r r Programma heropening park Toorenvliedt Presentatie verkeersstudie Stromenwijk-'t Zand Kunstenaar maakt viskisten voor Arnemuiden Verkeersmaatregelen Four Freedoms Awards F Tijdelijk kinderkunstpark in voormalig Miniatuur Walcheren Korte afsluiting wegen tijdens Wielerwedstrijd World Ports Classic f Voorjaarsronde Wmo-cafés Middelburg issing slui- ppe- diet sling rediet m- dag an van nid- >r. RG GEMEENTE MIDDELBURG Op 24 mei vindt in de Nieuwe Kerk van Middelburg de uitreiking van de Four Freedoms Awards plaats. Koning Willem-Alexander, Koningin Maxima en Minister-president Mark Rutte zijn hierbij aanwezig. Voor en tijdens deze uitreiking is parkeren rond de Abdij niet toege staan. Van vrijdag 23 mei vanaf 18.00 uur tot en met zaterdag 24 mei 18.00 uur is er een parkeerverbod van kracht op de parkeerplaatsen Onder den Toren, Korte Burg, Balans, Walplein, Korte Giststraat, Koor kerkhof, Koorkerkstraat en Groenmarkt. Ook is op die dag tussen 7.00 en 18.00 uur het laden, lossen en bevoorraden niet mogelijk op Walplein, Koorkerkstraat, Koorkerkplein, Nieuwe Burg en Groenmarkt. Op 24 mei kunnen de vergunninghouders uit het betreffende vrijge maakte gebied, in de gehele binnenstad op andere beschikbare plaatsen parkeren. Auto's die zaterdag 24 mei nog in bovengenoemde straten staan worden versleept. Parkeerterrein Damplein is op zaterdag 24 mei tot 12.00 uur niet voor publiek toegankelijk. Daarna zal het parkeerterrein worden vrijgegeven. Vanaf 24 mei is in voormalig Miniatuur Walcheren tijdelijk het eerste KinderKunstPark in Nederland. Verspreid over het park zijn op de betonnen plateaus waarop vroeger de miniaturen stonden, 15 sculpturen opgesteld. Die zijn in de afgelopen maanden door in totaal 345 leerlingen uit groep 7 van twaalf Middelburg se bassischolen en de Kunsteducatie Walcheren gemaakt. Het resultaat is vanaf 24 mei dagelijks te zien in het Molenwaterpark. Het KinderKunstPark wordt op vrijdagmiddag 23 mei om 16.30 uur door burgemeester Bergmann geopend, ledereen is daarbij van harte welkom. Op zaterdag 24 mei en zondag 25 mei wordt de jaarlijkse professionele tweedaagse wielerkoers World Ports Classic gereden. Op zaterdag 24 mei rijden de renners van Rotterdam via Zeeland (en Middelburg) naar Antwerpen en op zondag 25 mei van Antwerpen via West-Brabant naar Rotterdam. De wedstrijd komt op zaterdag 24 mei door de gemeente Middelburg. Kort stondig zullen wegen op de wedstrijdroute voor het verkeer afgesloten zijn. De geplande doorkomsttijd in de gemeente Middelburg (inclusief Arnemui- den) is, afhankelijk van de gemiddelde snelheid, tussen 13.15 en 14.00 uur. De route gaat over de volgende wegen: (vanuit gemeente Veere) de N57 President Rooseveltlaan Laan der Verenigde Naties Koudekerkseweg Stromenweg Nieuwe Vlissingseweg Poelendaelesingel Het Groene Woud Schroebrug Kanaalweg Kleverskerkseweg Nieuwe Klevers- kerkseweg Arnebrug Doeleweg Molenweg Nieuwstraat Westdijks- traat Zuidwal Nieuwlandseweg Langeweg (richting gemeente Goes). Inwoners van Middelburg met vragen over zorg en ondersteuning kunnen terecht bij een Wmo-café in hun buurt. Elk Wmo-café start met algemene informatie over de Wet maatschappe lijke ondersteuning, die vanaf 2015 ingrijpend verandert. Daarna kunnen de aanwezigen met hun individuele vragen terecht bij Wmo adviseurs van de gemeente en Porthos. Daarvoor is het belangrijk dat bezoekers alle papieren en formulieren met betrekking tot hun vragen meenemen. Voorjaarsronde Wmo-cafés: - Gasthuis/Bij Ons, Noordpoortplein 2, Middelburg op woensdag 21 mei 15.00 tot 17.30 uur - Stadhuis, Langstraat, Arnemuiden op donderdag 22 mei 19.00 tot 21.30 uur - Buitenrust, Buitenruststraat 221, Middelburg op maandag 26 mei 14.30 tot 17.00 uur Meer informatie: administratiewmo@middelburg.nl of (0118) 67 56 75. Op zaterdag 24 mei wordt stads park Toorenvliedt in Middelburg feestelijk heropend. U bent van 10.30 uur tot 16.30 uur van harte welkom om het park in al haar facetten te komen beleven. De gemeente Middelburg heeft samen met betrokkenen een leuk en gevarieerd programma opgezet boordevol activiteiten voor jong en oud. Kom kijken, ervaren, doen en ontdekken. Programma 10.30 uur officiële opening park (grote veld) 10.45 uur startschot sponsorloop Nehalennia en Academie voor Kwaliteit van Bestaan (grote veld) 11.00 uur hondenshow door HOWA (grote veld) 11.00 uur rondleiding over de natuur in het park door IVN (grote veld) 11.15 uur lezing 'Slag om de Schelde' door Stichting Bunkerbehoud (villa Toorenvliedt) met aansluitend om 12.00 uur rondleiding langs de bunkers over W02 door Stichting Bunkerbehoud 12.00 uur bekendmaking resultaat sponsorloop (grote veld) 12.00 uur rondleiding over de natuur in het park door IVN (grote veld) 12.45 uur hondenshow door HOWA (grote veld) 13.00 uur rondleiding over de natuur in het park door boswachter Karei Leeftink (grote veld) 13.15 uur lezing 'Slag om de Schelde' door Stichting Bunkerbehoud (villa Toorenvliedt) met aansluitend om 14.00 uur rondleiding langs de bunkers over W02 door Stichting Bunkerbehoud 13.30 uur demonstratie jeugdbrandweer 14.00 uur optreden Popkoor X-Stream (grote veld) 14.30 uur rondleiding over de natuur in het park door boswachter Karei Leeftink (grote veld) 15.00 uur optreden popkoor X-Stream (grote veld) 15.30 uur optreden DJ Studio B27 (grote veld) 15.45 uur optreden muziekduo Bryan en Sharon (grote veld) 16.30 uur einde WWII Programma doorlopend heritage - sport- en spelparcours in samenwerking met zes lokale sportverenigingen (grote veld). - static show met diverse uitrustingsstukken, een Duitse codeermachine (Enigma) en motorfiets (museumbunker). - demonstraties en activiteiten jeugdbrandweer (basketbal- en skateterrein). - activiteiten in het labyrint zoals: verhaal over labyrint om 11.00 uur, 13.00 uur en 15.00 uur, djembébegeleiding (neem je eigen muziekinstrument mee), taiji bailong ball van 14.00 uur tot 16.00 uur. - kraampjes met lekker eten, drinken en informatie over de wijk (grote veld). - muziek verzorgd door DJ studio B27 (grote veld). - springkussen (grote veld). - suikerspinkar (grote veld). - Mikke geopend. De Gemeente Middelburg is momenteel bezig met de voorbe reiding voor de actualisatie van het Gemeentelijke Verkeers- en Vervoersplan (GWP). Het is de bedoeling dat het GWP in 2015 door de gemeenteraad wordt vastgesteld. Hierin zal de planvor ming op verkeersgebied binnen de gemeente worden beschreven voor de periode 2015-2025. Voor wat betreft de wijk Stromen- wijk-'t Zand heeft de gemeente onderzoek gedaan naar de functie van de Koudekerkseweg, tange- vieleweg en Poelendaeleweg en de verkeersstromen in de directe omgeving. De resultaten van deze studie worden op woensdag 21 mei tijdens een informatiebijeen komst gepresenteerd. Deze bijeenkomst wordt gehouden in de Vergulde Baars (Baarsjesstraat 42) en begint om 19.30 uur (zaal open vanaf 19.00 uur). Omwonen den zijn voor deze bijeenkomst van harte uitgenodigd. Afgelopen maandag zijn er in Arnemuiden twee kunstwerken in de vorm van viskisten met inhoud geplaatst. De werken zijn ontworpen door kunstenaar Albert Kramer en zijn zoon Sjoerd Kramer uit Rotterdam. Het initiatief komt voort uit het Europese project GIFS wat de economie van Arnemuiden ver sterkt door het benadrukken van de karaktereigenschappen van de maritieme- en visserindustrie. De viskisten zijn geplaatst aan de kop van de Langebeekestraat en aan de haven. Een officiële onthul ling van de kunstwerken volgt op een later tijdstip. ikt 'er- an staat nen 'er- zes ihjm ïn bij HJS de n /oor- ind- >us elijk MST KE lit ngs- :n alie Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 Email: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @GemJVIiddelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur 3y 'Inwscter«an in hwkomst'

de Faam | 2014 | | pagina 9