Billy is een gezellige kater VERHUIZEN MET ZORG! LOKAAL NIEUWS Amuse Film by the Sea NL-Alert uitgezonden Begraafplaats is meer dan sociale voorziening 0118 61 26 69 Snelle en langdurige oplossing bij droge, branderige ogen KORT NIEUWS ADRZ bekijkt andere locaties Quromunt Boes monDkumoiiERs Vogel Verhuizingen Inkoop Munten, Goud en Zilver Euromunt Goes Schuttershof 11a Goes Tel: 0113-233676 www.euromuntgoes.eu 'Zonder conser veringsmiddelen, ook geschikt voor contactlens dragers' Rommelmarkt KV TOP Stadsloop in Middelburg Evensong in Jacobskerk Harpconcert in Ter Reede Dauwtrappen bij Rammekens O www.de-faam.nl VLISSINGEN - Festival Film by the Sea is pas in septem ber, maar 111 aanloop er van vindt op dinsdag 10 juni de Amuse plaats bij Cinecity in Vlissingen. Tijdens deze amuse worden de eerste feiten over het fes tival bekendgemaakt, wordt Rinus Ferdinandusse wordt tot erevoorzitter benoemd en stelt juryvoorzitter Adri- aan van Dis de juryleden .1 T-V!1. ir'l van ut: nutuapiiit; rum- tui Literatuurcompetitie voor. Ook wordt de poster van Film by the Sea 2014 wordt onthuld. De amuse vangt aan om 19.30 uur en aan sluitend wordt rond 20.00 uur de film 'Deux jours, une nuit' vertoond. MIDDELBURG - Op maandag 2 juni rond 12.00 uur wordt 1 - 1 1 -1 1- *TT A 1 IClllUtUlJfv UtU INU-ITlICII L.U11- trolebericht uitgezonden. Aan de hand van dit bericht kunnen ook mensen in Zee land nagaan of zij hun mo biel juist hebben ingesteld om NL-Alert te ontvangen. In het bericht is duidelijk aangegeven dat het om een controlebericht gaat en dat ontvangers niets hoeven 1 1T-» U 1. L IC UUCU. 1_»C UCllClllCU JZjljll geen sms-berichten, maar zogenaamde cell broadcast- berichten, vergelijkbaar met een radiosignaal. Daardoor werkt NL-Alert óók als het netwerk overbelast is. NL- Alert is volledig anoniem en Van zaterdag 31 mei tot en met zondag 8 juni is het de Week van gratis. de Begraafplaats. Foto: PR Wie biedt Billy een thuis? Neem contact op met Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissingen. Meer info op www.dierenasielwalcheren.nl en 0118-613579. Foto: PR VLISSINGEN - Billy is een leu ke, gezellige kater met een eigen willetje. Hij is als von deling binnengebracht maar helaas was er niemand die hem miste. Daarom zoekt hij een nieuw thuis. Billy is geschat op ongeveer 7 jaar oud en vindt het leuk om een beetje te keutelen met zijn baasje door het huis en tuin. VLISSINGEN - De Raad van Be stuur van het ADRZ conclu deert dat oplevering van de nieuwbouw in de Mortiere in 2017 niet mogelijk is. Fi nanciers en bouwers zul len terughoudend reageren. Daaronm worden nu ook alternatieve locaties op Wal cheren bekeken. De snelheid waarmee de nieuwe zieken huislocatie zal bepalend voor de keuze zijn, evenals een goede bereikbaarheid voor alle inwoners van Wal cheren. Het gebouw aan de Koude- kerkseweg in Vlissingen, dat voor een deel stamt uit 1932, is zonder forse investerin gen technisch en bouwkun dig niet meer geschikt. Rap porten van gerenommeerde instituten zoals TNO heb ben dat aangetoond. Voor het ADRZ is blijven op de huidige locatie daarom geen optie. De nieuwbouwloactie moet vanaf 2017 80 tot 90 procent van de Walcherna- ren behandelen. De Faam woensdag 28 mei 2014 7 MIDDELBURG - Het publiek moet vertrouwder raken met alle aspecten die be graafplaatsen in Nederland bieden. Aan die doelstelling levert de Week van de Be graafplaats - zaterdag 31 mei tot en met zondag 8 juni - een mooie bijdrage. Vrijwil ligers kunnen aan de slag op begraafplaatsen. Op Walcheren zijn in die week twee begraafplaat sen 'opengesteld': het oude kerkhof in Koudekerke en de Joodse begraafplaats in Vlissingen. Op woensdag 4 juni houdt de dorpsraad Koudekerke een werkochtend op het oude kerkhof. Oude grafste nen uit de negentiende eeuw worden schoongemaakt en vrijgemaakt van begroeiing. Ook tussen de grafstenen wordt het onkruid wegge haald en worden stinzen- planten aangeplant. Verder moet het schelpenpad nog hier en daar worden geëga liseerd. In Vlissingen, op de Joodse begraafplaats, heeft het me- taheerhuisje onderhoud no dig. Stichting Landschaps beheer Zeeland, die de Week faciliteert, wil met vrijwil ligers de binnenkant van het metaheerhuisje schoon maken en daarna de muren en het dakbeschot van een laagje nieuwe verf voorzien. Omdat het op de joodse begraafplaats zeer klein schalig werk is, kunnen er slechts een paar mensen meehelpen. Aanmelden kan telefonisch (0113-230936) of via e-mail: info@slz.land- schapsbeheer.nl De Week van de Begraaf plaats wordt voor de twaalf de keer georganiseerd. Vanaf 2014 ondersteunt ook Nederland dit initiatief jaar lijks. ADVERTORIAL Voelen de ogen vermoeid, geïrriteerd of branderig aan? Gaat focussen niet meer zo makkelijk en knijpt u veel met uw ogen? Dit soort klachten wordt veelal veroorzaakt door te weinig traanvocht in de ogen. Sodium hyaluronate is een plantaardig ingrediënt dat helpt bij het behoud van voldoende traanvocht in het oog. Het zorgt voor snelle verfrissing en langdurige bevochtiging. Onderzoek wijst uit dat maar liefst 27% van de Nederlanders weieens last heeft van droge, branderige ogen. Bekende boos doeners zijn langdurig 'compu terstaren', TV kijken, hormonale veranderingen, medicijngebruik of contactlensgebruik. Als ge volg van droge ogen kunnen allerhande klachten optreden. Variërend van een licht irritatie- gevoel aan de ogen tot constant pijnlijke en rode ogen. Hetbelang van vochtige ogen Traanvocht is een vochtig be- schermlaagje voor ons oogop pervlak. De rol van traanvocht is essentieel voor ons kijkgemak. Het vochtige laagje laat name lijk niet alleen de ogen fris en comfortabel aanvoelen, het be schermt ook tegen indringers van buitenaf én helpt bij het af voeren van vuil en stof dat in de ogen komt. Snel verfrissend, langdurig bevochtigend A.Vogel Oogdruppels helpen bij droge, branderige en vermoeide ogen. Dankzij het natuurlijke ingrediënt Sodium hyaluronate zorgen de druppels snel voor een aangename bevochtiging en verfrissing van het oogop pervlak. Daarnaast helpt het bij het behoud van voldoende traanvocht in het oog. Zodat de ogen langdurig vochtig blijven en zacht en fris aanvoelen. Zonder conserverings middelen De A.Vogel Oogdruppels zitten in een unieke zelfreini gende druppelflacon. Deze constructie maakt het ge bruik van conserveringsmid delen - die bekend staan om het veroorzaken van rood heid en irritatie - overbo dig. Daardoor zijn de drup pels goed te verdragen voor contactlensdragers. Oogdruppels 8»j droge, b< veirooeide ooen Oogdruppeb ARNEMUIDEN-Korfbalvereni ging TOP uit Arnemuiden houdt op vrijdag 30 mei haar jaarlijkse rommelmarkt. Op de Markt in Arnemuiden nabij de Hervormde kerk wordt om klokslag 8 uur de rommelmarkt geopend. Op de markt worden 2e hands spullen verkocht en diverse etenswaren en drinken. Natuurlijk mag in Arne muiden de vers gebakken kibbeling niet ontbreken. Om 9 uur vindt de veiling plaats vanaf de boerenkar en tussen 12.00 uur en 13.00 uur mag iedereen een doos vullen met 2e hands spul len voor 2,50, uitgezonderd eten, drinken en bloemen. Met de opbrengst van de rommelmarkt dekt de ver eniging een gedeelte van haar kosten. MIDDELBURG- Op vrijdag avond 6 juni is de binnen stad van Middelburg voor even het domein van hon derden atleten. Dan staat de veertiende editie van de Middelburgse stadsloop op de agenda, de combinatie van top- en. Het programma bestaat uit twee onderde len. Om 19.30 uur start de Gezinstrimloop over 2 km voor alle leeftijden en om 20.00 uur worden de stra ten en pleinen vrij gemaakt voor de ZLM-Don Stadsloop Middelburg. Hieraan kan worden deelgenomen door junioren (leeftijd 13-14 jaar en zij lopen 1 ronde), indi viduele atleten en teams (3 ronden). Inschrijven voor de Stadsloop kan via internet (inschrijven.nl). Deelne mers aan de Gezinstrim loop kunnen zich opgeven via areomad@zeeland.nl De inschrijftermijn eindigt 1 juni. VLISSINGEN - Op zondag 4 mei is er weer een oecume nische evensong in de Sint Jacobskerk te Vlissingen, met Nico Vlaming (Kortge- ne) als voorganger/liturg. De aanvangstijd is 17.00 uur, en de kerk is open vanaf 16.30. De dienst duurt ongeveer 50 minuten. VLISSINGEN - In een uur du rend soloconcert zal harpis te Dorine van Dijk zondag 8 juni uitleg over de harp ge ven en de diversiteit van het instrument laten horen. Het concert zal een muzikale wandeling door de eeuwen heen worden, om uiteinde lijk bij verrassende Zuid- Amerikaanse muziek uit te komen. Op het programma staan werken van Bach, Go- defroid, Salzedo, Ortiz en Hasselmans. Dit concert vindt plaats in de reeks concerten van Con certserie Vlissingen op 8 Juni in het Speelhuus van Ter Reede, Vredehoflaan 370 te Vlissingen. De aanvang is om 14.30 en de zaal is open om 14.00, entree is 5 euro. RITTHEM - Vroege vogels kunnen donderdag 29 mei op en rond Fort Rammekens gaan dauwtrappen. De bos wachter van Staatsbosbe heer ontvangt deelnemers om 05.30 uur aan de poorten van het fort en na een kop koffie wordt vanaf het dak van het hoofdbastion geke ken naar het krieken van de dag boven de Westerschelde. Daarna doet de boswachter een rondje in het omrin gende lentebos met kreken, struwelen en bospartijen. Na de wandeling wordt het fort zelf bezocht. De ochtend begint om 05.30 uur aan de poorten van Fort Rammekens aan het einde van de Rammekensweg te Ritthem en duurt tot 08.00 uur. Kosten zijn 7,50 p.p. inclusief consumpties. Kin deren (basisschoolleeftijd) betalen 5 euro. Opgeven van te voren via e-mail bij j.linden@staats- bosbeheer.nl (graag ook 06 vermelden). Voor info: bos wachter Karei Leeftink, 06- 10943647. "Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing.

de Faam | 2014 | | pagina 7