m I i! Il li l| Fablab mag zich bewijzen aan Dok4i Goud inleveren in Middelburg Nu ook aankopen en omruilen LOKAAL NIEUWS Zomermarkt in winkelstraten Souburg Beachgames op de Markt ADVERTORIAL pw» mm ONLINE FAILLISSEMENTSVEILING SCHOONEN ELEKTRO B.V. TROOSTWIJK www.TroostwijkAuctions.com Ti- Literaire lunches bij Film by the Sea VLISSINGEN - Film by the Sea houdt dit jaar weer Lite raire Lunches. Te gast zijn Franca Treur (dinsdag 16 september), Esther Verhoef (woensdag 17 september) en Herman Koch (donderdag 18 september). De schrijver schuift aan bij alle tafels (be staande uit acht tot tien per sonen), leest voor, signeert en beantwoordt vragen van het publiek. Aansluitend op de lunch leiden de schrij vers hun favoriete film in. Elke dag duurt de lunch van 12.00 tot 14.00 uur. De kos ten bedragen 17,50 euro. Boekpresentatie Rachelle Verhage In de Zeeuwse bibliotheek werd woensdag 18 juni een bijeenkomst gehouden over Fablabs, georganiseerd door de bibliotheek en onderzoeksinstituut Scoop in samen werking met de provincie Zeeland. Maar een fablab, wat is dat eigenlijk? MIDDELBURG - Een fablab is de afkorting voor een fa- brication laboratory. Een een inloop-werkplaats dus. Waar iedereen (samen) ge bruik kan maken van mo derne computergestuurde machines zoals 3D-printers, software, lasersnijders en frezen. En waar iedereen de kans en ruimte krijgt om met ideeën, experimenten en uitvindingen te werken. Alle kennis en vaardighe den zijn vrij toegankelijk. De afstand van het idee naar het product wordt kleiner. In een fablab kan je prak tisch alles maken, dat de kansen voor innovatie en lokale economie sterk ver groot. Je kan immers lokale grondstoffen gebruiken. En je hoeft geen producten te versturen, maar een recept. Bovendien kan het de be langstelling voor technisch onderwijs in Nederland weer aanwakkeren. Volgens Bert Bakker van de Stichting Fablab Benelux zijn er in heel de Benelux 33 fablabs en in elke provincie is er een, behalve in Zee land. Er is al wel een busi nessmodel: canvas fablab Zeeland. De bedenker van het fablab is Neil Gershen- feld, directeur van het Cen- tre of Bits and Atoms (CBA) aan Massachussetts Institu- te of Technology (MIT). Zijn idee werd in 2001 het eerste fablab. Wereldwijd zijn er al meer dan tweehonderd fab labs. Het eerste Nederlandse fablab startte zeven jaar ge leden in Amsterdam. Dat de bijeenkomst plaats vond op 18 juni was puur toeval. Die datum werd na melijk onlangs door de Ame rikaanse president Barack Obama uitgeroepen tot 'na- tional day of making' maar toen stond deze bijeenkomst al gepland. Een mooie da tum dus voor de oprichting van Fablab Zeeland die ook al een onderkomen heeft. Er mag een jaar gebruik worden gemaakt van Dok 41 aan de Edisonweg in Vlissingen. De bijeenkomst bestond uit drie delen. Het begon met een sprekersgedeelte waarin gedeputeerde Ben de Reu vertelde dat de Pro vincie graag als partner wil meedoen, maar niet het ini tiatief neemt tot oprichting. Daarna volgde er een pitch. Aan vertegenwoordigers van onder andere Orionis, de Kamer van Koophan del en de Zeeuwse biblio theek/Scoop, maar ook uit het onderwijs, particulieren en kunstenares Ineke Otte werd gevraagd wat een fa blab voor hun kan betekenen en wat zij kunnen doen voor een fablab. Als afsluiter was er een demonstratiegedeel te. Joris van Tubergen van Fablab/Protospace Utrecht had een 3D-printer meege nomen waar de aanwezigen mee aan de slag mochten. OOST-SOUBURG - Het bestuur van de nieuwe winkeliers vereniging Actief Onderne mend Souburg houdt in sa menwerking met Euromarkt St. Christoffel op donderdag 3 juli een zomermarkt met veel muziek in de winkel straten. De dag begint om 10.00 uur met kraampjes aan weerszij den van de winkelstraten. Thssen de bedrijvigheid is een aantal standwerkers te vinden. Ook treden muzi kanten Peter Heyt (11.00- 13.00 uur), Dirk van der Bent (Saxofoon, 12.00-16.00 uur), Fooi Moon (14.00-17.00 uur), Medio Burgum (15.00-17.00 uur), Duo Twice (18.00-22.00 uur) en Dix/Sealand kwar tet (18.00-22.00 uur) op. Op de markt zijn diverse oude ambachten te zien zoals een mandenvlechter, kant k los ser, mosterdmaker, tingieter, koperslager, kwakzalver en scheepsmodel lenmaker. Voor kinderen staat er een gratis zweefmolen, een bun- gyjump en een springkus sen. De zomermarkt eindigt om 22.00 uur. Het volledige programma is te vinden op internet. Boedelruiming Zeeland verzorgt dit graag voor u! Tweedehands Steraden verkoop? U kunt ons inschakelen voor: Woningontruimingen Seniorenwoningen ontruimen Zolders leeghalen Garages/schuren opruimen Tijdelijke opslag Kleine verhuizingen Wij leveren bezemschoon op en verwijderen eventueel vloerbedekking. De woning kan opgeleverd worden voor de woningbouw of naar de wensen van de makelaar. Kleine reparaties en of aanpassingen aan het huis zijn tijdens een huisontruiming ook mogelijk. www.boedelruimingzeeland.nl mail@deaanwinst.nl Tel. 06-22907762 5 BEDRIJFSWAGENS 2x "Citroen" Berlingo en 3x "Peugeot" Partner; 2 PERSONEN AUTO'S: "Ford" Focus en "Renault" Twingo; 2 aanhangwagens "Saris" en "Power Trailer"; elektr. snorscooter "Xinling" XL 500 (2011); (HAND)GEREEDSCHAPPEN o.a. boorhamers, haakse slijpers, kolomboormachine "TNW", tafelboormachine "Huvema", 2-steens slijpmachines "TNW", "VEM" en "AEG", boor-/slijp-/ zaag-/schuurmachines van o.a. "Bosch", "De Walt" en "Red Head", gereedschapskruiwagen; meet apparatuur w.o. warmtebeeldcamera, bouwlaser, installatietester, apparatentester; hogedrukreiniger; WERKPLAATSINVENTARIS w.o. ro!-/kamersteigers, stellingen, palletstapelaar, ladders, werkbanken, flightcases; VOORRAAD w.o. elektrakabel, stroomkasten, schakelmaterialen; kantoorinventaris, etc.; Van Leeuwen Juweliers, Korte Geere 9, Middelburg Spuistraat 2, Vlissingen. Open op di-vr 11:00 tot 17:00, za tot 16:00. www.goudinkooppunt.nl O www.de-faam.nl De Faam woensdag 25 juni 2014 ^17 MIDDELBURG - De Middel burgse Rachelle Verhage presenteert dinsdag 1 juli om 16.30 uur haar debuut roman Feniksvrouw in de Brasserie van boekhandel de Drukkery in Middelburg. Ze beschrijft in het boek hoe een jonge vrouw zo vastbe sloten kan zijn gelukkig te worden met een man dat ze alle waarschuwingstekens negeert. Dit boek is deels op haar eigen ervaringen geba seerd. Tijdens de presenta tie komt onder meer Finus Kuijs, divisiemanager Maat schappelijk Werk Walcheren aan het woord. In zijn werk heeft hij regelmatig te ma ken met huiselijk geweld. door Mark Lobbezoo O www.souburg.nl MIDDELBURG - De Middelburgse Markt was de afgelopen dag omgetoverd tot een heus strand, waarop de Middelburg Beach Games plaatsvonden. Zo was er een Jeu-de-boules- toernooi, waren er touwtrekwedstrijden, vond er beachrugby plaats en natuurlijk het traditionele beachvolleybaltoernooi. Foto: Vita Events - ZEELANcTV U wilt geheel verzorgd een woning laten ontruimen.. Snel afgehandeld en professioneel verzorgd... Uitgevoerd door ervaren vakmensen... EVan Leeuwen Juweliers in Mid delburg heeft jn de Korte Geere al een aantal jaren een goud inkoop winkel waar gouden en zilveren sieraden worden ingekocht. Veel tevreden klanten komen regel matig terug. De laatste maanden wordt er ook hard gewerkt aan het verkopen van sieraden op deze locatie in samenwerking met Blinqz.nl, een tweedehands sieraden marktplaats. Veel men sen stoppen bij de etalage om naar binneii te kijken wat er allemaal ligt voor moois. Van Leeuwen Juweliers wil iedereen uitnodigen om ook eens binnen te komen kijken. "Ik ben hier al meerdere keren geweest om oude en kapotte gou den en zilveren sieraden in te leveren. Daar kreeg ik flink wat geld voor!" Geeft een klant van Van Leeuwen aan. "Nu verkopen ze ook tweedehands sieraden. Ik heb hier net wat ingeleverd en iets anders uitgezocht. Een erg leuk concept! En de prijzen zijn ook erg goed!" Petra helpt de mensen graag en ze vind het erg leuk. "We krijgen heel veel leuke reacties van klan ten!" Met haar jarenlange erva ring in de sieraden branche weet ze over alle sieraden wel iets te vertellen. "Veel sieraden die wij verkopen worden niet meer ge maakt. Mensen die op zoek zijn naar ie.ts unieks komen dan bij te houden in opdracht van de weledelgestrenge heer mr. J.A. de Waard van Van Leeuwen De Waard Advocaten te Goes, in zijn hoedanigheid van curator in het faillissement van Industrieweg 5 - 4338 PR Middelburg ons terecht en vertellen dit ver der." Duurzaamheid is een van de kernpunten van Blinqz.nl en zo ook van Van Leeuwen Juweliers. Dit is goed voor het milieu maar ook goed voor de portemonnee. "In onze andere juwelierszaken verkopen wij vooral nieuwe sie raden. Soms verkopen we hier dezelfde sieraden tweedehands, maar dan voor een derde van de nieuwprijs. SLUITING donderdag 3 JULI vanaf 14. .00 uur Bezichtiging: woensdag 2 juli van 10.00 tot 16.00 uur FOTO'S Catalogus:

de Faam | 2014 | | pagina 17