MAX MODA ZOMERACTIE Shantykoor viert muzikaal jubileum Natuurlijke oplossing bij spierpijn en stijfheid MJ 20% KORTING SHANTYKOOR Op zoek naar echte rust?? Voor een snel herstel op lichaamseigen manier OPEN DAG ZONDAG 22 juni aanstaande vanaf 13,00 uur lei 0p, njeuw showmodel Bezoekadres: Heensedijk 77A. Meer info: Fam. v Nieuwenhuyzen +31167-560000, www.de-uitwijk.nl of neem contact op met onze Top Totaal-vertegenwoordiger J.K. Bekius GSM +31658977991 Chaletparc, Camping Pannenkoekenrestaurant de Uitwijk, Dorpsweg 136,4655 AH de Heen (Steenbergen Nbr) Tevens heeft onze camping nog enkele seizoensplaatsen beschikbaar! Shantykoor 'Het Veerse Scheepstuig' viert het vijftienjarig jubileum in het weekend van 20 en 21 juni op muzikale wijze. Veere is centrum van vrolijk maritiem gezang. Vrijdag is er een jubileum concert, zaterdag een gratis shantyfestival. ER ZIT VAN ALLES BIJ HET KOOR: OOK LANDROTTEN UIT DE BEVELANDEN - Pottenbakkersingel 12.4331 NA Middfilburg In de passage van de AH. Action en Brainwash T Openingstijden: Iedere dag geopend van 10 - 18 uur i do. 10 - 21 uurzo. 10 -17 uur Hier worden luxe vrijstaande Top Totaal chalets geplaatst, nu tot wel 70 m2 vloeroppervlak, welke het gehele jaar door voor recreatieve doeleinden gebruikt mogen worden. Het pare gelegen nabij jachthaven "de Schapenput" beschikt over ruime landelijk gelegen kavels voorzien van alle comfort (nog enkele kavels bij vijvers beschikbaar). 20 min. van Rotterdam en 10 min. v.a. 't Grevelingenstrand. 'Beoordeeld met een 9,3 door gebruikers' Dames-, heren- en kinderkleding Schoenen Tassen Bijoux VANAF 20 JUNI: OP DE GEHELE COLLECTIE* es w 9~ihMctwi Imm O www.de-faam.nl De Faam woensdag 18 juni 2014 7 door Gerard van der Hoeven lia Tabachnik-Li, uit 45 zangers en 5 muzikanten en heeft in die vijftien jaar meer dan 350 keer opgetre den in binnen- en buiten land. Ook zijn er drie cd's gemaakt. Het repertoire omvat -honderd liederen. Hendriksen: "Shanties zijn van oorsprong worksongs, gezongen bijvoorbeeld om ritme te krijgen bij zwaar gezamenlijk werk als ankers lichten of het hijsen van de zeilen. Een voorzanger Wijziging bekendmaken Bekendmakingen van de gemeente Veere vindt u vanaf 1 januari 2014 zoveel mogelijk digitaal. Voor enkele besluiten is dit (nog) niet mogelijk. Officielebekendmakingen.nl U kunt de digitale bekendmakingen altijd en overal be kijken via onze website www.veere.nl onder het kopje Bestuur - Gemeenteberichten - Bekendmakingen. U wordt dan doorverwezen naar het digitale gemeente blad op de website www.officielebekendmakingen.nl. U kunt op verschillende manieren zoeken op deze site. Zo kunt u een abonnement nemen op een attende- ringsservice. Als u uw gegevens invoert en aangeeft welke informatie u wilt ontvangen, krijgt u via een e-mail automatisch bericht als er nieuwe bekend makingen verschijnen. Voor hulp of informatie kunt u tijdens openings tijden terecht bij de Centrale Publieksbalie in het gemeentehuis aan de Traverse 1 in Domburg, tel. (0118) 555 447. ADVERTORIAL voer van voedingsstoffen en repa- ratiestoffen. En dat zorgt ervoor dat spierweefsel sneller herstelt. Hoge concentratie Amica montana Amica montana (valkruid) staat al jaren bekend als krachtige, na tuurlijke hulp bij het bevorderen van de doorbloeding. Atrosan Spier- en Gewrichtsgel van A. Vo gel* is een makkelijk smeerbare, rap intrekkende en snel pijnstil lende gel met maar liefet 50% Amica montana. In deze hoge concentratie zorgt de Amica voor een snel le stimulering van de lokale doorbloeding, waardoor uw li chaam krachtig ondersteund wordt om zelf aan de slag te gaan met het herstellen van de spieren en u sneller weer soepel bent. Zodat u weer kunt doen en laten wat u zelf wilt. VEERE - Vanwaar de naam 'Het Veerse Scheepstuig'? Volgens PR-man en zelf ook koorlid sinds het eerste uur, Jan Hendriksen, moest des tijds een pakkende naam worden verzonnen voor het pas opgerichte koor dat uit slechts vijftien man be stond. "Koorlid Frans Min- neboo kwam met die naam. Enerzijds slaat het uiteraard op attributen uit de scheep vaart en anderzijds waren we ook een beetje 'het tuig' dat het leuk vond om shan ties en' zeemansliederen te zingen." Inmiddels bestaat het koor, dat sinds de oprichting on der leiding staat van Emi- (Shantyman) zong de eerste regels die dan door de be manning werden herhaald. Maar we zingen daarnaast ook zeemansliederen op het repertoire. Zoals uiteraard 'In een blauw geruite kiel', 'Berend Botje ging uit varen' en zelfs het matrozenlied uit 'De Vliegende Hollander' van Wagner." Van alles Onlangs zong het koor nog op het fairtradeschip 'Tres Hombres', dat ter gelegen heid van het herdenkings jaar Afschaffing Slaven handel in Middelburg lag afgemeerd. In tegenstelling tot het ook shanty's zingen- Stijve spieren bij het opstaan? Spierpijn in de armen na een paar uurtjes tuinieren? Of een stijve nek of schouders na een lange werkdag? Bijna de helft van de Nederlanders heeft regelmatig tot dagelijks last van spierpijn en stijfheid. Ernstig? Nee, gelukkig niet. Vervelend is het wel. Met name omdat het ons doen en laten flink kan beïnvloeden. Wat helpt? De doorbloeding bevorderen! Uit onderzoek blijkt dat spier pijn en stijfheid vooral in de mg (58%), nek (40%) en schouders (40%) zit. Laat dit nou juist de li chaamsdelen zijn die we bij bijna iedere beweging gebruiken. En dus worden we ook iedere keer weer geconfronteerd met de pijn lijke, stijve spieren en gewrichten. Als we lopen, als we fietsen, als we werken, als we het huishou den doen.continu. Wat helpt? De doorbloeding bevorderen. Hierdoor versnelt de afvoer van afvalstoffen, maar ook de aan- «lOMfl* Spier- en Gewrichtsgel bhantykoor Het Veerse Scheepstuig bestaat uit 45 zangers en 5 muzikanten. In vijftien jaar heeft het koor meer dan 350 keer opgetreden in binnen- en buitenland. F(Jt pR de en nog steeds bestaande Vlissingse Scheldeloodsen- koor, bestond en bestaat 'Het Veerse Scheepstuig' niet uit loodsen. Volgens Hendrik sen zijn het niet alleen zee varenden die in het koor zingen: "Er zit van alles bij. In ons koor zit een voorma lige visser uit Schouwen, maar ook landrotten uit de Bevelanden. Een spreekstal- meester voorziet de stilte tussen de verschillende lie deren vaak van een komi sche noot." Concert Op 20 juni is er een jubileumconcert in de Grote Kerk in Veere met medewerking van het Alphens Kozakkenkoor en fanfare Veere's Genoegen. Aanvang 19.30 uur. Toe gangskaarten (10 euro) verkrijgbaar bij BD Store (Middel burg), Saartje (Veere), De Vroone (Kapelle) en bij de kerk. *m.u.v. loombands, beenmode en afgeprijsde artikelen A.Vogel Atrosan Spier- en Gewrichtsgel is verkrijgbaar bij drogist, gezondheidswin kel en apotheek in een ver pakking van 100 ml voor een adviesprijs van €9,99. •Traditioneel kruidcngenccsmiddcl op basis van Amica montana, lees voor gebruik de bij sluiter. De toepassing is uitsluitend gebaseerd op reeds lang bestaand gebruik.

de Faam | 2014 | | pagina 7