Vijfjaar Verzachting ONDERNEMERS 'Uutstuuksels' Zeeuws voe aolledag Rijschool Van Leerzem brengt wat extra's Training'maak werk van jezelf' Middelburgse in media KORT NIEUWS Hollandse fiets MIDDELBURG - De Primera's op Walcheren en Beveland hebben een oer-Hollandse zomeractie. Wie bij één van deze win kels voor de trekkingen op 10 en 24 juni, 10 juli en 10 augustus in totaal drie Staatsloten koopt, maakt kans op een oer-Hollandse Batavus Old Dutch fiets. Deze actie loopt tot 10 augustus, de Primera-win- kels zijn in Middelburg aan de Korte Delft 6 en de Vrijlandstraat 87-89, in Vlissingen aan de Lange Zelke 2 en in Oost Sou burg aan de Kanaalstraat 4. Inloopspreekuur middelburg - Deurwaar- den Groenewegen en part ners en MillerReyBrighton advocaten in Middelburg houden iedere twee weken een gratis inloopspreekuur waarin openstaande vorde ringen centraal staan. Het eerstvolgende spreekuur is dinsdag 27 mei om 16.00 uur aan de Vlasmarkt 51. Rommelmarkt OOSTKAPELLE - Op zaterdag 14 juni wordt er van 9.00- 15.30 uur een grote ver koop- en rommelmarkt ge houden op het terrein van de Saronkerk in Oostkapel- le (Noordweg 34). De ver koop bij opbod zal starten om 10.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de ZGG en Woord&Daad. Hiermee wordt het vakonderwijs in India en een M.A.F. piloot op Papua gesteund. Zomercursus middelburg - University College Roosevelt houdt van maandag 30 juni tot en met vrijdag 4 julie een zomercursus 'Drawing in Conceptual Art'. Die vindt plaats bij CBK Zeeland, Ba lans 17 in Middelburg. De cursus wordt gegeven door de kunstenaars Piet Diele- man, Martin Grosz, Marijn van Kreij, Sandra Kruis- brink en Mare Nagtzaam en heeft als doel studenten de potentie van tekenen voor conceptueel werken te laten onderzoeken. De kosten, inclusief materia len, bedragen 395 euro. Heerlijk tiendaagse en met 1 juni 2014 vindt de landelijke Heerlijk- lODaagse plaats. Bezoekers kunnen bij toprestaurants culinair genieten tegen ge reduceerd tarief: een drie- gangen diner voor 25 euro. Op Walcheren doen Res taurant Scherp (Middel burg), Restaurant Nummer 7 (Middelburg) en Restau rant de Gevangentoren (Vlissingen) mee. Open dag Van Gurp autobedrijf LEWEDORP - Het is 25 jaar gel den Bram van Gurp zich met zijn autobedrijf inschreef bij de Kamer van Koophandel. Wat ooit begon als een klein (7x4 meter) bedrijfje aan de Nieuwe Kraaijertsedijk 25, is in die kwart eeuw uitge groeid tot het zeer complete autobedrijf van Gurp aan de Oranjeplaatweg la in Lewe- dorp. Om het 25-jarig bestaan te vieren is er 24 mei een open dag met allerlei leuke attrac ties, zoals een springkussen en kleurwedstrijd voor de kids, een speurtocht voor jong en oud, raden van een schadebedrag van een in de schade-afdeling opgestelde schadeauto, en een wed strijd banden wisselen met leuke prijzen. Ook vinden er enkele demonstraties plaats, onder andere van auto was sen zonder water. De open dag duurt van 10.00- 16.00 uur. Omstreeks 15.30 uur zullen de winnaars be kend gemaakt worden. MIDDELBURG - Van Leerzem Opleidingen is per 1 mei gestart met het verzorgen van rijlessen. Eigenaar Erik van Leerzem, gecertificeerd rijinstructeur, deed gedu rende tien jaar bij andere rijscholen ervaring op. "Rij scholen zijn er best veel. Ik dacht: wat kan ik extra doen dat een ander niet doet? Dat is bijscholing van rijinstruc teurs. Er zijn er niet zo veel die dat in Zeeland aanbie den." Daarom gaat Van Leer zem Opleidingen zich voor een groot deel toeleggen op het verzorgen van theore tische bijscholingen voor instructeurs in de Klove niersdoelen in Middelburg, en later in Wijkgebouw De Spinne in Goes. Vanuit de Wet Rijonderricht Motorrij tuigen (WRM) zijn instruc teurs verplicht om drie keer in de vijf jaar een theoreti sche bijscholing te volgen. Wordt niet voldaan aan deze plicht dan verloopt de geldigheid van de instruc teurspas en is de instructeur dus niet meer bevoegd. Van Leerzem Opleidingen is ge certificeerd om vanaf 2014 deze bijscholingen te ver zorgen. Dat geldt ook voor een volledige rij-instruc- teurs opleiding. Verder leidt Van Leerzem Opleidingen op voor rijbewijs B (alleen personenwagen, geen aan hanger). Daarnaast zal het bedrijf zich ook gaan toeleg gen op het geven van faal- en rijdangsttrainingen en het verzorgen van seniorenver- keerstraining. Van Leerzem Opleidingen, Grote Sternstraat 29, Mid delburg, 06-46327133. MIDDELBURG - Vandaag ver schijnt bij Boekhandel en Uitgeverij Het Paard van Troje het boek Uutstuuksels van auteur Engel Reinhoudt met illustraties van Jan Wil lem Hament. Het boek bevat spreuken en gezegdes in het Zeeuws met tekeningen van Zeeuws setjes Merien en Leuntje en kost 9,95 euro. MIDDELBURG - Flexibility Zeeland houdt op maandag 26 mei om 19.00 uur een in formatiebijeenkomst over de 3D 'Maak werk van jezelf' training. Daarin ontdekken werkzoe kenden wat hun kwaliteiten zijn en hoe ze die kunnen ge bruiken op de arbeidsmarkt. De bijeenkomst is gratis en vindt plaats in Eetkamer Likkepot in huis bij Deco- rette Woonatelier De Lange Jan, Nieuwe Kerkgang 1 te Middelburg. Aanmelden kan via e-mail: walcheren@flexibility.nl Voor meer info kunnen ge- interesseerden bellen met Atyna Janse, tel. 06-42529 140. MIDDELBURG - De tijdschrif ten Spiegelbeeld en Vriendin besteden deze maand aan dacht aan de methode cha- krakleurdiagnostiek (CKD), ontwikkeld door de Middel burgse Margaretha Gieles. De CKD is een methode om, aan de hand van spontaan ingekleurde schema's, psy chologische inzichten in jezelf of anderen te verkrij gen. In september starten er basis- en vervolgcursussen in Middelburg. Bij aanschaf van het blad Vriendin, dat in week 22 verschijnt, maken lezers kans op een exem plaar 'Kleur je leven in ba lans'. Dit boek is uitgegeven door het schrijverspodium van de Drukkery. Weekmarkt houdt actie MIDDELBURG - De Week markt in Middelburg houdt een actie waarbij een dagje uit voor 150 personen naar Maastricht per touringcar verloot wordt. Vanaf donderdag 22 mei krijgt iedereen bij een beste ding van iedere 5 euro op de markt een bon. Eenmaal in gevuld gaan deze in de spe ciaal neergezette tonnen en wordt er op 5 en 26 juni een winnaar uit getrokken. Ouderen- mobiliteit MIDDELBURG - Halfords is begonnen met de verkoop van het nieuwe assortiment 'Blijvend mobiel'. Binnen dit assortiment vallen produc ten gericht op ouderenmobi- liteit, zoals scootmobielen, rollators, wandelstokken, transportstoelen en acces soires. Daarnaast is elke Halfords winkel voorzien van een werkplaats. Dit biedt het voordeel dat het gekochte scootmobiel of rol- lator direct afgemonteerd kan worden en daarnaast onderhouden kan worden. Bernard van Walsem, Mar keting Manager bij Half- ordss: "Door de vergrijzing binnen Nederland hebben steeds meer mensen be hoefte aan een mobiliteits product. Daarnaast hebben verschillende wetswijzigin gen een verschuiving in de markt voor ouderenmobili- teit veroorzaakt." MIDDELBURG - Praktijkhoud ster Loes Beenhakker werkt naast vitaliteits- en sport massage met de methode Tactiel Stimulering. "Ik ben de enige in Zeeland die deze methode toepast", vertelt ze. "Steeds meer mensen ge bruiken deze behandelme thode om te ontspannen en te onthaasten. Het is een behandelmethode om dé tastreceptoren - zenuwuit einden - in de huid te stimu leren. Als de tastreceptoren licht, ritmisch aangeraakt worden met de volle hand, geven ze rechtstreeks een prikkel aan de hersenen waardoor het hormoon Oxytocine wordt aange maakt. Dat zorgt voor ont spanning, rust en herstel." De methode onderscheidt zich van massage omdat er alleen op de huid wordt gewerkt en niet - zoals bij massage - op de spieren. Het biedt ondersteuning bij uit eenlopende klachten zoals bij chronische stress of een burn-out. Loes Beenhakker: "In mijn praktijk werk ik ook met mensen die kanker hebben (gehad). Voor deze groep mensen biedt Tactiel Stimulering een zachte on dersteuning in het emotio nele en stressvolle proces. De reacties op de behan deling zijn stuk voor stuk ontroerend te noemen. Met name op het gebied van ont spanning en een gevoel van kwaliteit van het leven." Verzachting doet mee met de Stichting Viva la Donna die binnenkort een verwen dag aanbiedt een deze groep vrouwen. C www.de-faam.nl Van Leerzem Opleiding, ook voor bijscholing rijinstructeurs. Foto: Leon Janssens O www.mrbadvocaten.nl VLISSINGEN - Van 23 mei tot O www.heerlijkiodaagse.nl De Faam woensdag 21 mei 2014 25 door Leon Janssens O www. vanleerzemopleidingen.nl Auteur Engel Reinhoudt: "Uutstuuksels betekent gekkenpraat, rare inval, onhebbelijk gezegde." Foto: PR Tactiel Stimulering is een behandelmethode waarbij de zenuwuiteinden in de huid gestimuleerd worden. Foto: PR Verzachting, praktijk voor tactiel stimulering en massage in Middelburg, bestaat vijfjaar. De praktijk behandelt uiteenlopende klachten, van chronische stress tot burn-out. O www.verzachting.nl

de Faam | 2014 | | pagina 25