Het woord aan raadslid Luc Vandezande Informatiebijeenkomst voorbereiding bestemmingsplan ZEP/Decathlon I I r i i a i i Werkzaamheden Westerschelde- straat en omgeving De gemeente en FSC Op Facebook ben ik bevriend met het "Stadspark Molenwater" en daar word ik best vrolijk van. In de eerste plaats omdat dat stadspark er überhaupt nog is. Lang heeft het ernaar uitgezien dat op die plek een nieuw theater zóu ver rijzen. Van bij de aankondiging van de plannen heb ik me samen met de fractie van GroenLinks verzet tegen dit plan. Maar om eerlijk te zijn is het vooral aan de crisis te danken dat het plan afgeblazen werd. Er was gewoon geen geld meer. In de tweede plaats word ik vrolijk van de grote hoeveelheid activitei ten die deze geëngageerde club mensen organiseert. Laatst was er nog een KinderKunstPark. En dat brengt mij bij het thema van dit stukje namelijk de "burgerpar ticipatie". Burgerparticipatie is een woord dat door Nederland gonst sinds het door onze koning in de mond werd genomen. Wat tot voor kort Foto: Aart van Belzen gewoon "vrijwilligerswerk" heette, is nu in een nieuw jasje gestoken. Niets mis met vrijwilligerswerk zou je zeggen, toch? Want wat kan er edeler zijn dan zorgen voor elkaar, van verantwoordelijkheid opnemen in onze samenleving. Natuurlijk, een initiatief zoals hierboven beschreven geniet mijn onverdeelde sympathie. De "basis democratie" behoort tot de grote idealen van GroenLinks. En toch heb ik zo mijn bedenkin gen bij de huidige hype. Het voor elkaar, het samen, gaat gepaard met een bezuinigingsoperatie en een zich terugtrekkende overheid. En terwijl dit de natte droom is van menigeen liberaal, word ik er nerveus van. Laat ik er eens mijn grote voor beeld de Verenigde Staten bij nemen. Dat is nou zo een typische maatschappij met een over heid die weinig zorgt voor haar burgers. En het is een land waar talrijke groepen vrijwilligers zich inzetten voor hun medemens. Helaas is het ook een land waar ruim 46 miljoen mensen onder de armoedegrens leven, ondanks al die burgerparticipatie. Laat dit voor ons een waarschu wing zijn! Luc Vandezande Fractievoorzitter GroenLinks Om iedereen zo goed mogelijk te informeren over de komst van Decathlon organiseert het college van B&W een informatiebijeen komst op donderdag 19 juni voor alle geïnteresseerden. Tijdens deze bijeenkomst wordt de (coördinatie) procedure uitgelegd, worden tijd lijnen bekend gemaakt en zal een vertegenwoordiger van Decathlon een presentatie geven over de voorgenomen plannen in Middel burg. Uiteraard is er ruimschoots de mogelijkheid om vragen te stel len aan het college en aan Deca thlon. De bijeenkomst vindt plaats in het stadskantoor; ontvangst om 19.15 uur en aanvang 19.30 uur. In de week van 23 juni start aannemingsbedrijf JD Infra BV uit Meliskerke in opdracht van de gemeente Middelburg met de werkzaamheden voor het aanleggen van een schoonwaterriool, het vervangen van het vuilwa- terriool en het herstraten van de Westerscheldestraat en omgeving. De werkzaamheden bestaan uit het opnemen van de bestrating, het leggen van een nieuw schoonwaterriool, het vernieuwen van de huis aansluitingen, het aanleggen van de kolkaansluitingen, het aanbrengen van een puinfundering, het plaatsen van straat- en trottoirkolken en het aanbrengen van de bestrating. De werkzaamheden zullen indien het weer het toelaat half maart 2015 zijn afgerond. Indien u verdere informatie wenst, kunt u contact opnemen met de heer P. Maas van de afdeling Ingenieursbureau, bereikbaar onder telefoon nummer (0118)67 52 11. De heer P. Maas zal de werkzaamheden namens de gemeente Middel burg begeleiden in de maand juni, hierna worden de werkzaamheden overgenomen door de heer J. Gabriëlse, bereikbaar onder telefoonnum mer (0118)67 53 33. Gemeente Middelburg kiest zoveel mogelijk voor inkoop van FSC hout en papier. De gemeente is officieel convenantpartner van FSC Nederland. Het FSC-keurmerk geeft aan dat het papier of hout komt uit milieuvriendelijk en economisch verantwoord bosbeheer. Wereldwijd verdwijnt per minuut 36 voetbalvelden aan bos, vooral in de tropi sche bossen in de Zuid-Amerikaanse Amazone, het Afrikaanse Congobekken en Zuidoost-Azië. Ontbossing zorgt daarnaast op jaarbasis voor 15% van de wereldwijde C02-uitstoot en levert dus een belangrijke bijdrage aan klimaat verandering. 80% van de dieren zijn voor hun leven afhankelijk van het bos evenals miljarden mensen die in het bos leven of werken. Volgens FSC is de beste manier om bossen te behouden ze te gebruiken. Maar dan wel op een verantwoorde manier. Door FSC-hout te kopen draag u dus bij aan behoud van bossen en een gezonde leefomgeving voor mens en dier wereldwijd. Denk daarbij niet alleen aan hout, maar ook aan papier en drukwerk. www.fsc.nl INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG EP VOORAANKONDIGING ARTIKEL 1.3.1 BESLUIT RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en wethouders van Middel burg maken, overeenkomstig artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro), bekend dat een herziening van het bestem mingsplan Oranjeplaat wordt voorbereid. Del lerziening betreft uitsluitend het grondge bied van het Waterpark Veerse Meer. In het plan dat hier volop in ontwikkeling is, wor den een aantal wijzigingen doorgevoerd. Het gaat om de volgende wijzigingen: - 97 eerder geplande chalets komen te vervallen. In plaats daarvan wordt meer water in het plan toegevoegd en worden 60 recreatiewoningen gerealiseerd. Per saldo worden 28 eenheden min< gerealiseerd. geen onafhankelijke instanties in de gelegen heid gesteld advies uit te brengen over het voornemen. Later in de procedure komt dit wel aan de orde. Het ontwerpbestemmingsplan zal binnen en kele weken gedurende zes weken ter inzage gelegd worden en is dan ook te bekijken op gemeentelijke website en via de lande- en (ver)bouwen bestemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het plan raadpleegbaar via www.ruimtelijkeplannen.nl. Op deze site kunt u de plannen inzien door in het tab blad "ID" de plancode NL.IMRO.0687. BPBGMBTN-VG01 in te vullen. lijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Zodra het ontwerpbestemmingsplan ter inzage wordt gelegd, wordt dit vooraf ge- i minder op het terrein - Uitbreiding van het hoofdgebouw in noorde lijke richting. Deze uitbreiding wordt benut voor een uitbreiding van het zwembad. - Vergroting van de bouwblokken van beide dienstwoningen op het terrein. De maximaal toegestane inhoud van de dienstwoningen wijzigt niet en blijft maximaal 750 m3. De bouwblokken worden vergroot, om ook bijgebouwen bij de woningen mogelijk te maken. - Verwijderen van de bestaande propaantanks en plaatsen van twee nieuwe tanks op een locatie die nu als "bos" bestemd is. De nieuwe tanks zijn groter van inhoud dan de huidige, zodat er minder vaak gevuld moet worden. Daarnaast liggen op de nieuwe locatie geen kwetsbare objecten binnen de veiligheidszone van de tanks te liggen. De wijzigingen passen niet (volledig) in het geldende bestemmingsplan, daarom wordt een nieuw bestemmingsplan voorbereid. De hoofdfunctie van het terrein blijft een recrea tiepark. De wijzigingen betreffende enkel de hiervoor opgesomde zaken. publiceerd in de Faam, op de gemeentelijke website en in de Staatscourant. Voor meer informatie over deze vooraan kondiging kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Beleid (mevrouw D. de Kuijper, telefoonnummer (Ö118- 67 52 85). VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN 'BEELDENTUIN - NIEUW EN SINT JOOSLAND' Burgemeester en wethouders van Middel burg maken, op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, bekend dat de gemeenteraad in de vergadering van 26 mei 2014 het be stemmingsplan "Beeldentuin - Nieuw en Sint JooslancF' ongewijzigd heeft vastgesteld. Het plangebied voor dit bestemmingsplan zijn een tweetal percelen grenzend aan de tuin van het huidige Theater de Wegwijzer. De percelen zijn kadastraal bekena sectie X, nummers 2557 (gedeeltelijk) en 3204. Het bestemmingsplan voorziet in een wijziging van de huidige bestemming "agrarisch" naar de bestemming "tuin - beeldentuin". Ter inzage Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan ligt vanaf 18 juni 2014 gedu rende zes weken (tot en met 29 iuli 2013) voor een ieder ter inzage bij de Vakbalie Het is op dit moment nog niet mogelijk zienswijzen tegen het bestemmingsplan naar voren te brengen. Ook worden nog in het Stadskantoor aan de Kanaalweg 3 in Middelburg. Het besluiten bestemmings plan zijn ook digitaal te raadplegen via ae website www.middelburg.nl onaer wonen Gedurende de genoemde termijn kan een belanghebbende beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Beroep kan alleen worden ingesteld door de belanghebbende die tijdig zijn zienswijze over het ontwerpbestem mingsplan kenbaar heeft gemaakt, alsmede door de belanghebbende die kan aantonen dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken. Het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde beroepstermijn, tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke ordening is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het bestemmingsplan pas in werking nadat op het verzoek is beslist. WIJZIGING ARBEIDSVOORWAARDEN REGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij in de vergade ring van 15 april 2014 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenrege ling gemeente Middelburg (61ste wijziging). Deze wijziging betreft de invoering van de artikelen 4a: 11:2 en 4a:2:11 aan de Arbeidsvoorwaardenregeling gemeente Middelburg. De artikelen zien op de aan- en verkoop van verlof door medewerkers. Deze wijziging treedt in werking 26 juni 2014 en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 19 juni 2014 tot 11 september 2014 ter inzage in de informa- tienoek in het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Duke Ellingtonstraat 46: bouw vrijstaande woning (5-6). Gortstraat 50-52, Varkensmarkt 2-4, Kalverstraat 1 -3 en Gort straat 60-62: wijziging op d.d. 28 april 2104 verleende omgevingsver gunning voor het realiseren van een gezondheidscentrum (wijziging betreft een gewijzigde indeling begane grond Varkensmarkt 2 en 4, verplaatsing koel machine van dak naar lifikamer 1e etage en gewijzigd inrichtingsplan omgeving aansluitend aan gebouw) (71293) (9-5). Molenweg 20, Amemuiden: verbouwen/uitbreiden woning (66). Pijpstraat 16: het plaatsen van 3 dakvensters (46). Zeeburgstraat 6, Nieuw- en Sint Joosland: het plaatsen van een dak kapel op voorvlak woning (22-5). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het Stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. TïOVtsiv! ilhV .v»:U i VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNING Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunning hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Gortstraat 50-52, Varkensmarkt 2-4, Kalverstraat 1 -3 en Gort straat 60-62: wijziging op d.d. 28 april 2104 verleende omgevingsver- gunnina voor het realiseren van een gezondheidscentrum (wijziging betreft een gewijzigde indeling begane grond Varkensmarkt 2 en 4, verplaatsing koel machine van dak naar liftkamer 1e etage en gewijzigd inrichtingsplan omgeving aansluitend aan gebouw) (71293) (136). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na ae tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMUN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wafc>o) hebben besloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: bouwen woning met schuur/garage. Locatie: Havendijkstraat 2. Nieuwe uiterste beslisdatum: 19 augustus 2014.

de Faam | 2014 | | pagina 8