Huifbedrijden kan nu ook op Walcheren WeekDeal De Smit Hü Jeans Inn STUNTDAGEN OOST-SOUBURG LOKAAL NIEUWS Amuse Me festival staat voor zesde editie Tence HALFORDS ZOMERCOLLECTIE VELE SPIJKERBROEKEN openingstijden: nu ook online! www.ieansinn.nl VEERE - De huifbedwagen bestaat uit een frame met een hangmat, waaronder twee paarden stapvoets lo pen. Door het contact met de paardenruggen ontstaat een soort massage, met een uitstekende therapeutische waarde voor mensen met een beperking. "De combi natie van de warmte en geur van de paarden en de gezon de lucht van het Veerse bos zorgen voor een ontspannen ervaring. Ook kunnen klach ten als obstipatie, epilepsie en vastzittend longslijm ver licht worden", vertelt Van Elswijk enthousiast. Van Leeuwen aan: "We hebben een laadstation met tillift gebouwd, waarmee mensen op de hangmat kunnen wor den gelegd. Onze koetsiers hebben een speciale oplei ding gevolgd en bij de rit is altijd een groome (assistent- koetsier) aanwezig." De paarden die het huifbed trekken zijn kleiner van for maat en zijn een kruising tussen een Welsh en een Shetlander. De activiteit is niet weersafhankelijk. Het huifbedrijden ontstond rond 1990 in Bennekom. Van Elswijk, die al met paarden werkte, kwam drie jaar geleden op het idee om de activiteit naar Zeeland te halen. Van Leeuwen werkte al met gehandicapte mensen op paarden. Gezamenlijk til den zij de nieuwe stichting van de grond en zij zijn blij, dat na drie jaar van inspan ning, de activiteit start. De uitvalsbasis is camping "Haflingerhof de Heksenke tel" in Veere. Van Leeuwen: "Volgend seizoen willen we op onze camping gezinnen met gehandicapte kinderen ontvangen. We bieden dan onder meer aangepaste toi letgebouwen en een tillift tot aan de tent." De offici ële start is 24 mei van 11 tot 14.00 uur. Franca Treur geïnterviewd VLISSINGEN - Schrijfster Fran ca Treur en dominee Louis Wüllschleger, voormalig predikant in Middelburg, worden zaterdag 24 mei ge- interviewd door Ikon-pre- sentatrice Annemiek Schrij ver. Dat gebeurt tijdens het evenement 'geloven op Wal cheren' in de Sint Jacobkerk in Vlissingen. Het evene ment is bedoeld om iedereen die bij één van de protes tantse gemeenten op Wal cheren behoort een dag van ontmoeting en bemoediging te geven. Ook niet-leden zijn welkom. Het programma begint om 11.00 uur, de in terviews zijn om 11.15 uur. Verder is er een concert door de band Psalmen-van-Nu en een cabaretvoorstelling van theoloog Rob Favier. Jos Vo gel bespeelt in de pauze het orgel. Rijbewijskeuring voor senioren OOST-SOUBURG - Senioren, chauffeurs met rijbewijs C D/E en overige automobilis ten die voor verlenging van hun rijbewijs moeten worj den gekeurd, kunnen hier voor terecht op 23 mei en 20 juni in Wijkcentrum de Kwikstaart, Nagelenburgs- ingel 2 in Oost-Souburg. De prijzen zijn voor senioren 25 euro, chauffeurs met rijbe wijs C, D of E 45 euro. VLISSINGEN - In het weekend van zaterdag 14 en zondag 15 juni 2014, beide dagen van 12:00 tot 21:30 uur, vindt het amuse-festival Amuse Me in Vlissingen plaats. In dè dertien deelne mende restaurants worden drie amuses met een bijpas send glas wijn geserveerd voor 9,95 euro. Deelnemendegastenkunnen er een culinaire wandeltocht van maken en verscheidene van de dertien restaurants bezoeken. Een kennisma king met de diversiteit en kwaliteit die Vlissingse ho reca te bieden heeft. René Willems van de organisatie: "Heel bijzonder. Het is voor het zesde jaar en de belang stelling is groot. Dat is heel positief. Het weekend na Pinksteren is definitief in geruimd voor het lekkerste en grootste culinaire festi val van onze provincie. Je kunt, waar je maar wilt, bij een van de deelnemende be drijven starten. Gemiddeld worden drie tot vier restau rants aangedaan en de 'die hards' gaan voor allemaal. Je kunt het ook spreiden over twee dagen, dan ben je twee dagen heerlijk on derweg." De deelnemende bedrijven zijn De Vissersha ven, De Gecroonde Liefde, Het Arsenaaltheater, Culi Consult Kookstudio, Belgi sche Loodsensociëteit, Soif, De Beurs, Brasserie Jong, Brasserie Evertsen, Saké Sushi, Stadscafé de Digh- ter, Brasserie de Monnick en Brasserie Speyk. Ook dit jaar zijn er in de diverse be drijven naast de 'normale' amuses, dessertamuses te vinden op de amuse kaart. :A- VanlM- Schoonmaakmedewerkers M/V Autorijders M/V 5 iJllhlr' -ÉM- en& j Bestraten gen herstraten Di 27 mei 9:30-17:30 Wo 28 mei 9:30 -17:30 Vr 30 mei 9:30 - 17:30 Za 31 mei 9:30 -17:30 O www.de-faam.nl De Faam woensdag 21 mei 2014 7 Huifbedrijden voor mensen met een beperking gaat op zaterdag 24 mei van start in Veere. Ria van Elswijk en Lydia van Leeuwen van de Stichting Huifbedrijden Walcheren lichten toe. "De warmte en geur van de paarden zorgen voor een ont spannen ervaring." door Jan Prenger Van links naar rechts: koetsiers Miranda en Lia met Lydia van Leeuwen. Foto: Jan Prenger O www.stichtinghuifbed rijdenwalcheren.nl O www.goedkope keuringen.nl door Leon Janssens O www.amuseme.nl In het weekend van 14 en 15 juni staat het centrum van Vlissingen in teken van Amuse Me. Foto: PR Check alle aanbiedingen op halfords.nl HDLLANDIA Inzetbureau Omafiets Royal Dutch Robuuste fiets met Shimano terugtraprem en batterij LED verlichting. Ook in rood en wit verkrijgbaar. Tence Inzetbureau Midden-Zeeland is op zoek naar: Chauffeurs M/V Zomerperiode Rijbewijs C (CE is een pre); Chauffeursdiploma. Zomerperiode; Vakantieparken op maandag en vrijdag. Rijbewijs B (Minimaal 2 jaar); Flexibel inzetbaar. Interesse? Bel ons op 0118-629658 of mail middenzeeland@tence.nl Meer info? www.tence.nl Alles voor auto en fiets Tuinaanleg Onderhoud Investeer nu in uw tuin en profiteer van een tijdelijke BTW verlaging op het uurloon. Het scheelt maar liefst 15%. «Ie Sttrii. mr tuin in groene handen www.desmittulnaanleg.nl GROEIT HET BOVEN UW HOOFD; Geen probleem ook voor onderhoudswerkzaamheden bent u bij ons aan het goede adres!! Walcherseweg 258 Middelburg tel; 01 18-613381 uw fufi-serive partner korting

de Faam | 2014 | | pagina 7