A 1 Het zomermaaien is begonnen Zomerreces OV-magazine 'In de bus!' vanaf 7 juli verkrijgbaar Joan van Burg over de \55Qjjf benaderbare overheid Provinciale staten Zomeractiviteiten 200 jaar Zeeland Zomerexcursies Waterdunen C\J O nf IN DG BUS! Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl CD De Provincie Zeeland beheert ongeveer 50.000 are wegberm, 196 kilometer sloot en 333.000 vierkante meter aan hagen. Dit vergt onderhoud. Daarom laat de Provincie drie keer per jaar de bermen maaien. Dit gebeurt in het voorjaar, de zomer en het najaar. Woensdag 25 juni 20U startte de tweede maaironde langs de provinciale wegen. Dit duurt on geveer tweeënhalve week. De bermen worden gemaaid, zodat het zicht op de weg goed blijft voor u als weggebruiker. Langs de wegen worden stroken van 1.50 meter gemaaid. Kruispun ten en gevaarlijke bochten wor den zelfs helemaal gemaaid. Het gemaaide gras blijft na de eerste twee maaibeurten liggen. De derde maaibeurt in het na jaar duurt ongeveer twee maan den. Het gemaaide gras wordt dan opgeruimd en afgevoerd Maaien van de verkeersstrook voor compost. Overlast Omdat het maaien vanaf de weg wordt gedaan, kunt u hier wat overlast van ondervinden. Vaak is er een snelheidsbeperking op het weggedeelte. Fietsers moeten soms oversteken naar de andere kant van de weg. Ecologisch bermbeheer De Provincie probeert zoveel mogelijk ecologisch bermbeheer toe te passen. Dat wil zeggen dat het gras dat is gemaaid, wordt afgevoerd naar composteerbedrijven. Hierdoor krijgt de grond minder voeding, waardoor bijzondere plantensoorten in de berm gaan groeien. Heggen Naast de bermen knipt de Provincie Zeeland ook de heggen twee keer per jaar langs de wegen. De eerste knipbeurt startte 16 april 2014 en is inmiddels gedaan. Als er distels in de bermen groeien, dan verwijdert de Provincie die. Zij heeft een distelverordening. De distels worden eerst gemaaid en drie weken later als ze weer een beetje zijn gegroeid, worden ze bespoten. Dit om te voorkomen dat ze terug groeien. Vanwege het zomerreces van Gedeputeerde Staten van maandag 14 juli tot en met vrijdag 15 augustus 2014 versèhijnt de eerstvolgende Pro vinciewerk op woensdag 27 augustus 2014 in uw huis-aan-huiskrant Odcgocockantop Vanaf 7 juli 2014 ligt de nieuwe editie van het OV-magazine in alle Zeeuwse bussen van Connexxion en Veolia Transport. Deze keer onder andere aandacht voor zomerse uitjes, de OV-coach en voor tien euro op pad met de Combikaart Zeeland. Reist u niet regelmatig met de bus? Het magazine is ook verkrijgbaar bij de Zeeuwse bibliotheken, te lezen op www.degoedekantop.nl of op te vragen bij de Provincie via infocentrum@zeeland.nl of 0118-6310 00. De Provincie Zeeland is verantwoordelijk voor het openbaar vervoer over de weg en het water. Joan is statenlid voor de SGP sinds 2003. Van beroep is hij project leider bij een bouwonderneming met vestigingen in Zwijndrecht en Vlissingen-Oost. Hij woont in Terneuzen maar is geboren in Amstel veen. Zijn opleiding Weg- en Waterbouw deed hij aan de Hogeschool Zeeland. Daarna studeerde hij aan de South Bank University techni sche bedrijfskunde. Tijdens de zomer zijn er verschillende activiteiten in het kader van 200 jaar Zeeland en Zeeuws- Vlaanderen. Vrijdag 18 juli 2014 is er voor jong én oud vanaf 12.00 uur een gevarieerd programma over "komen, gaan en terugkeren" in Zeeland op het Abdijplein in Middelburg. Op zondag 20 juli 2014 vindt de ■historische zwemwedstrijd De Scheldebeker 2014 van Vlissingen naar Breskens plaats. Dit wordt gecombineerd met het zomerfestival Fier op Zeeuws-Vlaanderen. Het festival vindt plaats van 11.00 uur tot 22.00 uur aan het Veerplein in Breskens. Op het festivalterrein in Breskens kunt u het mooie van Zeeuws-Vlaanderen op één plek zien, proeven en beleven. U loopt er van dorp naar dorp en veel kernen presenteren zich met een leuke activiteit, een lekkernij, een optreden of een kunstexpositie. Kinderanimatie, dansoptredens en muziek maken het compleet. De toegang is gratis. Op 6 augustus 2014 is de première van "0 die Zee, een Homerische Rockopera" van Theater de Wegwijzer uitgevoerd door professionals en Zeeuwse amateurs op fort Rammekens. U kunt kaarten bestellen op www.odiezee.com Via www.zvl2014.nl leest u meer over de zomeractiviteiten. In de maanden juli en augustus organiseren de Provincie Zeeland en waterschap Scheldestromen elke dinsdagochtend van 10.00 uur tot 12.00 uur een wandeltocht door Waterdunen onder begeleiding van een gids. Tijdens de excursie wordt uitleg gegeven over de aanleg van het natuur- en recreatie gebied, de getijdenduiker en de kustversterking. Het begin- en eindpunt van de tocht is strandpavil joen Loods Tien, Nieuwesluisweg 1 in Breskens. De excursie duurt twee uur. Vooraf aanmelden Wilt u deelnemen aan één van de zomerexcursies? Meldt u dan aan via e-mail kustver- sterking@scheldestromen.nl of per telefoon 0117-377122." Geef hierbij aan op welke datum u wilt deelnemen en met hoe veel personen u dat wilt doen. Aanmelden kan tot maandag 12.00 uur voorafgaand aan de excursie. Deelname is gratis. Wees er snel bij, want vol is vol. Kijk voor meer informatie over de zomerexcursies Waterdunen op www.waterdunen.com of www.kustversterking.nl Trek stevige schoenen aan en zorg Met eigen ogen Waterdunen zien bij regen voor gepaste kleding. In zijn vakanties reist Joan sa men met zijn vrouw Marleen. Ze zijn inmiddels al vier keer in Oost-Europa geweest en de af gelopen jaren drie keer in Afri ka, waar ze deelnamen aan de bouw van scholen en ziekenhui zen. In zijn politieke portefeuille heeft hij ruimtelijke en duur zame ontwikkeling en water beheer. Daarnaast zit hij in de commissie Bestuur Financiën en Welzijn waar hij welzijn voor zijn rekening neemt. Een betrouwbare en benaderbare overheid "Wat ik erg belangrijk vind is dat wat de overheid ook doet, het ook voor inwoners en bedrijven duidelijk moet zijn wat en waarom het gedaan wordt. Een mooi voorbeeld is de maatregel om het Volkerak- Zoommeer te verzilten vanwege onder andere de blauwalgproblema- tiek. Met als gevolg dat de landbouwers geen zoetwater meer uit het meer kunnen halen. De Provincie moet dus eerst een zoetwaterleiding aanleggen voor de landbouwers op Tholen en dan pas mag de Rijks overheid het meer zoet maken." Hij .is van mening dat in de toekomst het zoetwater net zo beschikbaar en betaalbaar moet blijven als nu. Dat is zijn streven. "Soms verzint de overheid dingen waarvan ze de gevolgen voor burgers en bedrijven niet volledig overziet. Zo drong ik aam op de zogeheten O-metingen voor het project Waterdunen en voor het peilbesluit Veerse Meer. Als je namelijk iets gaat veranderen aan het grondwaterpeil, heeft dat gevolgen voor het zoutgehalte in de ondergrond. En dat kan eventueel schade veroorzaken aan de gewassen. Dat levert vervolgens minder opbrengst op voor de boeren. Om de mate van schade te be perken, moet de overheid dus eerst een O-meting doen. Het klinkt lo gisch maar de SGP heeft daar nadrukkelijk om moeten vragen. En dan heb je nog de benaderbare overheid, want als burger zie je soms door de bomen het bos niet meer. Je moet gewoon naar Middelburg kunnen bellen om een bestuurder of ambtenaar te spreken. Ik vind namelijk dat de overheid er is voor de burger (de Zeeuw) en niet andersom!" Kom ook naar de Statenvergadering Op vrijdag 4 juli 2014 vindt de openbare Provinciale Statenvergadering plaats in de Abdij van Middelburg vanaf 09.30 uur. Kijk op www.zeeland.nl voor de agenda en de internetuitzending. U bent ook van harte welkom óp de publieke tribune van de Statenzaal. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: de Provincie Zeeland Fotografie: Ria Kosten voor DNA beeldbank op www.laatzeelandzien.nl Anda van Riet (cover OV-magazine). Zandee Kloetinge B.V. (maaien) Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage ^))))))))l van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001. 4330 LA Middelburg. PrOVindeZeeland Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6. 4331 BK Middelburg De volgende Provinciewerk verschijnt 27 augustus 2014. Provinciewerk leest u ook via http://nieuws.zeeland.nl/provinciewerk/,

de Faam | 2014 | | pagina 12