Het woord aan raadslid Peter de Doelder 50 ideeën en 700 'likes' voor viering 800 jaar Middelburg www.middelburg.nl F Raadsvergadering in stadskantoor Beste Middelburgers, Nieuwe tijden breken aan, nieuwe mogelijkheden doen zich voor. De PvdA heeft opnieuw zitting geno men in het college. Om opnieuw verantwoordelijkheid te nemen voor het bestuur van de stad. Gemakkelijk zal het opnieuw niet zijn, immers er is weinig geld te besteden aan nieuwe dingen. Hoe graag we ook zouden willen, het is er nu eenmaal niet, erger nog, we zullen nog meer moe ten bezuinigen. Vandaar dat het gemeentebestuur zich wil bezin nen op de de kerntaken van de gemeente. Wat moet de gemeente doen om Middelburg te laten wat het is: een fijne stad om in te wonen. Wat kunnen en willen de bewoners zelf doen? En vooral wat kunnen gemeente en bewoners samen doen zodat 1 1 DRIE kan worden. Er komt dus een periode van bezinning op de zogenaamde kerntaken... Foto: Aart van Belzen Wij denken, met anderen, dat de bewoners van Middelburg hierover veel goeie ideeën hebben. Alle in woners tezamen weten alles over onze gemeente, iedere Inwoner apart een klein stukje. Wij vinden het een uitdaging om zoveel mo gelijk stukjes van onze inwoners te verzamelen. Vanuit België is een methodiek over komen waaien waarbij 1000 inwoners van de stad op een zaterdagmiddag bijeen werden geroepen om ideeën te verza melen. In sommige steden is dit initiatief overgenomen en succes vol gebleken. De fractie van de PvdA pakt het anders aan. Op de zaterdag voor iedere raadsvergadering staan we op de Markt van Middelburg. We staan daar om met u te praten: over de zaken die actueel zijn in onze gemeente, zoals: 'wat zijn de kerntaken van de gemeente?' Kortom om stukjes te verzamelen van alles wat in Middelburg leeft. Onder het motto "Maak Mid delburg Mooier" horen we graag nieuwe ideeën. Heeft u een idee om Middelburg mooier te maken. Kom het ons vertellen! Op 5 juli staan we er weer inclu sief het Rode Karretje. Peter de Doelder Fractievoorzitter PvdA Via de website 800jaarmiddelburg.nl zijn sinds januari al ruim 50 ideeën gelanceerd voor de viering van het feit dat Middelburg in 2017 al 800 jaar stadsrechten heeft. De ideeën die zijn inge diend zijn heel divers. Van grote volksfeestelijkheden tot kunst projecten en van complete evenementen tot een kermis in de stijl van vroeger. In totaal hebben de verschillende ideeën bijna 700 'likes' gekregen. De website blijft nog in de lucht tot 1 september. We willen alle Middelburgers oproe pen om deze zomer nog ideeën in te brengen en zeker ook de ideeën op de website te bekijken en te 'liken' wat ze leuk vinden. Zo krijgen de mensen die zich over de inzen dingen gaan buigen een richting voor het maken van keuzes. Na september wordt er een gemengde groep samengesteld van gemeen te, inwoners en inzenders om de ideeën die zijn binnengekomen te selecteren en een programma voor het jaar 2017 vast te stellen. We zeggen niet dat een idee dat weinig 'likes' heeft gehad, helemaal geen plek in het programma kan krijgen. Als iemand bijvoorbeeld een idee heeft ingediend dat weinig inzet vergt en waarvan de finan ciering niet uit het projectbudget geregeld hoeft te worden, kan het wellicht toch doorgang vinden. De afwegingen of iets wel of niet kan, zijn breder dan alleen het aantal 'likes'. Als een idee echter erg populair blijkt en ook haalbaar lijkt, dan zal de werkgroep dat zwaar meewegen. Ook kan het helpen als er hulp is aangeboden via de site voor de organisatie van een bepaald evenement. www.800jaarmiddelburg.nl De gemeenteraad komt op maandag 7 juli bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. Agenda: 1) Opening, mededelingen ën vaststelling agenda Vaststellen notulen raadsvergadering van 12 mei 2014 Vaststellen notulen raadsvergadering van 26 mei 2014 Ingekomen stukken Jaarstukken 2013. Vaststellen Doorrekening Grondbedrijf d.d. februari 2014 Eerste Bestuursrapportage 2014. Instemmen Kaderbrief 2015-2018. Vaststellen Voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 2014 Budget fractieondersteuning 2013. Vaststellen Tafel van 15. Zienswijze plan van aanpak Stichting Beeldende Kunst Middelburg (SBKM). Benoeming lid Raad van Toezicht gemeenschappelijke regeling Doelgroepenvervoer op Walcheren, participatie Flexnet en aansluiting bij Gemeentelijke Vervoerscentrale Zeeland De Lonneboot. Beschikbaar stellen krediet tijdelijke uitbreiding huisvesting en le inrichting onderwijsleerpakket/leer- en hulpmiddelen basisschool per 1 augustus 2014 Internationale schakelklas (ISK). Beschikbaar stellen krediet realisatie vervangende huisvesting per 1 augustus 2014. Verordening Leerlingenvervoer. Instemmen met Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Zeeland (GGD). Zienswijze jaarrekening 2013 Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Zeeland (GGD). Zienswijze Kadernota 20-15 Orionis Walcheren. Zienswijze 2e begrotingswijziging 2014 en le rapportage 2014 Zeeuwse Muziekschool. Zienswijze Jaarstukken 2013 Zeeuwse Muziekschool. Zienswijze Begroting 2015 Heroriëntatie gemeentelijke taken. Procesvoorstel Fietsparkeren station Middelburg. Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van de aanpassing Mastgatstraat. Vaststellen herziene exploitatieopzet Piet Heinstraat. Vaststellen herziene exploitatieopzet Veerseweg Zuid. Vaststellen herziene exploitatieopzet Gewijzigde bestemmingsplan Mortiere naar aanleiding van Uitspraak Raad van State. Vaststellen Woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland. Zienswijze op het voorstel over overdracht gronden Regionale Uitvoeringsdienst (RUD) Zeeland. Zienswijze eerste begrotingswijziging 2014 Regionale Uitvoeringsdienst (RUD) Zeeland. Zienswijze conceptbegroting 2015 2) 3) 4) 5) 6) 7) 8) 9) 10) 11) 12) 13) 14) 15) 16) 17) 18) 19) 20) 21) 22) 23) 24) 25) 26) 27) 28) Z9) 30) De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl. Ook liggen "de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Ir9£ VASTSTELLING VERORDENING ELEKTRONISCHE KENNISGEVING GEMEENTE MIDDELBURG. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in de vergadering van 26 mei 2014 heeft besloten tot vaststelling van de Verordening elektronische kennisgeving gemeente Middelburg met toelichting. Deze verordening is in werking getreden op 1 juni 2014 en ligt voor een ieder ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Arnelaan 41: uitbreiden woning (24-6). Nieuwe Vlissingseweg 148: bouw schuur (23-6). Vlasmarkt 33: wijzigen raamkozijn (19-6). Volkeralcstraat 79: plaatsen dakkapel (23-6). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Arneplaatweg 62 t/m 76, Arnemuiden: wijziging op d.d. 2 september 2008 verleende reguliere bouwvergunning voor het bouwen van 31 recreatiewoningen (waterwoningen) (wijziging betreft net gespiegeld uitvoeren van 8 woningen^ (2007/12697) (27-6). Havendijkstraat 1: bouw vrijstaande woning met berging en tuinmuur (27-6) Kousteensedijk 2: interne verbouwing (27-6). Lange Geere 3: wijzigen reclame (27-6). Molenberg 47, 47A, 49, 49A en 49B: verbouwen tot appartementengebouw (85995) (23-6). r Pijpstraat 16: plaatsen 3 dakvensters (27-6). Zeeburgstraat 6, Nieuw- en Sint Joosland: plaatsen dakkapel voordakvlak woning (24-6). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een >tiv€ Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. akie gemotiveerd bezwaarschrift indienen j burgemeester en wethouders van VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij de volgende exploitatievergunning als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV heeft verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Mortiereboulevard 34 (23-6). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2014 | | pagina 8