Ride (BE)FOR(E) the Roses bewijst dat Zeeland nergens te klein voor is RIDE FOR THE R Op 14 juni en 7 september staat Zeeland op in de stijd tegen kanker De Ride for the Roses was inmiddels wel uitgegroeid tot een mega-evenement met 10.000 deelnemers. En met mijn aanbeveling werden dan ook gelijk alle vooroor delen over Zeeland van stal gehaald: te ver weg, te klein, inwoners zijn niet warm te krijgen voor het goede doel. De voordelen van ruimte, fietsvriendelijke wegen met weinig obstakels werden dan ook gemakkelijk weg gewuifd. Inmiddels had ik mijn enthousiasme weten over te brengen op toenma lig burgemeester Dick van der Zaag van Goes en met Theo Schouwenaar was er een uitstekende penning meester. Samen met vrij- willigerscoördinator Henk de Jong hadden we de basis voor de organisatie. Goes was kandidaat voor 2003, maar toen ook Waal wijk zich aanmeldde, werd er toch gekozen voor een 'be tere centrale ligging en meer industrie, dus ook kans op een grotere opbrengst.' Een grote teleurstelling en voor Dick van der Zaag aanlei ding om De Ride op een laag pitje te zetten. Toch hebben we de edities in Utrecht en Groningen gereden en be zocht en in 2007 kregen we de mededeling dat de editie 2008 in Goes kon worden gehouden. Maar de lat was in de" tus sentijd al behoorlijk hoog gelegd. Ons stond een echte uitdaging te wachten. Een uitdaging die enkel suc ces kon hebben indien de Zeeuwse bevolking massaal achter dit evenement zou gaan staan. Enkel dan kon den we bewijzen dat Zee land nergens te klein voor is. Dat juist de saamhorig heid en 'ons kent ons gevoel' de kracht is in Zeeland. En Zeeland heeft het bewezen. Eén van de mooiste edities tot nu toe, een prachtige rou te en de hoogste opbrengst tot op dat moment. Het grote aantal Zeeuwse Schrijf nu in! Wilt u er op zaterdag 14 juni bij zijn? Schrijf dan nu in op: www.rideBEFOREtheroses.nl. Het inschrijfbedrag is laaggehouden op 10,00 euro. Kees Bal: "Ook wij beseffen dat met twee evenementen er dit jaar een extra financieel beroep op u en de sponsoren wordt gedaan. Toch hopen wij dat Zeeland op 14 juni en op 7 septem ber opstaat in de strijd tegen kanker!" Grote Markt heeft natuur lijk zijn beperkingen voor het aantal deelnemers en uit veiligheidsoverwegingen hebben we het aantal deel nemers moeten vaststellen op 3000. Verdeeld over twee afstanden 100 en 40 kilome ter. Voor de langste afstand is meer belangstelling dan er startplaatsen zijn, terwijl de 40 km-deelnemers begrij pelijk wachten met inschrij ving tot de laatste twee weken. Een goede weers voorspelling speelt hier een grotere rol. Toch willen we de deel nemers aan de 40 kilome ter oproepen om nu in te schrijven. Dan krijgt u uw rugnummer en alle nuttige informatie thuisgestuurd zodat de vertrekprocedures op De Markt gemakkelijker kunnen worden geregeld. Kees Bal is voormalig prof- wielrenner. De Zeeuw, ge boren in Kwadendamme, schreef in 1974 de Ronde van Vlaanderen op zijn naam. Ook won hij etappes in de Dauphiné Libéré. Te genwoordig is hij betrokken bij de Stichting Delta Ride for the Roses Zeeland. Zeeuwse doelen die zich dagelijks met kankerbestrij ding bezighouden. Goes start- en finishplaats. Een intieme sfeer, waar de Zeeuwse saamhorigheid beter tot zijn recht komt en waar we in samenwer king met Goes Promotie het noodzakelijk fietsen voor kankerbestrijding combine ren met heel veel muzikale optredens. De omvang van de Goese deelnemers was voor ons het teken dat Zeeland graag actief iets wilde doen voor KWF-kankerbestrijding. Een jaarlijks terugkerend evenement zou die gelegen heid creëren. Delta wilde LANDELIJKE EN ZEEUWSE EDITIE DIT JAAR ALLEBEI IN ZEELAND ons hierin graag ondersteu nen en de Delta Ride for the Roses was ontstaan. Een pracht evenement dat nog geen navolging heeft in de rest van Nederland. Hoezo Zeeland te klein? Het enthousiasme van de deelnemers en de bevol king, de ontdekte prachtige Zeeuwse fietswegen zijn de aanleiding geweest ons weer te vragen voor de Lan delijke Ride for the Roses. Natuurlijk een eer voor ons Zeeuwen, een gelegenheid om te bewijzen dat Zeeland elk evenement aankan, maar het mocht niet te kosten gaan van 'onze' Delta Ride. De positieve reacties op de komst van de Landelijke Ride hebben ons doen be sluiten om de uitdaging weer aan te gaan, maar ook om in juni een Ride met een Zeeuws karakter te blijven organiseren: De Ride BEFO RE the Roses. Hierbij wor den we gesteund door onze hoofdsponsors de Provincie Zeeland, de gemeente Goes, Delta N.V. en Rabobank Oos- terschelde. Het Zeeuwse ka rakter aan de Ride BEFORE the Roses willen we ook la ten zien. Een groot gedeelte van de opbrengst gaat naar Te veel van het goede? Wij hopen het niet. Op zaterdag 14 juni is de Grote Markt in «rr-. In 1997 was in Amsterdam de eerste Ride for the Roses. Een mooi evenement, maar als deelnemer ondervond ik gelijk de gevaarlijke situaties die je in de stad en de naaste omgeving tegenkomt. Het idee om een editie in onze prachtige fietsprovincie te houden, was dan ook snel geboren. En na nog een aantal versies te hebben gefietst in de Randstand werd het plan om Zeeland aan te bevelen enkel maar sterker. door Kees Bal Bewijzen Drieduizend fietsers gaan zaterdag 14 juni in Goes van start in de Ride BEFORE the Roses. Via routes door het prachtige Zeeuwse land leggen ze 40 of 100 kilometer af en steunen ze de strijd tegen kanker. Foto's: Johan van der Heijden Zaterdag 14 juni wordt niet alleen lekker fietsen, de hele dag is het in Goes een gezellige happening. Wilt u erbij zijn? Schrijf dan nu in op: www.rideBEFOREtheroses.nl. Vertrekprocedures Uitdaging Zeeuwse saamhorigheid

de Faam | 2014 | | pagina 21