Japan voelt aan als tweede huis p opruiming bin n9n uit Vitaminehoek "De Krasse WERELDZEEUW www.uitaminehoekdekragge.nl van 20-86% Felix Pachlatko in Nieuwe Kerk 60 diploma's Van Dixhoorn Kortingen Bospeen Verse doperwten Vers sesneden snijbonen Tasfy tom smaakfomaten Handsinaasappels Komkommer dille salade NIEUW! Aardappel Sroente salade Granny smiths appels per stuk 0.99 250 Sram 0.99 400 sram 1.25 250 Sram 0.99 10 stuks 2.25 100 sram 0.75 100 Sram 0.59 I kilo 1.98 Rapenburswes 18a - Meliskerke - Tel. 0118 - 561642 De ZIERIKZEE - Ze ging vier jaar geleden voor het eerst naar Japan, als deelneemster aan een studiereis. "Hoewel we slechts twee weken in Tokyo waren, had dit bezoek zo'n positieve invloed, dat ik nog meer gemotiveerd was om mijn studie te voltooien, zo dat ik snel terug kon naar Japan", blikt Melissa terug, "Dit land voelde als een tweede thuis. Ik leerde de taal, nam gebruiken over en als fan van Japanse artiesten kon ik mijn hart ophalen in de live houses van Tokyo. Een jaar later nam ik deel aan een summer course van zes weken in Tokyo en in 2012 verbleef ik drie maan den in deze stad. Ik_moest mijn Bachelor nog halen maar ik besloot dat ik de volgende keer minstens een jaar in Japan wilde blijven." Dat moment brak aan in februari van dit jaar. Ze vertrok weer naar Japan en ging op zoek naar werk. Het HET PLATTE[ANDS- GEBIED DOET ME ERG DENKEN AAN ZEELAND spande er even om of ze haar droom waar kon maken, want ze moest wel binnen drie maanden aan de bak, anders zou haar visa ongel dig worden en kon ze terug naar huis. Na ongeveer twee maanden tevergeefs werk zoeken in de stad, werd ze uiteindelijk aangenomen door een bedrijf in Tochigi, een provincie ten Noorden van Tokyo. "Nu geef ik En gelse les aan kinderen en volwassen en woon ik in Sakura, een klein plaatsje tussen de rijstvelden en ber gen. Ik geloof dat ik de enige buitenlandse in dit dorp ben en krijg vaak genoeg nieuws gierige blikken, maar de mensen zijn heel vriendelijk en alles went", lacht ze. "In tegenstelling tot de drukte van Tokyo doet het platte landsgebied me erg denken aan Zeeland, tenminste als je de bergen even wegdenkt. Wat ik wel mis is de zee. Die zit hier ver vandaan, dus ook geen dijken, duinen of strand. Maar als ik over de weggetjes door de rijstvelden fiets, voel ik me toch weer even een beetje Nederlander en Zeeuw. Ik ben zeker nog niet lang genoeg van huis om dat gevoel kwijt te raken, ik zou ook graag weer even terug naar Zeeland gaan om mijn familie te zien. Tenzij zij eerst naar Japan komen natuurlijk, in dat geval mo gen ze vooral stroopwafels en Nederlandse kaas meene men. Het eten is hier gewel dig, maar toch mis ik een simpele bruine boterham met kaas." Ondanks het gemis wil Melissa nog wel even in Japan blijven en vol gend jaar? "Ach dan zie ik wel weer verder. Misschien verhuis ik naar een andere stad, of ga ik toch terug naar Nederland. Voorlopig geniet ik van het leven hier." Zeeuwen in het buitenland In het kader van 200 jaar Zeeland is De Faam op zoek naar Zeeuwen in het buitenland. Wekelijks plaatsen we een artikel over Zeeuwen die zijn geëmigreerd. Kent u iemand die het Zeeuwse heeft verruild voor het buiten land? Mail dan naar redactie.faam@wegenermedia.nl MIDDELBURG - De bekende Zwitserse organist Felix Pachlatko geeft op dinsdag 8 juli een orgelconcert in de Nieuwe Kerk in Mid delburg. Pachlatko werd geboren in 1950 in Zürich en groeide op in Winter- thur. Gedurende vele jaren was hij werkzaam als kerk organist in Basel, waar hij eerst verbonden was aan de Tituskirche en vervolgens - van 1982 tot 2013 - aan de Münster. Daarnaast is hij nog altijd docent aan de Musik-Akademie Basel. Ook bereidt hij aan de Universi teit Utrecht een proefschrift voor over het Orgelbüchlein van Johann Sebastian Bach. Het programma omvat wer ken van Bach, Benedict Juc- ker en Messiaen. Aanvang: 20.00 uur. MIDDELBURG - Bijna 60 le den van de Middelburgse reddingsbrigade hebben er sinds dit weekeinde weer een nieuw diploma bij. De Van Dixhoornbrigade hield vrijdag en zaterdag in het Vrijburgbad de jaarlijkse examens zwemmend red den. De jongste leden, tot ongeveer 12 jaar, zwemmen op de zaterdagochtend. Van hen deden er 20 examen. Ook zo'n 40 jongeren van de trainingsuren op de vrijdag avond deden examen. Er wa ren slechts drie gezakten. Nu €5.95 Nu 6.45 Torenstraat 4.4365AE Meliskerke T: 0118-566066 - E: info@slagerij-wisse.nl - www.slagerij-wissfe.nl van 3665,00 voor€ 2995,00 voor€ 1995,00 Uoor al uw aardappelen, groenten, fruit, salades en versgesneden groenten. Fauteuil Fiji leder Bimardo rood O www.de-faam.nl Melissa Costa bracht een groot deel van haar jeugd door in het oer- Zeeuwse Zierikzee. Al op de middelbare school waren de taal en cultuur van Japan haar grote hobby. Het was dan ook een logische stap voor Melissa om Japans te gaan studeren en aansluitend naar Japan te vertrekken. Door Rachel van Westen "Het is gaaf hoe veel je hier in het dagelijkse leven nog ziet van traditioneel Japan" zegt Melissa Costa, hier met twee jonge geisha's in opleiding in de oude hoofdstad Kyoto. Faam woensdag 2 juli 2014 5 Weekaanbiedingen! Slavinken per stuk Hamlappen van de Elckerlyc farm 500 gram Rundersmoor met rendang 250 gram Krabsalade 100 gram Coppa di Parma uit eigen keuken 100 gram Boerenpaté uit eigen keuken 100 gram Boerenpastei uit eigen keuken 100 gram Jong belegen vakantiekaas 500 gram Boerenkaas smaakvol belegen 500 gram Nu €1.09 Nu 5.49 Nu 3.49 Nu €2.19 Nu 3.69 Nu €1.39 Nu €1.39 Deze aanbiedingen zijn geldig van woensdag 2juli t/m dinsdag 8ju!l 2014. Prijswijzigingen en drukfonicn voorbehouden van€ 2160,00 voor 1595,00 Fauteuils I Banken I Zithoeken I Eettafels Dressoirs I Tapijten I Verlichting I Kasten woonconcept De Jonge Hoek van Pijke. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482. blnnenultverkoop.nl Deze aanbiedingen zün geldig van woensdag 2 iuli f/ro dinsdag 8 juli 2014

de Faam | 2014 | | pagina 5