De Nooijers maken Zeeuwse film onze CINEMA £)"Laag[ Wmem met co naatv afe m&aelüMie Tuinfair bij Bloemen op 54 SEROOSKERKE - Zaterdag 24 mei is er weer een tuinfair bij Bloemen op 54 aan de Noordweg 54 in Seroosker- ke. De fair is van 10.00-16.00 uur, toegang is gratis. Ruim 25 standhouders zijn aanwe zig met brocante, bloemen, planten en cadeauartikelen. verliefd worden op elkaar", steekt Paul van Wal. "Het speelt zich af in het Zeeland van de jaren vijfitg. Je ziet al helemaal voor je hoe het eruit moet komen te zien", fantaseert hij, "Het onbe dorven Zeeland. Daarnaast speelt een gedeelte van het verhaal zich af in Parijs." Maar het meest is hij nog gecharmeerd van de ma- Wandelen voor Ethiopië MIDDELBURG - Wandelen én tegelijk een goed doel onder steunen kan vrijdag 23 mei, als de negentiende editie van de Dorcas wandeltocht plaatsvindt. Deelnemers lopen 5, 10, 15 of 20 kilometer en laten zich sponsoren. .De opbrengst gaat naar weeskinderen in Ethopië. Tussen 16.30 en 17.15 uur kan de wandeling begonnen worden bij Kaas boerderij Schellach aan de Golsteinseweg. Aanmelden per e-mail via keesbos@zee- landnet.nl nier waarop het verhaal is neergezet. "Het is buitenge woon poëtisch. De film zou echt zo moeten worden als het verhaal geschreven is." Naarmate hij zich meer ver diept in het verhaal, groeit zijn liefde ervoor. "Het ver haal in de bundel Zondig in Zeeland is een verkorte ver sie van het boek. Ik heb nu net het oorspronkelijke ver haal ontvangen en kom tot de ontdekking dat het veel uitgebreider en mooier is dan de verkorte versie. Het gaat over homoseksualiteit en het grote verdriet dat de wereld dat niet accepteert, uiteindelijk overlijdt een van de twee aan de toen nog onbekende ziekte aids en het vertelt over de gevolgen van de Tweede Wereldoorlog. De vader van Solle heeft in een ligt nog steeds moeilijk. Ook lange of lange film wordt. De concentratiekamp gezeten om die reden is het goed om eerste twee zijn wel geschikt in de Tweede Wereldoorlog, deze film te maken. Want voor televisie, maar minder Na de oorlog is deze dwang- hoe vreemd is het wanneer voor het witte doek. "Dit arbeider getrouwd met een de liefde tussen twee men- verhaal verdient een lange Deense boerendochter. Zo is sen afgekeurd wordt?" Op film", pleit De Nooijer, "Het heel het verhaal doorweven dit moment is nog onduide- is echt schitterend. Prachtig met prachtige tegenstellin- lijk of het een korte, middel- en ontroerend." gen. De stugge ploeterende Zeeuw tegenover de frivole Fransman. Het Zeeuwse landschap uit de jaren 50 tegenover het Parijs van die tijd. Een homoseksuele lief de was in die tijd onaccep tabel. Een liefde tussen twee mensen van de zelfde sekse 'S-HEER ABTSKERKE - Het film festival Film by the Sea riep vorig jaar filmmakers op om een verhaal te verfilmen uit de bundel Zondig in Zee land. Paul en Menno waren direct geraakt door Solle, maar konden niet uit de voe ten met het geboden budget. Het project werd in de ijs kast gezet, tot Paul en Men no werden benaderd door regisseur Bo van Scheyen. De filmmakers waren met een enthousiast. "Het is een schitterend verhaal over twee jongens van een totaal verschillende afkomst die Zangavond in Moriakerk WESTKAPELLE - In de Moria kerk in Westkapelle wordt op zaterdag 24 mei een kin derzangavond gehouden met de kinderkoren 'Jong Begonnen', 'De Nachtegaal tjes' en 'Klein maar Dapper'. Aanvang 19.30 uur, toegang vrij. Crowdfunding 'Via het aanschrijven van fondsen en bedrijfsleven en een nog lopende crowdfunding-campagne hopen de initiatiefnemers voldoende geld op te halen om met de opnamen voor Solle te kunnen beginnen. Kijk op: www.voordekunst.nl diner lunch feesten en partijen lounge De Faam woen O www.bloemenop54.nl De Zeeuwse Filmmakers Paul en Menno de Nooijer uit 's-Heer Abtskerke gaan meewerken aan de film Solle, een op waargebeurde feiten gebaseerd verhaal van de Zeeuwse schrijver en dichter Andreas Oosthoek. De film wordt gebaseerd op ene verhaal uit H de bundel 'Zondig in Zeeland'. 11 HEEL HET VERHAAL IS DOORWEVEN MET PRACHTIGE TEGENSTELLINGEN door Rachel van Westen De Zeeuwse Filmmakers Paul (rechts) en Menno de Nooijer gaan meewerken aan de film Solle, een verhaal van de Zeeuwse schrijver en dichter Andreas Oosthoek. Foto: PR Landlustweg 1Nieuwdorp 0113 - 61 25 89 info@landlust.nl ÜJLUUjUk

de Faam | 2014 | | pagina 27