I Het woord aan raadslid Wim Steketee Beeldbank Middelburg f r f I I I Commissievergaderingen in juni Bellinkstraat afgesloten EF Kiezersbedrog? Dankbaar en blij waren wij toen bleek dat zoveel kiezers op de Lokale Partij Middelburg hadden gestemd. Echter dit was maar van korte duur. Eerst verliepen de onderhan delingen om een nieuwe coalitie te vormen voorspoedig, maar al snel bleek dat buiten het gezichtsveld van de informateurs een aantal partijen wat anders voor ogen hadden. Ze hadden de gelederen gesloten en brachten daarna naar buiten dat de LPM maar uit een stelletje bedriegers bestond. Nu staat toevallig bij de LPM open heid, transparantie, integriteit en verantwoording hoog in het vaan del. Helaas kan mijn conclusie niet anders zijn dan: onbetrouwbare politici vertrouwen de betrouwbare volksvertegenwoordigers niet! Daardoor is de LPM, de grootste partij na de verkiezingen, voor de komende vier jaar buiten de boot gevallen. Zaken, waar we nu weinig of geen zeggenschap meer in hebben, Foto: Aart van Belzen zijn: de grootste zandbak van Nederland aan de Zuidsingel komt er nu, de voortgang in het theaterdossier, de miljoenenver- liezen onder meer op de gronden aanpakken, negatieve resultaten Orionis Walcheren beheersbaar houden, bouwputaffaire zal nu doofpotaffaire zijn, tegengaan van verdere verpaupering van de binnenstad door de komst van Decathlon enz. Tot overmaat van ramp hebben deze partijen i.p.v. drie nu vijf duur betaalde wethouders aangesteld. Als klapper op de vuurpijl komt daar nog bij een vermoedelijk tekort van 11,5 miljoen euro voor de drie Walcherse gemeenten in 2015, doordat het Rijk minder geld beschikbaar stelt voor onder meer de zorg. Kortom, het water staat de Gemeen te Middelburg tot aan de lippen. Trek uw portemonnee maar open! Als lokale partij hadden wij in voornoemde zaken namens u meer zeggenschap willen hebben. Helaas, het is ons niet gegund. Misschien een schrale troost voor u bij dit alles: Een goede, blaf fende waakhond laat zich nooit muilkorven! Ik wens het nieuwe college de komende vier jaar veel wijsheid en sterkte toe. Wim Steketee Raadslid Lokale Partij Middelburg E-mail: wsteketee@zeelandnet.nl www.lokalepartijmiddelburg.nl De foto's van de gemeente Middelburg zijn ook voor het publiek toegankelijk. De foto's in de beeldbank zijn ondergebracht in aparte rubrieken, variërend van monumenten tot evenementen en van verkeer en vervoer tot woningbouw. Met behulp van de zoekfunctie kan bovendien op basis van trefwoord en rubriek gemakkelijk een foto gezocht wor den. Het downloaden van de foto's is gratis. Hiervoor moet de bezoe ker zich wel eenmalig registreren. Met behulp van een gebruikersnaam en wachtwoord zijn vervolgens alle foto's te downloaden in verschil lende formaten. ledereen die interesse heeft in een foto kan deze gebruiken onder vermelding van Beeldbank Middelburg. De voorwaarden voor gebruik staan verwoord op de website. www.beeldbankmiddelburg.nl Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raads werk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 7 juli. Commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Tijdens de commissie Maatschappelijke Zaken op woensdag 25 juni worden onder meer besproken: Decentralisaties, ADRZ, ontwikkelingen Zeeuwse Bibliotheek en Scoop en de ontwikkelingen in 2014 Orionis Walcheren. De commissie Ruimte vergadert op maandag 30 juni. Zij gaan het onder andere hebben over het beschikbaar stellen van een krediet voor de aan passing fietsparkeren bij het station en de voorbereiding voor het tijdelijk afwerken bouwput. Op dinsdag 1 juli is er een vergadering van de commissie Algemeen Bestuur. Op de agenda staat onder meer de jaarstukken 2013 en de doorrekening grondbedrijf. De accountant zal aan het begin van de vergadering een toelichting geven op het accountantsrapport van de Programmaverantwoording 2013. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www. middelburg.nl via de banner 'vergadering gemeenteraad'. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Door asfalteringswerkzaamheden van de Bierkaai is de Bellinkstraat voor al het verkeer afgesloten van 30 juni tot en met 6 juli. Voetgangers en fietsers kunnen de Bellinkstraat bereiken vanaf het Damplein. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG F EP ONTWERPBESTEMMINGSPLAN WATERPARK VEERSE MEER' Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend, dat op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimte lijke ordening, het ontwerpbestemmingsplan "Waterpark Veerse Meer" vanaf 26 juni 2014 gedurende zes weken (tot en met 6 augustus 2014) voor een ieder ter inzage ligt bij de vakbalie in het Stadskantoor aan de Kanaalweg 3 te Middelburg. Het bestemmingsplan is tevens digitaal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder wonen en (ver) bouwen bestem mingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het ontwerpbestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke weosite www.ruimtelijkeplannen.nl. Op deze site selecteert u het tabblad 'bestemmingsplan nen', waarna u het plan op verschillende manieren kunt oproepen. kunt het plan direct inzien door in net tabblad 'ID' de plancode NL.IMRÖ.0687.BPORPWVM- ONOl in te vullen. Het plangebied omvat het grondgebied van het Waterpark Veerse Meer, gelegen aan de Muidenweg te Arnemuiden. Het bestemmingsplan vervangt een deel van het bestemmingsplan Oranjeplaat dat op 24 juni 2013 door de gemeenteraad is vastgesteld. Het bestemmingsplan is opgesteld, omdat in de herontwikkeling van dit recreatiepark dat volop in uitvoering is, een aantal wijzigin gen worden doorgevoerd. Het gaat om de volgende wijzigingen: 97 eerder geplande chalets komen te vervallen. In plaats daarvan wordt meer water in het plan toegevoegd en worden 60 recreatiewoningen gerealiseerd. Per saldo worden 28 eenheden minder op het terrein gerealiseerd dan in het geldende bestemmingsplan mogelijk was. Uitbreiding van het hoofdgebouw in noordelijke richting. Deze uitbreiding wordt benut voor een uitbreiding van het zwembad. Vergroting van de bouwblokken van beide dienstwoningen op het terrein. De maximaal toegestane inhoud van de dienstwoningen wijzigt niet en blijft maximaal 750 m3. De bouwblokken worden vergroot, om ook bijgebouwen bij de woningen mogelijk te maken. Verwijderen van de bestaande propaan- tanks en plaatsen van twee nieuwe tanks op een locatie die nu als "bos" bestemd is. De nieuwe tanks zijn groter van inhoud dan de huidige, zodat er minder vaak gevuld moet worden. Daarnaast liggen op de nieuwe locatie geen kwetsbare objecten binnen de veiligheidszone van de tanks te liggen. De wijzigingen passen niet (volledig) in het geldende bestemmingsplan, daarom is plar «iziginge jeldende een ontwerpbestemmingsplan opgesteld. De hoofdfunctie van het terrein blijft een recreatiepark. De wijzigingen betreffende de hiervoor opgesomde zaken. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbestemmings plan kenbaar maken bij de raad van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor net kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoon nummer (0118) 67 52 85. ONTWERPBESTEMMINGSPLAN 'ZEEUWS EVENEMENTEN PODIUM (ZEP)' EN ONTWERP-OMGEVINGS- VERGUNNING VOOR DE BOUW VAN DECATHLON In het kader van artikel 3.31 van de Wet ruimtelijke ordening (Wro) liggen het ontwerpbestemmingsplan Zeeuws Evenementen Podium (ZEP) en de ontwerp omgevingsvergunning voor de bouw van Decathlon vanaf 27 juni tot en met 15 augustus 2014 voor een ieder ter inzage ligt bij de vakbalie in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Het bestemmingsplan en de vergunning zijn tevens digitaal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder bestem mingsplannen (plannen in procedure). Daarnaast is het ontwerpbestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NL.IMRO.0687.BPMORZEP-ON01 Het plangebied maakt deel uit van de wijk Mortiere en wordt globaal begrensd door de Schroeweg en afrit van de A58 aan de west- en zuidzijde en bedrijfsgronden aan de oost- en noordzijde. Deze locatie wordt daarmee in een actueel bestemmingsplan vastgelegd en tevens maakt dit plan de komst van Decathlon naar het ZEP mogelijk. Met de gelijktijdige ter inzagelegging van het ontwerpbestemmingsplan en ae ontwerp omgevingsvergunning wordt toepassing gegeven aan ae coördinatieregeling uit paragraaf 3.6 van de Wet ruimtelijke ordening. Hiermee is het mogelijk dat procedures gezamenlijk worden doorlopen. Besluitvorming wordt als gevolg hiervan gecoördineerd behandeld en voorbereid. De gemeenteraad is het bevoegde gezag voor het vaststellen van het bestemmings plan en het college van Burgemeester en Wethouders is het bevoegde gezag voor de omgevingsvergunning. Gedurende genoemde termijn kan iedereen schriftelijk of mondeling een zienswijze omtrent het ontwerpbestemmingsplan en/of de ontwerp omgevingsvergunning voor De cathlon kenbaar maken bij de raad van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoon nummer (0118) 67 52 36 of 67 52 41 Voor zover de zienswijze is gericht op het ontwerpbestemmingsplan, zal deze ter behandeling worden voorgelegd aan de gemeenteraad bij het voorstel over vaststel ing van het bestemmingsplan. Het besluit op de omgevingsvergunning zal genomen worden door het college van burgemeester en wethouders. in AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Hooge Meesfraat 4: slopen units (12-6). Laan van London 3: verbouw woninq (12-6). Langeviele 49: verbouw winkelpand (66). Lombardstraat IA: exploiteren bed and breakfast (126). Muidenweg 3, Arnemuiden: bouw 3 woningen (72678) (1261. Oosterse Lageweg, volkstuin complex: plaatsen tuinhuisje (104468) (186). Schotelweg 20: aanpassen bestaande loods en maken mestkelder hierin (17-6). Vinkenhof 20, 21, 22 en 23: vervangen hout woning in zelfde kleur kunststof (166). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie in het stadskantoor, telefoon 14 0118. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal zes weken: Voor: het verbouwen van de panden tot 5 appartementen. Locatie: Molenberg 47 t/m 49B. Nieuwe uiterste beslisdatum: 30 juli 2014. AANVRAAG DRANK- EN HORECAVERGUNNING De Brasserie Sint Willibrord, Bachtensteene 14 Ter voorbereiding op het nemen van een beslissing tot verlening van een drank- en horeca- vergunning op grond van artikel 3 van de Drank- en Horecawet aan de Stichting Werkt voor Ouderen voor een ho recabedrijf gevestigd aan de Bachtensteene 14, ligt de aanvraag, het bestuursreglement en de ontwerp-vergunning zes weken ter inzage. In verband hiermee liggen genoemde stukken vanaf 26 juni tot en met 6 augustus 2014 zes weken ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze kenbaar maken bij de burgemeester van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg.

de Faam | 2014 | | pagina 8