Vernieuwen kaaienroute loopt volgens planning www.middelburg.nl Uitbreiding fietsparkeren rond station Vakantietijd: Vraag tijdig uw reisdocument aan Herinrichting Koestraat Fiets zoekt eigenaar B |U Rj G I De Koestraat wordt heringericht. De snelheid in de Koestraat wordt afge waardeerd van 50 naar 30 km per uur. De rijbaan wordt voorzien van een nieuwe asfaltverharding, dé trottoirs worden opnieuw bestraat en er wor den extra parkeerplaatsen aangelegd aan de zijde van de Ouderenwinkel. Bereikbaarheid Voor het asfalteren moet de rijbaan van.de Koestraat echter wel worden afgesloten. Om de overlast te beperken vinden de asfalteringswerkzaam- heden in de nacht plaats van maandag 30 juni op dinsdag 1 juli. Het kruispunt van de Gravenstraat-Gortstraat-Vlissingsestraat zal vanaf 2 juli bestraat worden. Hierbij wordt het kruispunt één week afgesloten. Parkeergarage Geere De parkeergarage Geere blijft tijdens de bestratingswerkzaamheden bereikbaar. Alleen door de asfalteringswerkzaamheden in de nacht van maandag 30 juni op dinsdag 1 juli van 20.00 - 06.00 uur is de garage niet bereikbaar. Contactpersoon voor bovengenoemde werkzaamheden is de heer Pascal Geldof. Bereikbaar onder telefoonnummer (0118) 67 56 81. Er staan nog meer dan 60 fietsen te wachten op hun eigenaar. Deze fietsen zijn de afgelopen tijd weggehaald rond het station, omdat zij niet goed gestald stonden. Mist u uw fiets en die stond bij het station dan kunt u komen kijken in de gemeenteloods aan de Kleverskerkseweg (achter de Voedselbank) op: vrijdag 27 juni van 15.00 - 16.00 uur. zaterdag 28 juni van 10.30 - 11.30 uur woensdag 2 juli van 13.30 - 14.30 uur Staat uw fiets er bij, dan kunt u die mee naar huis nemen als u uw ID- kaart toont met het sleuteltje van de fiets en na betaling van 15 euro contant. Foto: Jacky Nijsen GEMEENTE MIDDELBURG Reisdocumenten zijn niet 'Klaar terwijl u wacht'. Het duurt zeker een week voordat uw nieuwe document klaar is. Om buiten Nederland te reizen heeft iedereen (volwassenen en kinde ren) een geldig reisdocument nodig. U kunt kiezen uit een Nederlands paspoort en de Nederlandse identiteitskaart. Ze zijn beide een officieel identiteitsbewijs en een bewijs van nationaliteit. U moet een paspoort/identiteitsbewijs altijd persoonlijk aanvragen en daarbij meenemen: - alle eerder aan u uitgereikte reisdocumenten, ook als deze inmiddels verlopen zijn; - eventuele benodigde schriftelijke toestemmingen van ouder(s)/ gezaghouder(s) en een (kopie van) een geldig identiteitsbewijs van diegene die toestemming geeft; - een pasfoto, meld aan de fotograaf dat de foto bedoeld is voor het aanvragen van een reisdocument; - contant geld of pinpas. Let op: Als het te vervangen document op het moment van de aanvraag verlopen is zijn wij wettelijk verplicht dit meteen in te houden. Is uw reisdocument verlopen of bijna verlopen wacht dan niet te lang om een nieuw document aan te vragen. De wachttijden kunnen in de zomer maanden aanzienlijk oplopen. De afdeling Publiekszaken is open op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur en op donderdag van 8.30 tot 20.00 uur. Het vernieuwen van de kaaienroute verloopt volgens planning. Momen teel zijn er werkzaamheden op de Londensekaai en de Bierkaai. Het wandelpad langs het water wordt aangelegd en er worden voorberei dingen getroffen voor de asfaltering. Als alles goed verloopt dan wordt er op 3 en 4 juli op deze kaaien geasfalteerd. De doorstekende bestrating van de zijstraten Nieuwstraat en Bellinkstraat worden dinsdag 8 juli aangebracht. En in diezelfde week gaat aannemer JMB beginnen aan de Rouaansekaai vanaf de Bellinkbrug richting de Kuiperspoort. Als alles mee zit dan is dit deel voor de bouwvakantie (25 juli) gereed. Foto: Jacky Nijsen Het stimuleren van het fiets gebruik is een speerpunt van het gemeentelijke verkeers- en vervoersbeleid. Het goed en veilig kunnen stallen van fietsen maakt hier onderdeel van uit. Op dit moment is er een gebrek aan ruimte om de fietsen rondom het station te kunnen stallen. Dit tekort heeft tot gevolg dat er wordt gepar keerd op plaatsen waar dit niet is toegestaan. In overleg met ProRail en NS-vast- goed zijn er afspraken gemaakt over de noodzakelijke uitbreiding van het fietsparkeren. Tijdens de commissie Ruimte wordt dit onderwerp behandeld. Het is de bedoeling dat er 522 extra fietsenstallingsplaatsen bij komen. Dat wordt gerealiseerd door zogenaamde etagerekken te plaatsen, waardoor de stal lingscapaciteit wordt verdubbeld. Ter verbetering van de sociale veiligheid wordt ook de openbare verlichting aan de Segeerssingel- zijde aangepast. Het plan voorkomt ook dat er fietsen hinderlijk worden gepar keerd voor de bussen en reizigers op het stationsplein. Bovendien is het station voor veel bezoe kers de eerste kennismaking met Middelburg, daarom wil het gemeentebestuur middels dit plan een aantrekkelijke en geordende stationsomgeving bereiken. Het krediet dat aan de gemeente raad wordt gevraagd betreft een voorfinanciering. Door subsidiebij- dragen van de Provincie Zeeland en Prorail, kan dit project kosten neutraal worden uitgevoerd. Vanaf maandag 28 juli kan iedereen tijdens de bouwvak, 3 weken lang, wennen aan de nieuwe situatie. Het is dan mogelijk om gebruik te maken van de kaaienroute. Na de bouwvak start de aannemer met het resterende deel, de Rouaan sekaai tot en met de Beatrixbrug. Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl iHf Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg i D D jE LI Facebook: gemeentemiddelburg J Openingstijden stadskantoor: jH Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur 1 Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg

de Faam | 2014 | | pagina 9