Een leven lang zorgeloos genieten jAM.€Uplus VLISSINGEN 700 Kunststof kozijnen van Alkuplus www.alkuplus.nl Zijn uw oude kozijnen toe aan vervanging of bent u van plan uw nieuwe droomhuis te gaan bouwen? Laat u inspireren en adviseren in ons ontdekkingscentrum in Middelburg. Hier ziet u een enorme diversiteit aan kunststof kozijnen, deuren, hefschuifpuien," dakkapellen, veranda's en accesoires. Wij begeleiden u graag om de juiste keuzes te maken die het beste passen bij uw wensen en mogelijkheden. Bezoek geheel vrijblijvend onze showroom of maak ee*Tafspraak voor een rondleiding en adviesgesprek. Alkuplus ontdekkingscentrum Middelburg VLISSINGEN - Deze pil, geïl lustreerd met prachtige beelden van de stad, toont de geschiedenis van de vis sers, kapers en arbeiders die Vlissingen hebben gemaakt tot wat het nu is. Historicus Peter van Druenen is ruim twee jaar geleden begonnen met het schrijven van dit boekwerk dat de geschiede nis van de havenstad vertelt vanaf het jaar 1315. In april 2015, de maand waarin Vlissingen precies 700 jaar geleden stadsrechten kreeg, verschijnt het boek. Van Druenen werkt in totaal drie jaar lang 365 dagen per jaar aan het boek. En geloof het of niet, het tijdschema is per dag vastgelegd. "In janu ari 2012 ben ik begonnen en .heb ik een tijdlijn uitgestip peld. Gemiddeld werk ik 8 uur per dag aan dit boek werk. Daar zit uiteraard ook HET ORIGINELE STADSZEGEL LAG IN HET ARCHIEF VAN ANTWERPEN stadszegel met de afbeel ding van een veldfles, een overblijfsel uit de tijd dat veel pelgrims met de veer dienst van Vlaanderen naar Vlissingen gingen." Inmiddels is Van Druenen gevorderd tot tweederde van het boek en is de vroege geschiedenis van Vlissingen al grotendeels in beeld ge bracht. "Het oudste gedeel te, eigenlijk de oorsprong, is het huidige parkeerter rein op de Spuikofn. Hier is het dorp Vlissingen in 1140 ontstaan. Daarna is er ongelooflijk veel veranderd. Floris de Vijfde heeft hier een kasteel gehad evenals Willem van Oranje. Daar is niets meer van te zien. Het Anton Pieck-gehalte is hier niet hoog, maar toch zijn het juist die veranderingen, veroorzaakt door oorlogen, bombardementen en andere verwoestingen die Vlissin gen zo interessant maken." En de toekomst? "Ik zie Vlis singen als een echte medias tad. We hebben de Kennis boulevard, Omroep Zeeland en de PZC komt weer naar Vlissingen. Ik denk dat Vlis singen een heel grote rol op dit gebied gaat spelen." heel veel leeswerk bij. Voor al de periode tót 1809 vergt behoorlijk wat zoekwerk. Het archief in Vlissingen is in dat jaar verbrand en er is niets bewaard gebleven van die periode, daarvoor moet je in Antwerpen zijn. In dat archief is gelukkig wel veel materiaal voorhan den. Zo heb ik het originele stadszegel van Vlissingen gevonden. Heel bijzonder. In Antwerpen lag een brief uit 1369 waarop het originele 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 21 mei 2014 15 H <o> Klarinefweg 5 4337 RB Middelburg "Tel. 01 18 - 628 707 Middeiburg@alkuplus.nl Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 09:30 - l 8:00 uur. Zaterdag 09":30 - 16:00 uur Facebook.com/Alkuplus naar mediastad Fragment uit het schilderij 'De aankomst van Frederik V van de Palts en Elisabeth Stuart te Vlissingen op 29 april 1613' door Hendrick Cornelisz Vroom. Foto: collectie Frans Halsmuseum, Haarlem Voorinschrijving De voorinschrijving voor het boek 'Vissers, Kapers, Arbei ders. Vlissingen 700 jaar stadsrechten', geschreven door de Vlissingse historicus Peter van Druenen is geopend. Voorinschrijvers betalen 29 euro in plaats van 39 euro en worden vermeld in het boek. www.vlissingen700.nl van kapersoord Over een klein jaar verschijnt hét boek over de geschiedenis van Vlissingen. 600 Pagina's vertellen het verhaal van de zonnigste stad van Nederland. door Marina Meijers

de Faam | 2014 | | pagina 15