Rolstoeler Christiaan Mensinga focust op wat hij wél kan LOKAAL NIEUW DELTA ENERGIE Zeeuwse Nederlands kampioen bodybuilding Vind de energieslurpers in huis met DELTA Comfort Wijzer Met DELTA Comfort Wijzer werkt u eenvoudig en doeltreffend aan energiebesparing in huis. U ontmaskert genadeloos de grootste energieslurpers zodat u heel gericht uw elektriciteitsverbruik terug kunt dringen. Moet u eens kijken hoe verbazingwekkend eenvoudig energie besparen is! www.DELTA.nl/ComfortWijzer SLURPER.NL verbindt VLISSINGEN - De rolstoelende Christiaan Mensinga uit Voorthuizen besteedt jaar lijks twee weken om in zijn rolstoel geld op te halen voor de armen in Kosovo. Hij rolt door het hele land, tochten van honderden kilometers. "Zaterdag 24 mei start ik om 12.00 uur bij het beeld van Michiel de Ruyter in Vissin gen. Vanaf daar rijd ik naar 's-Heerenhoek", verklaart de sportman. "Ik ben al weken lang in training. Met ritten van rond de vijftig kilometer per dag moet ik topfit zijn." Op 10 juni hoopt hij in Ven- lo aan te komen. Mensinga is geboren met een ziekte in de kleine hersenen. Nor maal regelen die alles wat met spieren te maken heeft. "Door mijn ziekte zijn vooral mijn heupen verkeerd gaan staan, waardoor mijn knie- en naar binnen staan. Deze ziekte heet ADCA. Het heeft ook effect op mijn motoriek en spraak. Ik ben dan wel arbeidsongeschikt, maar fo cus op wat ik wel kan." Het geld hij inzamelt wordt besteed aan schoolboeken, medische hulp en nood- voedselhulp in Kosovo. Het beheer van het sponsorgeld wordt gedaan door Stich ting de Brug, die wezen, weduwen en andere kwets bare groepen in Kosovo en Noord-Albanië ook met eco nomische ontwikkeling, on derdak, traumaverwerking en kleding helpt. Mensinga checkt elk jaar zelf hoe zijn hulpgeld is besteed. Lunchconcert Musica Cordis OOST-SOUBURG - De Histori sche Kerk Souburg is zondag 25 mei toneel van een lunch concert met medewerking van vocaal ensemble Mu sica Cordis. Toegangsprijs in de voorverkoop 9 euro, vrienden 7,50 euro. Voor lunchconcerten zijn kaarten alleen in de voorverkoop verkrijgbaar bij Primera (Souburg en Vlissingen) en De Vrijbuiter (Souburg). Boekenmarkt in de zomer VLISSINGEN - Op de Oude Markt in Vlissingen wor den door de zomer heen boekenmarkten gehouden. Deze vinden plaats op vrij dag 30 mei, 4 juli, 25 juli en 22 augustus. De verkoop is van 10.00 tot 16.00 uur. Voor reserveren van kramen (15 euro): Tel. 06-31193847 of e- mail: victor@zeelandnet.nl Creatieve workshop MIDDELBURG - Bij 'Tante Amalia', Sportlaan 110 in Middelburg, wordt donder dag 5 juni een workshop 'aan de slag met oude dekens' ge houden. Deelnemers maken een hoes voor laptop, iPad of telefoon. De workshop begint om 19.00 uur, kosten 15 euro. Aanmelden voor 23 mei via e-mail: tanteamalia@philadelphia. nl of tel. 0118-614790. MIDDELBURG - De oude Grie ken en de Romeinen werkten al aan hun lichaanl alleen heette toen alleen nog geen bodybuilding. "Ook in de tijd van Michelangelo werd aandacht aan het lichaam besteed. Kijk maar naar de mooie fysiek van zijn beeld David." Maria Carolien Wattel ver telt met enthousiasme over haar sport. "Door de ontwik keling van je spieren, ver fraai je je lichaam. Je kunt daarin net zo ver gaan als je zelf wilt. Belangrijk is wat je zelf mooi vindt. Oplopend in zwaarte bestaan Bikini fitness, Figure, Fysiek en Bodybuilding", legt de Ne derlands kampioene uit. "In de damesklasse zijn vooral je uitstraling en presentatie, je lichaamsverhoudingen en je huid belangrijk," vertelt Wattel. Ook buitenlandse deelname staat op haar pro gramma. Bij de Loaded Cup in Denemarken in april ver wierf zij een derde plaats en ook een wedstrijd in Duits land staat nog op haar wen senlijst. Trainen doet zij bij All Sports Bodygym aan de Walensingel in Middelburg. "Het is een uitstekende sportschool, die goed is in gericht voor krachttrainin gen en er wordt ook goed in gespeeld op je wensen. Het ontwikkelen van je lichaam is niet alleen een kwestie van domweg trainen. Het vraagt discipline, een goed trainingsschema en je let goed op je voeding. Ik zorg er voor, dat ik heel gevarieerd eet en ik mijd bijvoorbeeld alle zoetigheid. Ik neem ook wel voedingssupplementen, maar van stimulerende mid delen moet ik niets hebben. Ik houd het clean!" 2 WK» 44f www.de-faam.nl De Faam woensdag 21 mei 2014 11 door Jan Prenger O www.debrugkosovo.nl Christiaan Mensinga vertrekt op 24 mei uit Vlissingen. Al rollend wil hij 10 juni in Venlo aankomen: een tocht van zo'n 220 kilometer. Foto: PR door Jan Prenger Maria Carolien Wattel is Nederlands kampioen bodybuilden geworden. Foto: PR

de Faam | 2014 | | pagina 11