en strand missen in Madrid Vifaminehoek "De Kragge" WERELDZEEUW www.oitaminehoekdekragge.nl Familie Roosevelt te gast Kunsten in Koffiehuis Bospeen Uerse doperwten Paprika tomaatjes fNlEUWJ Komkommer dille salade Galia meloen Blauwe druiven Perssinaasappels per bos 1.25 250 gram 0.99 250 gram 0.99 100 gram 0.75 per stuk 1.25 500 gram 1.75 20 stuks 2.50 Er zijn volop Hollandse Aardbeien Asperees Raapsteeltjes. Rapenburgweg 18a - Meliskerke - Tel. 0118 - 561642 MIDDELBURG - Arma werd door het reisvirus gegrepen toen ze op haar negentiende een paar maanden in de Kib boets in Israël ging werken. "Ik heb daarna heel veel ge reisd en besloot op een gege ven moment om mijn droom na te jagen. Ik wilde al heel lang voor onbepaalde tijd in het buitenland gaan wonen. Ik heb mijn baan opgezegd, mijn huis verhuurd, ieder een gedag gezegd en ben naar Latijns-Amerika ver trokken." Twee maanden voor ze op het vliegtuig stapte, kwam Arma in Nederland een Spanjaard tegen. De klik was er, maar hij moest wel even geduld hebben, want de Zeeuwse had eerst an dere plannen. Na een jaar werd zijn geduld werd be loond, want toen stapte ze in Madrid niet over op het vliegtuig richting Neder land, maar stapte uit en bleef in Spanje. SPANJAARDEN HEBBEN GENIETEN OP HUN VOORHOOFD GETATOEËERD Eenmaal aangekomen in Madrid wilde ze de kennis in de praktijk gaan brengen die ze de laatste jaren in Nederland had opgedaan bij een adviesbureau dat was toegespitst op de vrije- tijdssector. "Het viel me op dat toeristen allemaal een beetje hetzelfde rondje rond de kerk doen", vertelt ze. "Ik ben Madrid gaan ontdekken op de fiets en Madrid heeft zoveel meer te bieden dan de geijkte toeristische trek pleisters." Zo ontstond het idee om een eigen bedrijf te starten dat „toeristen op een originele manier Madrid laat ontdek ken. Ze praat vol passie over haar werk, maar ook over de Madrilenen zelf. "Spanjaar den hebben genieten van het leven op hun voorhoofd getatoeëerd", lacht ze. "Dat begint al bij het eten. Wij in Nederland zijn functionele eters, maar de Spanjaar den genieten echt van het eten. Tussen 14.00 en 15.30 uur wordt er geluncht. Dan komt er wijn op tafel. Het is echt een sociaal moment op de dag. Niet alleen het eten, maar alles gaat hier een stuk relaxter. Dat heeft natuurlijk ook met het klimaat te ma ken. Als het meer dan 40 graden is, laat je het wel uit je hoofd om als een gek naar een afspraak te fietsen." Ze beseft dat ze van deze manier van leven is gaan houden en betwijfelt of ze ooit weer echt zal kunnen wennen in het Zeeuwse. Al leen de zee, het strand en de wind, dat mist ze wel. "Ik moet er niet te veel over nadenken dat ik in Madrid driehonderd kilometer bij de zee vandaan zit. Ik denk dat ik wel weer eens terug naar de zee ga", mijmert ze, "maar dat kan ook een Spaanse zee zijn." Zeeuwen in het buitenland In het kader van 200 jaar Zeeland is De Faam op zoek naar Zeeuwen in het buitenland. Wekelijks plaatsen we een artikel over Zeeuwen die zijn geëmigreerd. Kent u iemand die het Zeeuwse heeft verruild voor het buiten land? Mail dan naar redactie.faam@wegenermedia.nl MIDDELBURG - Dr. Deqo Aden Mohamed en Tracy Roose velt zijn te gast tijdens het side-event The Four Free- doms Inspiration op vrij dag 23 mei. Dr Deqo Aden Mohamed is de dochter van laureaat Dr. Hawa Abdi Di- blaawe. Tracy Roosevelt is de achterkleindochter van Franklin D. Roosevelt. Deze twee extra gasten zullen, naast laureaat Maryam Du- rani, vragen van leerlingen en studenten beantwoorden tijdens de (officieuze) Col lege Tour met Twan Huys. Deze College Tour is één van de drie onderdelen van het side-event The Four Freedoms Inspiration. Daar naast worden de lokale Vier Vrijheden Awards uitgereikt en lezen de winnaars van de Roosevelt essaywedstrijd hun essay over vrijheid voor. MIDDELBURG - Verschillende plaatsen op Walcheren staan deze week in het teken van de kunst. Vrijdagmorgen 23 mei laten verschillende mensen hun 'kunsten' zien in Koffiehuis de Ontmoe ting, Oosterscheldestraat 1 in Middelburg. Bezoe kers zijn welkom van 9.30 tot 11.30 uur om een kijkje te nemen bij kantklossen, schilderijen, foto's, het wer ken met mozaïek en het ma ken van sieraden. Uoor al uw aardappelen, firoenfen, fruit, salades en verssesneden sroenfen. Weekaanbiedingen! Duitse biefstuk per stuk Verse kipfilet 500 gram Broccolischotel met kip en champignon 500 gram Aspergehamsalade 150 gram Frikando uit eigen keuken 100 gram Aufschnitt in 3 smaken; 3 x 50 gram samen Rundermelange 100 gram Jonge graskaas 500 gram Boerderijkaas 30+ 500 gram T: 0113-566066- Nu 1.69 Nu 4.95 Nu 6.95 Nu 2.49 Nu 1.49 Nu 2.97 Nu 1. Nu 5.45 Nu 7,95 014-4 een en lijdra- 'engst t van t voor De speel- kbaar leren, ire en i mo- le ge- :bben 3zegd ie in- is nu stuur reis ïrs te seni- <elly iet te nale. voor Hen lij de visie s uit Door te ze tand rong ig te brug rei mtrmriT «•nnn'J! nnwM.: w www.de-faam.nl De Faam woensdag 21 mei 2014 5 Toeristen die bijzondere plekjes van Madrid willen ontdekken en meer willen zien dan alleen de trekpleisters in de hoofdstad, kunnen zich laten rondleiden door Arma Kleinepier. Deze Zeeuwse uit Westkapelle heeft zich hier gesetteld en verzorgt bijzondere S trips in deze door Rachel van Westen Arma Kleinepier verzorgt rondleidingen waarmee ze toeristen op een originele Madrid laat ontdekken. foto: Archief Arma Kleinepier Deze aanbiedingen zijn geldig van woensdag 21 mei t/m dinsdag 27 mei 201» Doze aanbiedingen zijn geldig van De mooiste keukens, badkamers, open haarden en sauna's vindt bi) Vorm. Van ontwerp tot realisatie. Design en functionaliteit komen samen in de verrassende ontwerpen van Rob Maassen Vorm keuken bad vuur. Schouwersweg 7 Heinkenszand0113 561148. binnenuit.nl

de Faam | 2014 | | pagina 5