderdag 17 juli 19.00 uur. Op het Walplein is parkeren niet mogelijk op donderdag 17 juli tot 19.00 uur. De 2e Folkloristische Dag, de grote ringrijderij op het Molenwater, wordt dit jaar gehouden op donderdag 14 augustus. Op woensdagmiddag 25 juni scoorden de BeestenBende- leden uit Middelburg en Vlissingen veel complimenten in Middelburg. Vanuit verpleeg huis Willibrord van WVO Zorg gingen de kinderen het stads centrum in om op te ruimen en tegelijkertijd kennis te maken met de thuiszorg. Alle BeestenBende-leden uit Mid delburg en Vlissingen kwamen samen bij verpleeghuis Willibrord. De kinderen en hun begeleiders gingen daarna in groepjes het cen trum in voor een Spelspeurtocht. Deze speurtocht stond in het teken van Thuiszorg'. Zij maakten kennis met de thuiszorg en hoe het is om in de thuiszorg te werken. Dat deze BeestenBende-kinderen maandelijks hun eigen buurt schoon houden, is ook voor de winkeliers in Middelburg een reden om wat terug te doen. De Druk- kery, Slager Wijffels, Chocolate Lovers, Chocolaterie Burger en a Domani XL gaven alle kinderen wat lekkers of leuks mee tijdens de Spelspeurtocht. Arjan Beekman, wethouder 'Wijkgericht werken en burgerparticipatie', reikte certifi caten uit aan de kinderen om hen extra te belonen voor het goede werk dat zij hebben verricht in hun eigen buurt. Op initiatief van de Walcherse zorgorganisatie WVO Zorg en met ondersteuning van de gemeenten Middelburg en Vlissingen gaan de BeestenBende-kinderen regelmatig met hun ouders de wijk in om een bijdrage te leveren aan een schone en prettige leefomgeving. Onder het motto 'Samen voelt beter' zetten zij zich actief in voor het opruimen van zwerfafval eo om samen met bewoners leuke en nut tige activiteiten te verrichten. Voor jong en oud WVO Zorg ondersteunt De Bees- tenBende omdat ze gelooft in de kracht van verbinding tussen kinderen en ouderen. 'Jong geleerd is oud gedaan. De kinderen geven het goede voorbeeld over hoe jong en oud samen kunnen bijdragen aan een prettige leefomgeving', aldus Jan de Graaf, bestuursvoor zitter van WVO Zorg. Foto: Karei van de Beek Vrijdagmiddag 27 juni is de nieuwe Oostperkweg openge steld voor het verkeer. De Oostperkweg vormt een belangrijk onderdeel van de nieuwe stadsentree. Deze weg was echter niet afgestemd op de toekomstige situatie. Daarom is een deel van de weg verlegd volgens een nieuw tracé. Tevens heeft de weg over de gehele lengte een aangepast profiel met gescheiden rijbanen gekregen. De start van de voorbereidende werkzaamheden was in'oktober vo rig jaar. In maart 2014 werd daad werkelijk begonnen met de aanleg van deze nieuwe ontsluitingsweg op het industrieterrein Ramsburg. Foto: Aart van Belzen Door middel van een klein beet je inspanning kunt u van groot belang zijn voor de mensen in uw omgeving. U kunt de hoop vergroten voor veel mensen. In de nieuwe jonge twijgen van de Taxus Baccata haag zit baccatine. Dit is een belangrijke grondstof voor het maken van geneesmiddelen waarmee men kanker bestrijdt. Als u weet dat er jaarlijks tienduizen den behandelingen nodig zijn dan kunt u het snoeisel van uw taxus haag toch niet verloren laten gaan. Op diverse plaatsen in Nederland wordt het snoeisel van de taxus haag ingezameld. Ook in Middelburg is er een inzamelplaats, namelijk bij de Milieustraat aan de Waldammeweg. Het snoeisel moet zuiver worden aangeboden, dus geen ander afval, grond of zand, en het moet jong zijn. Enkel eenjarige scheuten van maximaal 30 cm zijn bruikbaar. Het inzamelen kan tot en met 30 augustus. Voor meer informatie: www.vergrootdehoop.nl Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2014 | | pagina 9