Jeanette gooide het roer volledig om Vitaminehoek "De Krasse WERELDZEEUWE WWW.UITAMINEHOEKDEKRfiGGE.NL Gekookte bietjes 400 Sram 0.99 Roerbaksroente 250 sram 0.99 Asperses flaatste weekJ I kilo 3.25 Zeekraal i oo sram 1.29 Bananen i kilo 1.49 Nectarines 10 stuks €2.98 Lente salade 100 sram €0.75 Rapenburswes 18a - Meliskerke - Tel. 0118 - 561642 m Torenstraat 4,4365AE Meliskerke t T: 0118-566066 - E: info@slagerij-wlsse.nl - www.slagerij-wisse.nl OHOPE - Ze verhuisden naar Ohope in Nieuw-Zeeland. Het avontuur wat eerst zo lonkte, leek even één grote desillusie te worden. "Ik vond het verschrikkelijk hier, vooral de eerste paar jaar. Jasper was voor zijn werk regelmatig meerdere weken van huis. Dat was best moeilijk zonder familie en vrienden om me heen. Maar waar ik het meest moeite mee had, was het feit dat ik geen baan had-. Er is weinig werk hier en het is niet wét je kent, maar wie je kent. Als je niemand kent ben je snel klaar. Tot iemand tegen me zei: "Je bent toch zeker niet naar de andere kant van de wereld gekomen om weer hetzelfde te gaan doen? Ga lekker iets heel anders doen." Ik heb het roer vol ledig omgegooid en voilé, ik schilder nu en daarnaast werk ik als vrijwilliger bij het Citizens Advice Bureau, één van de leukste banen die ik ooit gehad heb." Hoewel ze haar familie en vrienden mist, soms verlangt naar de gekleurde strandhuisjes op het Nollestrand en het wa ter uit de kraan dat zo lek ker smaakt, wende ze stapje "VANUIT ONZE TUIN ZIEN WE SOMS ORKA'S DE HAVEN IN ZWEMMEN." Voor al uw aardappelen, groenten, fruit, salades en versfiesneden groenten. voor stapje aan het leven in Nieuw-Zeeland. "Omdat we op een geologische breuk lijn zitten hebben we af en toe een aardbeving. Wij-wo nen aan het eind van een landtong en ik heb meerdere keren boven op een grote heuvel gezeten met de kids en onze huisdieren, zelfs de goudvis ging mee, vanwege een tsunami-alarm. Dan voel je je wel ontzettend nietig en compleet overgeleverd aan moeder natuur. Maar vanuit de tuin kunnen we soms or ka's zien die met opkomend water de haven inzwem men. We leven het grootste gedeelte van het jaar buiten. Onze jongste loopt zomer en winter in "korte broek en op blote voeten en een kapstok hebben we niet nodig. In dit gedeelte van Nieuw Zeeland werkt men om te leven, als er golven staan wordt er ge- golfsurft. Veel mensen moe ten na de pensioengerech tigde leeftijd blijven werken omdat ze nooit gespaard hebben, maar als ik dan naar het aantal ontzettend fitte opa's kijk dat hier op de surfplank staat, is dat nog helemaal niet zo'n gekke le vensstijl." Boerderijkaas 30+ affiné 500 gram Nu 2.95 Bij aankoop van 500 gram Weijdelijner naar keuze krijgt u gratis een koeltasje! Weekaanbiedingen! Boomstammetjes per stuk Rundergehakt met gratis kruiden 500 gram Gebraden spare ribs 500 gram Griekse tomatensalade 100 gram Comed beef 100 gram Rookworst uit eigen keuken 250 gram Achterham uit eigen keuken 100 gram Nu 1.09 Nu 4.25 Nu 5.95 Nu 0.69 Nu 1.10 Nuf 2.49 Nu 1.89 woon C www.de-faam.nl De Faam woensdag 18 juni 2014 5 Deze aanbiedingen zijn geldig van woensdag 18 juni t/m dinsdag 24 juni 2014. Prijswijzigingen en drukfouten voorbehouden. Fluence Gietvloeren. Schouwersweg 7. 4451 HS Heinkenszand. 0113 621970. binnenuit.nl Jeanette Pleijte groeide op in Oost-Souburg. In 2006 vertrok ze samen met haar man Jasper en hun drie dochters naar de andere kant van de wereld. Als ik haar vraag naar de reden van vertrek antwoordt ze resoluut: "Avontuur." door Rachel van Westen Deze aanbiedingen zijn geldig van woensdag 18 juni t/m dinsdag 24 juni 2014 Jasper en jeanette Pleijte vetrokken zo n acht haar geleden met hun drie dochters Fee, Madelief en Lente naar Ohope een plaatsje in Nieuw-Zeeland. Fotoarchief Jeanette Pleijte Zeeuwen in het buitenland In het kader van 200 jaar Zeeland is De Faam op zoek naar Zeeuwen in het buitenland. Wekelijks plaatsen we een artikel over Zeeuwen die zijn geëmigreerd. Kent u iemand die het Zeeuwse heeft verruild voor het buiten land? Mail dan naar redactie.faam@wegenermedia.nl Fluence biedt u een breed assortiment aan gietvloeren van de hoogste kwaliteit. Modern, modieus en stijlvol. Laat u verrassen in onze showroom bij Binnenuit in Heinkenszand. Een gietvloer van Fluence: 'Zichtbaar anders'.

de Faam | 2014 | | pagina 5