Wildlife en opruiming het hart in Canada WERELDZEEUWE bin n9n uit Open en dicht zonder gedoe Meeuwse handelsonderneming bv van 20-86% watertechniek elektrotechniek agritechniek unilux Kortingen MIDDELBURG - Ergens in de jaren tachtig wilde Peter al naar Nieuw-Zeeland emi greren, maar Renske wilde niet weg uit het Zeeuwse. Ze was net afgestudeerd, had leuke baan en vooral haar wortels in Zeeland. Peter zette het emigreren uit z'n hoofd, maar na een vakantie in Schotland begon Renske toch te twijfelen. "We waren beiden op weg naar de 50 en hadden het ge voel dat als we verandering wilden, we dat nu moesten doen", vertellen ze. "We be sloten om eerst maar 'eens naar Canada op vakantie te gaan. Dit beviel zo goed dat we na die vakantie gelijk de emigratieprocedure zijn opgestart. Nu wonen we al weer elf jaar met heel veel plezier in Cherryville BC, een dorp met ongeveer 1000 'AF EN TOE KOMT ER EEN POEMA LANGS HET HUIS GEWANDELD' inwoners, maar die wonen verspreid over 400 vierkan te kilometer. Hier is dus nog volop ruimte en volop, zoals ze het hier noemen, wild life. Gewoon in de tuin. Niet alleen vogels en eekhoorns, maar ook forel in het zwem bad, otters in de rivier, her ten die om het vogelvoer komen, elanden, beren en zelfs een poema die af en toe langs het huis komt wande len. Hoewel Peter en Renske het Zeeuwse elf jaar hebben verlaten voelen ze zich nog steeds Zeeuws. "Bijna vijf tig jaar in Zeeland, dat raak je niet zomaar kwijt! We vinden het nog steeds leuk om allerlei dingen te verge lijken. Dat geldt op allerlei gebieden: politiek, sociaal, karakter van de mensen, Bijeenkomst over borstvoeding VLISSINGEN - Borstvoeding- organisatie La Leche League (LLL) houdt op vrijdag 27 juni een informatie- en ont moetingsochtend voor moe ders die borstvoeding geven. De bijeenkomst is in Vlissin- gen. Met een kopje koffie of thee is er naast een informa tief gedeelte ruimte voor het uitwisselen van ervaringen over borstvoeding en het moederschap. Moeders zijn met hun kind welkom van 10.00 tot 11.30 uur. Voor aanmelden kunnen geïntersseerden kunnen e- mailen naar Walcheren® lalecheleague.nl of bellen met 06-11423559. De bij drage voor de bijeenkomst is twee euro. werkgelegenheid, schoolsy steem, noem maar op. We hadden gedacht de zee te zullen missen, maar hebben het geluk gehad een stuk grond te kunnen kopen met een snelstromende rivier er door. Daardoor hebben we in de achtertuin een ideaal zwembad. Wat we vooral niet missen is de eeuwige wind in Zeeland. Hier waait het ook wel eens maar va ker helemaal niet. We horen wel eens van mensen die spijt hebben en terug gaan na een poging tot emigratie. Volgens ons is zo'n teleur stelling vaak te voorkomen. Ze hebben in het Engels een mooie spreuk: Home is where your heart is. Als je Zeeland niet helemaal los kunt laten, moet je niet weg gaan. Dat wil niet zeggen dat je er nooit aan mag den ken, maar je hebt een keuze gemaakt en daar moet je achter staan. Emigreren be tekent een nieuwe start, een nieuw hoofdstuk, een uitda ging met nieuwe mensen en nieuwe mogelijkheden." Zeeuwen in het buitenland In het kader van 200 jaar Zeeland is De Faam op zoek naar Zeeuwen in het buitenland. Wekelijks plaatsen we een artikel over Zeeuwen die zijn geëmigreerd. Kent u iemand die het Zeeuwse heeft verruild voor het buiten land? Mail dan naarredactie.faam@wegenermedia.nl 0 die zee zoekt vrijwilligers RITTHEM - De organisatie van rockopera 'O die zee' zoekt vrijwilligers die mee willen werken op de dag zelf, maar ook in de maand voorafgaand en na afloop van de opera. Er worden vrijwilligers gezocht voor de op- en afbouw, verkeers begeleiding, beveiliging en toezicht, catering cast en crew, ecoteam en kaart- en muntverkoop. Aanmelden kan via inter net. Meer info via info® odiezee.com of telefonisch: 0118-602741. Tstar wandkast, aïeSmSrood üütfi, hangkast 3 legplanken, O www.de-faam.nl Bijna elk groeiseizoen is er wel een periode dat de natuur niet voldoende water geeft. Het effect is al snel te zien aan de groei en bloei in uw tuin. Om het watertekort te compenseren moet er gesproeid worden. Deze tijdrovende werkzaamheden kunnen u uit handen worden genomen door het installeren van een automatische tuin beregening. Lees meer over tuin beregening op onze website. Albert Plesmanweg 6 - Goes - Tel. 0113-212620 www.meeuwse-goes.com - info@meeuwse-goes.com Camerich fauteuil Leman van 1275,00 van 3298,00 voor 1595,00 voor€ 750,00 Fauteuils I Banken I Zithoeken I Eettafels Dressoirs I Tapijten I Verlichting I Kasten woonconcept De Jonge Hoek van Pijke. Schouwersweg 7 Heinkenszand0113 561482. binnenuitverkoop.nl Plisséhordeur tot 230cm(h) €310,- Plisséraamhor 80cm(b) x 120cm(h): 224, (ook voor kiep/kantel- en dakramen) 5 standaard ralkleuren (wit, crème, bruin, antraciet en zilvergrijs) Informeer in de showroom Ambiance. Altijd weer je eigen sfeer Ambiance Zonwering GOES Livingstoneweg 8 T (0113) 22 22 31 I E goes@ambiance-zonwering.nl Renske Kruyk is een rasechte Zeeuwse. Geboren en getogen in Middelburg. Peter Kruyk belandde in 1963 op Zeeuwse bodem, hij had al heel de wereld over gezworven omdat zijn vader bij de marine werkte. Het reisvirus dat hij bij zich droeg bleek be smettelijk en kreeg zelfs vat op de Zeeuwse Renske. In 2003. vertrokken ze samen naar Canada. door Rachel van Westen www.ambiance -zonwering.nl/goes M De Faam woensdag 25 juni 2014 5 Peter en Renske Kruyk wonen elf jaar met heel veel plezier in Cherryville BC. Dit ligt aan de voet van het Monashee Gebergte waar op sommige piekken het hele jaar sneeuw is te zien. O www.odiezee.com/ informatie

de Faam | 2014 | | pagina 5