p opruiming WALCHERS NIEU Officiële Mededeling 40% KORTING nen Inschrijving Zeeuwse Boekenprijs gestart Olga w Na 44 jaar onderwijs vindt Wilma Legrand het welletjes DAMES EN HEREN NACHTKLEDING Cl van 20-86% W milieu middelburg - Auteurs kun nen zich weer inschrijven voor de Zeeuwse Boeken prijs (ZBP). Boeken over Zeeland in de breedste zin van het woord en publica ties die door Zeeuwen over elk willekeurig onderwerp zijn geschreven, komen voor deze prijs in aanmerking. De winnaar van de Zeeuwse Boekenprijs ontvangt '1000 euro en het handgemaakte gouden tegeltje Zeeuws Meisje. Daarnaast zijn er nog twee gerelateerde prijzen. De PZC publieksprijs, waarvoor het publiek kan stemmen op de website van de PZC en de prijs van de Zeeuwse boek handel, voor een Zeeuwse auteur. Verder deelt de jury zogenaamde 'Accolades' uit, aan het volgens hen Best Uitgegeven Boek, Beste Grensoverschrijdende Boek, Beste Debuut en het Meest Originele Boek. Inschrijven voor de ZBP 2014 gaat via internet, dead line dinsdag 15 juli. VEILIGHEIDSHUIS ZEELAND Hoe is het eigenlijk met die buur vrouw van jou afgelopen?" vraagt Johan. Hij staat met zijn collega Harry in de rij voor het buffet van de bedrijfskantine. "Olga is via een Blijf-van- mijn-lijfhuis met onbekende bestemming vertrokken", antwoordt Harry. "Een tijdje geleden heeft Marieke, mijn vrouw, het Veiligheidshuis gebeld. Maar die medewer ker van het Steunpunt Huiselijk Geweld wilde niks kwijt over haar verblijfplaats." "Wat was de oorzaak van de ellende?" informeert Johan, terwijl hij een pakje salami uit de koeling pakt. "Frustraties en geldgebrek", zegt Harry. "Kort nadat Olga en die man van haar naast ons kwamen wonen, werd hij ontslagen als projectma nager bij een aannemer op Walcheren. Toen begonnen de ruzies, waarbij die vent haar regelmatig een dreun verkocht. Hij heeft haar ook eens van de trap gegooid. Marieke en ik zaten op de eerste rang want het is nogal gehorig." Johan: "Waarom heeft het zo lang geduurd voordat ze hulp kreeg?" Veiligheidshuis "Het probleem was dat zij alles bagatel liseerde, uit schaamte of omdat ze hoopte op betere tijden. Maar toen Olga zwanger werd, konden we niet langer langs de zijlijn blijven staan. Marieke is met haar gaan praten op een dag dat die kerel weg was voor zijn zoveelste sollicitatiegesprek. Ze heeft Olga uitgelegd dat haar kindje misschien wel gevaar liep. Dat bleek een wake-up call. Samen hebben ze naar het Steunpunt Huiselijk Geweld gebeld en toen is het heel snel gegaan. Diezelfde dag is Olga met een hulpverlener weggegaan." De twee collega's rekenen af bij de kassa en gaan aan een tafel zitten. "Die vent is kort daarna ook uit beeld verdwenen. Het zou mij niet verbazen als justitie hem heeft opgeborgen. Het huis staat te koop. Lekker rustig", besluit Harry. Johan: "Eet smake lijk." In het Veiligheidshuis werken justitie en hulpinstanties samen om overlast en crimi naliteit te bestrijden. De verhalen in deze rubriek zijn vrije bewerkingen van dossiers. van de Provincie Zeeland Gratis pc's voor Zeeuwse clubs VLISSINGEN - ZRTI uit Vlis- singen biedt via De Spul- lenbank pc's en randap paratuur aan aan Zeeuwse verenigingen en stichtingen. De spullen komen beschik baar doordat het bedrijf de hele ICT-infrastructuur ver vangt. 'Maatschappelijke betrokkenheid is voor onze organisatie erg belangrijk. Toen we zochten naar een verantwoorde manier om onze pc's af te staan, kwa men we uit bij de Zeeuwse Uitdaging', zegt Jean-Pierre van Loo, informatiemana ger van ZRTI. Zeeuwse ver enigingen en stichtingen die interesse hebben, kunnen mailen naar info@zeeuw- seuitdaging.nl. Een over zicht en de voorwaarden zijn te vinden op internet. Mosselbureau opgericht YERSEKE - Met ingang van het nieuwe mosselseizoen wordt de collectieve mosselpro motie gevoerd onder de vlag van Het Nederlands Mossel- bureau. Voorheen werden collectieve voorlichting- en promotiecampagnes voor Zeeuwse mosselen door het Productschap Vis gevoerd. Het Nederlands Mosselbu reau gaat promotieactivitei ten uitvoeren in Nederland, België, Duitsland en Frank rijk. Voor ieder land wordt een passende campagne in gezet. MIDDELBURG - Na zo'n 44 jaar in het onderwijs neemt Wilma Legrand morgen af scheid om met vervroegd pensioen te gaan. Ze begon in 1970, nadat ze haar opleiding tot kleuter leidster had voltooid. Ze ging werken op de Woelige werf, een kleuterschool in de Stromenwijk. Daar bleef ze tot 1985 toen de kleuter scholen en lagere scholen werden samengevoegd tot basisschool. Toen werd ze directeur van de Sanden- burgh, dat door een fusie de Beverburch werd. Eigenlijk twijfelde ze of ze kleuterleidster wilde wor den of Frans wilde gaan studeren. Maar in die tijd zagen haar ouders het niet zo zitten dat ze naar de grote stad zou vertrekken om te studeren. Dat kon altijd nog als ze haar diploma als kleu terleidster had gehaald. En inderdaad, later is ze alsnog Frans gaan leren. In de loop der jaren is er na tuurlijk veel veranderd, niet alleen in de maatschappij, maar ook in het onderwijs. De samenleving is veel meer ge-individualiseerd en het onderwijs is gedigitaliseerd. Een schoolbord met krijtjes is er niet meer bij. Ze heeft het altijd naar haar zin gehad in de Stromen- wijk, dat ze een leuke wijk noemt, een afspiegeling van de maatschappij, die je ook terug ziet op de school. Het is ook een wijk met honk vaste inwoners. Veel ouders van leerlingen van nu heb ben vroeger zelf in de klas gezeten bij Wilma Legrand. De afscheidsreceptie van Wilma Legrand is voor (oud-)leerlingen, ouders en (oud-)collega's donderdag 26 juni van 16-18 uur in de Kloveniersdoelen. TOT DE VLIJT LINNEN Middelburg Gravenstraat 3 Tel. (0118) 63 38 30 webshop: www.bed-linnenshop.nl Kortingen De Vlijt bedden slapen. Schouwersweg 7 Heinkenszand .0113 232213. binnenuitverkoop.nl O www.de-faam.nl O www.zeeuwstijdschrift.nl r Aanvraag omgevingsvergunning voor INVISTA Polyester B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 30 mei 2014 een aanvraag om vergunning Wet al gemene bepalingen omgevingsrecht van IN- VISTA Polyester B.V. te Ritthem ontvangen. De aanvraag behelst het gebruiken van de grondstof IPA (iso-phthalic acid; isoftaalzuur) als vervanger van bestaande grondstoffen DMT en/of PSA voor de productie van Terate. Tegen deze aanvraag kan een bezwaarschrift worden ingediend nadat op de aanvraag is be slist. Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot de heren J.H. Willemse (tel. 0115 745151) en H.S. Sastroredjo (tel. 0115 745139). Provincie Zeeland Informatie over Provincie Zeeland, vindt u op www.zeeland.nl De Faam woensdag 25 juni 2014 11 O www.zeeuwseuitdaging.nl Wilma Legrand neemt morgen, donderda 26 juni, afscheid in de Kloveniersdoelen na 44 jaar onderwijs. Foto: Mark Lobbezoo Bedden I Bodems I Matrassen I Kussens Kasten I Hoeslakens I Dekbedden woonconcept

de Faam | 2014 | | pagina 11