Nieuwe halfgeleider Toyota Minkrsupherieggge?aviesion Nissan X-Trail: crossover! AUTONIEUWS Chique verlichting DS 3 Rolls-Royce onderstreept historisch snelheidsrecord Gratis WK-app van Volkswagen Volkswagen komt met de gratis 'Onefootball Brazilië app'. De WK-app leidt naar statistieken en wetenswaar digheden. Bondscoaches in de dop kunnen zich aan prognoses wagen en met 'collega's' chatten. www. onefootball.com/brasil-by- volkswagen WK-microsite Hyundai Hyundai lanceert een mi crosite wereldkampioen schap voetbal. Via world- cup.hyundai.com kunnen voetbalfans zich volop vermaken, voorspellingen doen, gamen, voordeel be halen en prijzen winnen. Met de microsite hoopt Hy undai voetbalfans over de gehele wereld te verbinden. Ook een wedstrijdvoorspel ler is op de site te vinden. Louter 'groen' in Lion Lease op het dashboardpaneel worden aangebracht en ook een zeefdruk op de zijruiten achter. Deze innovaties zijn een knipoog naar de Parijse wortels van DS. Er is ook een nieuwe carrosseriekleur evenals een nieuwe bekle ding en een 17 inch licht metalen wiel met diamant glans. De BlueHDi 110/120 zijn milieuvriendelijker. Een in eigen huis ontwik- kélde elektronische halfge leider van siliciumcarbide (SiC), die wordt toegepast in de regeleenheid van Toy ota hybrides en elektrische auto's zorgt ervoor dat het brandstofverbruik met tien procent daalt. Daardoor worden de hybrides nog ef ficiënter. De nieuwe elek tronische siliciumcarbide halfgeleider kent bovendien minder energieverlies tij dens het in- en uitschake len dan de nu toegepaste halfgeleiders en is daardoor veel efficiënter. De bobine en de condensator, die ook onderdeel zijn van de rege leenheid, kunnen kleiner worden. Daardoor kan de regeleenheid zelf afslanken tot maar twintig procent van zijn huidige grootte. Re- geleenheden spelen een rol in hybride- en andere elek trisch aangedreven auto's. Ze leveren energie van de batterij aan de motor. Ook geleiden ze energie die tij dens het remmen vrijkomt naar de batterij. De DS 3 en de DS 3 Cabrio worden voorzien van een nieuwe lichtsignatuur. Die omvat led, Xenon en spe ciale richtingaanwijzers. Dat wordt gecombineerd met de intrede van Active City Brake-techniek, Euro6 motorisaties en nieuwe mo gelijkheden om de auto te personaliseren. Zo kan bij de DS 3 een lasergravure Na tien jaar traditionele lea sing neemt Lion Lease af scheid van de brandstoffen benzine en diesel. Onder het mom van 'Release the beast' gaat Lion Lease definitief voor Groen. Dit betekent leasing van personen- én bedrijfswagens op basis van alternatieve brandstoffen. Denk aan groengas- en elek trische voertuigen. worpen Phantom Drophead Coupés. De nieuwste mate rialen zijn gebruikt voor de auto. Geruwd staal vult de exclusief ontworpen 'Mag- giore' Blauw perfect aan ter wijl de houten inlegsels het gevoel geven van een boot. Rolls-Royce onderstreept met de Phantom Drophead Coupé Waterspeed Collec- tion het snelheidsrecord (207 km/u) dat Sir Malcolm in 1937 neerzette op het Lago Maggiore. De 'Collec- tion' omvat 35 speciaal ont- Crossovers blijven over de hele wereld populair in alle formaten. Pure terreinwa gens trekken wat minder belangstelling en daarmee wordt snel verklaard waar om Nissan de derde gene ratie X-Trail opschuift naar een crossover. De auto past qua vormgeving prachtig boven de nieuwe Qashqai. Het nieuwe model maakt een meer elegante en langgerekte indruk. Maar het is de schijn die hier be driegt. De auto blijkt name lijk vrijwel identiek aan zijn voorganger voor wat betreft DE LANGE WIELBASIS HEEFT EEN POSITIEVE INVLOED OP COMFORT EN RUIMTE lengte, breedte en hoogte. Een belangrijk verschil zien we bij de wielbasis die met 7,6 centimeter is toegeno men. Dit heeft een positieve invloed op de binnenruimte en het comfort. Tegelijk heeft Nissan 90 kilogram van het gewicht af weten te snoepen, dit uiteraard ter beperking van het brand stofverbruik. Waar de vorige X-Trail zich nog bediende van een 2 liter diesel, treedt nu de recente 1.6 dCi aan. Deze krachtbron levert 130 pk en een prettig koppel van 320 Nm. Daar mee komt de X-Trail overtui gend van zijn plaats en blijkt tegelijk ook keurig stil. In 10,5 seconden sprint de auto naar de 100 en haalt een top van 188 km/u. Een uitzon dering op de geroemde stilte maakt de Xtronic CVT. Deze continu variabele transmis sie is uitgebreid met zeven virtuele versnellingen die in stelling worden gebracht als er fors wordt geaccele reerd. Dit voorkomt dat het motortoerental onnodig fors oploopt. Een andere technische mogelijkheid is vierwielaandrijving. Dit sy- stdem kent diverse standen: 2WD, 4WD en een automati sche stand, die de aandrijf- krachten verdeeld afhanke lijk van de omstandigheden. Deze kunnen eenvoudig met een knop op de console wor den gekozen. Dat maakt de X-Trail echter niet tot een pure terreinwagen, maar een auto die op zachte, natte of losse ondergrond meer te vertellen heeft en zo ook ideaal is als caravantrek ker. Overigens zal ook het trekgewicht van 2.000 kg de enthousiaste gebruiker van de mobiele vakantiewoning weten te overtuigen. Het rij- drag is vooral op comfort af gestemd, een echte familie auto die ook menig zakelijke rijder zal kunnen bekoren. Opvallend zijn verder de maar liefst 80 graden ope nende portieren. De interieurinrichting is correct en serieus, maar wordt pas feestelijk als de koper voor beige materia len kiest. Ruimte biedt de X-Trail volop voor zowel vijf tot eventueel zeven passa giers en hun bagage. Afhan kelijk van het aantal stoelen bedraagt het bagagevolüme 135 of 550 liter. Een flexibele bagagevloer met vakverde ling, verschuifbare achter bank eri een forse interieur- lengte (2,60 meter met de passagiersstoel plat) vergro ten de mogelijkheden. Naast de genoemde diesel motor volgt in de loop van volgend jaar ook een 1.6 li ter benzine met turbo. Tot die tijd start de serie vanaf 36.995 euro. Voor de Xtro nic CVT moet 2.500 euro worden bijbetaald, terwijl vierwielaandrijving 2.500 euro kost. De BMW Group heeft tijdens het Concorso d'Eleganza Villa d'Este een speciale elektrisch aangedreven con ceptauto: de Mini Superleg- gera Vision onthuld. De ex clusieve open tweezitter is het resultaat van de samen werking van Mini met het Italiaanse stylinghuis Tou- ring Superleggera. De com pacte roadster heeft door de bolle wielkasten een nostal gisch tintje. De elektrische aandrijflijn tekent voor de moderne inbreng. Opval lend zijn de lange motorkap, de lange wielbasis en de korte overhangen. Gebleven zijn de kartachtige eigen schappen. Door de ronde koplampen en de zeskantige grille is het studiemodel als Mini herkenbaar. De dichte grille verwijst discreet naar de elektrische aandrijving van de Superleggera Vision. De vorm van de mistlampen in de grille komt overeen met die van de koplampen. Ook de luchtinlaten hebben dezelfde vorm. Een platte spoilerrand van koolstofve- zél onderstreept het spor tieve karakter van de auto. De lichtgewicht carrosserie vertoont weinig naden om dat grote platen aluminium zijn toegepast. De vin op de achterzijde is illustratief voor het karakter van zo wel Touring Superleggera als Mini. Het stylistische hoogtepunt van de achter zijde zijn de lichtunits, in de vorm van een doormid den gesneden Britse vlag en voorzien van led-techniek. Doordat de bu'izenconstruc- tie in het interieur zichtbaar is en het aluminium plaat werk ongelakt, zien de inzit tenden hoe de carrosserie is opgebouwd. Aan de binnen zijde van de deuren beelden de structurele elementen de Britse vlag uit. Het instru mentenpaneel is uitgebreid met een touchscreen en twee extra instrumenten. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 4 juni 2014 25 Negen verflagen worden op de speciale Rolls-Royce toegepast voorafgaand aan een diepgaand proces van met de hand schuren. Vijftig jaar geleden gaven The Beatles een concert in het Noord-Hollandse Blokker. Als eerbetoon introduceert Volkswagen de Beetles Edition. Die is leverbaar in de kleur Abbey White. Het handschoenenkastje is uitgevoerd als Abbey Road-straatnaambord en de deuren zijn opgesierd met speciale zebrapad-logo's. Een Fender-geluidssysteem is optioneel. Niet meer vierkant, maar rond: de Nissan X-Trail op naar de crossovers. Foto: Tony Vos/Automedia De Mini Superleggera Vision laat de mogelijkheden zien die carrosseriebouwers hebben in de hedendaagse auto-industrie.

de Faam | 2014 | | pagina 25