Délifrance vernieuwd Lekker uit eten bij Tafelen ONDERNEMERS De Pooter Personeelsdiensten opent in Middelburg Thema-avond 'De laatste zorg' MIDDELBURG - Uitvaartcen trum H. Jobse aan de Bach- weg 2 in Middelburg houdt op donderdag 19 juni een informatieavond over de laatste zorg. Drie uitvaart- verzorgsters vertellen onder meer wat over zorghande- lingen, make-up en airbrush technieken en de opbaring. Deze avond kan heel zinvol zijn voor hen die werkzaam zijn in de zorg, maar is toe gankelijk voor iedereen. De infoavond is vrij toeganke lijk en begint om 19.30 uur. Aanmelden kan via hjobse@ hjobse-uitvaart.nl of 0118- 462205. Verkoop speelgoed MIDDELBURG- Speel-O-Theek Zuid in Middelburg opent op woensdag 25 juni van 9.00 tot 12.00 uur nog een keer de deuren. Het speel goed wordt verkocht, de op brengst komt ten goede aan de Brede School activiteiten in het nieuwe schooljaar. Het assortiment voor kinde ren van 0 tot en met 12 jaar bestaat uit baby- en peuter- materialen, gezelschaps spellen en bouw- en creatief materiaal. Het aantal gebrui kers van de Speel-O-Theek in Zuid is de afgelopen ja ren dusdanig gedaald dat besloten is de Speel-O-heek per dit schooljaar te sluiten. De S-O-T in het Getij aan de Oosterscheldestraat 18a blijft wel bestaan. VLISSINGEN - Half april her opende Délifrance met twee nieuwe eigenaars: de compagnons Carla Hollan der en Frans Labeij. "Alles is gerestyled. Nieuwe stoe len en binnen is de nieuwe huiskleur van Délifrance doorgovcêrd", zegt Labeij. Nieuw zijn ook de koffie machines. "Zelf verse kof fiebonen malen en iedere kop koffie wordt vers gezet", geeft Carla aan. "We hebben diverse soorten bonen voor verschillende koffie. Voor cappuccino en espresso hebben we zelfs aparte bo nen voor het aroma." De meeste dranken en ge rechten worden met verse ingrediënten ambachtelijk bereid. Jus d'orange, Luikse wafels, appeltaart, chocola debroodjes, appelflappen, mini-macarones en mini- chouquettes. Verder heeft Délifrance ijscoupes en een speciaal kinderijsje, baguet tes, stokbroden, croissants, maaltijdsalades, dagelijks vers, en ook diverse broodjes met beleg. "Wij richten ons vooral op de lokale mensen. Met onze koffiekaart is het hier voordelig koffiedrin ken", zegt Carla. Voor kinde ren is er een speelhoek én de Délifrance verrassingsbox. Als openingsactie worden alle basisscholen in Vlis- singen benaderd met een kleurplatenwedstrijd. Ope ningstijden 09.00-18.00 uur, koopzondag en zondagen in juli en augustus 10.00-18.00 uur. Rolstoelvriendelijk.- Walstraat 106, Vlissingen, tel. 0118-411620. MIDDELBURG - Het uit Axel afkomstige uitzendbureau De Pooter opende een nieu we vestiging in Middelburg. Vanuit dit kantoor verwacht het grootste uitzendbureau van Zeeland zo'n 630 werk zoekenden op Walcheren, de Bevelanden en Schou- wen-Duiveland te helpen bij het vinden van een baan. Vestigingsmanager Kathy Maas heeft jarenlang erva ring in de personeelsbemid deling en beschikt over een uitgebreid netwerk. "Wij roeien tegen de stroom in. Waar diverse uitzendbu reaus sloten zijn wij alleen maar gegroeid. In Zeeuws- Vlaanderen kent iedereen Uitzendbureau De Pooter en wij werken dan ook Zee land-breed. Wij hebben nu 580 mensen aan het werk in diverse beroepsgroepen." De Pooter is een familiebedrijf en ruim zestig jaar actief op het gebied van personeels bemiddeling. Met de ont wikkeling van de industrie in de Kanaalzone Gent-Ter- neuzen groeide het bedrijf uit tot specialist in het le veren van personeel aan de (proces)industrie. De kracht van het bedrijf zit vooral in de persoonlijke benadering, zowel richting werkgevers als werknemers. Kathy: "Wij kijken niet alleen naar het cv, maar nodigen de kandi daten ook uit voor een per soonlijk gesprek. Persoonlij ke interesse, competenties, en een toelichting op het arbeidsverleden vinden wij belangrijk. Het gaat ons om de juiste match." De Pooter Personeelsdien sten, Lange Noordstraat 4, Middelburg. Geopend: maandag t/m vrijdag 08.30- 17.00 uur. Betere resultaten door aandacht GOES - Komende zaterdag 21 juni is het open dag bij het Luzac College in Goes. Luzac staat al bijna 30 jaar voor particulier voortgezet onderwijs op topniveau, waarbij kleinschaligheid en - persoonlijke aandacht voor opstaan. Leerlingen kunnen zowel een volledig onderwijspro gramma volgen op vmbo-t, havo en vwo niveau (Ly ceum), als ook certificaten halen voor afzonderlijke vakken en versneld examen doen (College). De open dag op is speciaal voor kinderen en ouders die willen kennis maken met Luzac College. De open dag is zaterdag 21 juni van 11.00 tot 14.00 uur op de nieuwe locatie van Luzac Goes, aan de Piet Heinstraat 11 in Goes. Dialoog in Grand Café Willem MIDDELBURG - Stichting Wel zijn Middelburg houdt in sa menwerking met Grand Café Willem op vrijdag 20 juni een avond vol dialoog voor jongeren en volwassenen uit de wijk. Margot Verhaagen, bekend van dialooglafels in Middelburg, leidt de dialoog met het thema 'Samen'. Grand Café Willem, Oran jelaan 17, opent zijn deuren voor om 17.00 uur. Om 19.00 uur wordt de avond afgeslo ten. Het eerste drankje en hapjes zijn gratis. Met de All Dining formule heeft pas geopende restaurant Tafelen het allemaal: "We hebben een wereldkeuken. Van Indiaas tot Italiaans, van sushi tot biefstuk", zegt meneer Lei van restaurant Tafelen. "Een nieuwe formule in Middelburg." MIDDELBURG - Het bedrijf zit op Zeeuws Evenementen Podium in het pand waar eerst La Place was gevestigd, aan het Podium 31. Het is er onbeperkt genieten van wereldgerechten tegen een vaste all-in prijs inclu sief frisdrank, bier en wijn. Bij restaurant Tafelen beta len de gasten niet voor wat men eet, maar voor de duur van het verblijf. Wie jarig is kan op vertoon van legiti matiebewijs gratis tafelen. Aan de bars kan de maaltijd naar keuze samengesteld worden, de koks bereiden wat de klant vraagt. Tafelen heeft vlees en vis in vele soorten, vegetarisch, Aziatisch, barbecue, een toetjesbuffet, kaasplankje zelfs frites met snacks. Er is een speciale koffiebar met veel variëteiten of men tapt het eigen biertje. Speciaal voor kinderen is er de fris- drankbar, of de snoepcorner, en het ijsbuffet met achttien soorten ijs van vanille- tot smurfenijs. De keuken is dagelijks ge opend van 16.00 tot 22.00 uur. De hele maand juni ontvangen volwassenen vijf euro korting per persoon. Het restaurant is rolstoel- vriendelijk en beschikt over een invalidentoilet. Ook open voor gezellig koffie of wat anders te drinken. Gra tis parkeren. Restaurant Tafelen, Podium 31 ZEP, Middelburg, 0118- 850792. KORT NIEUWS Vers Handig MIDDELBURG - Vijf lokale ondernemers, waaronder Notenexpres uit Middel burg, gaan samen onder de naam Vers Handig boodschappen aan huis bezorgen in Zeeland. Behalve Notenexpres doen ook Groentehandel De Winter uit Goes, De Echte Bakker Filius uit Yerseke, Slagerij Van Zuid land uit Dirksland en Cor de Kaas boer uit Melissant mee. De boodschappen kunnen online worden besteld in de webshop. De produc ten worden afgeleverd in speciale milieuvriende lijke (koel)boxen. Op vaste dagen (dinsdag, vrijdag en zaterdag) worden de boodschappen bezorgd op de gewenste locatie. Odyssee Reisgids Zeeland verschenen MIDDELBURG - De Odyssee Reisgids Zeeland is ver schenen en neemt de be zoeker mee op reis langs bekende, maar ook langs onverwachte plekken. Van het stadhuis in Middelburg tot de Staats-Spaanse linies in Zeeuws-Vlaanderen, van de mondaine badplaats Domburg tot het ringdorp Dreischor. De reisgids onderscheidt zich van andere gidsen. Odyssee richt zich op de zelfstandige reiziger met een meer dan gemiddelde belangstelling voor de cul tuur, de geschiedenis en de samenleving van het land dat hij of zij bezoekt. De gids telt 82 pagina's en is in PDF-formaat te verkrijgen (10,76 euro) of als paper back (12,50 euro plus 2,75 portokosten). Try-outs Wellness VLISSINGEN - In de serre of op het dakterras van strandpaviljoen Piet Hein, tussen Vlissingen en Dis hoek, wordt zaterdag 21 juni de wellness beach cli- nic gegeven. Deelnemers gaan ontspannen bewegen, krijgen een workshop over gezonde voeding, lunchen en krijgen een tasje met informatie. Yogadocent El- leke Cremers gaat tijdens de clinic van start met ont spannen bewegen om 09.30 tot 11.00 uur. Ze geeft een korte uitleg over de voorde len van yoga gevolgd door eenvoudige oefeningen, die voor iedereen te vol gen zijn. De workshop van ruim een uur (Gezonder eten zonder moeite?) past de voedingsfeiten anno 2014 toe en eindigt met een lunch naar keuze en 3 con sumpties. Deelname aan de wellness beach clinic kost 42,50 euro. Aanmel den bij Sylvia Sparreboom: voedingstelefoon@gmail. com of tel. 06-15380635. 3 www.de-faam.nl q6 faam woensdag 18 juni 2014 16 "We richten ons op de lokale mensen. Met onze koffiekaart is het Foto: Leon Janssens Carla Hollander en Frans Labeij: hier voordelig koffiedrinken." O www.delifrance-vlissingen.nl Mandy Waebeke en Kathy Maas: "Onze kracht is persoonlijke benadering." Fóto: Leon Janssens O www.depooter.nl Restaurant Tafelen heeft veel mogelijkheden en plaats voor 350 personen. Foto: Leon Janssens O www.luzac.nl/open-dag O www.restauranttafelen.nl O www.versenhandig.nl O www.odyssee-reisgidsen. nl/zeeland.htm

de Faam | 2014 | | pagina 16