Heropening park Toorenvliedt v r Bestrijding onkruid op verharding Voorjaarsronde Wmo-cafés Middelburg Aanleg fïetssuggestiestrook in Korte Delft Korte afsluiting wegen tijdens Wielerwedstrijd World Ports Classic Bijeenkomst veiligheidsbeleid Middelburg f Belangstelling voor vrijwilligerswerk? Bezoek dan de oriëntatiebijeenkomst! f GEMEENTE MIDDELBURG Op maandag 26 mei gaat aannemersbedrijf J.D. Infra in opdracht van gemeente Middelburg een suggestiestrook in de Korte Delft aanleggen. Tijdens deze werkzaamheden is het voor het bevoorradingsverkeer niet mogelijk om de Lange Delft via de Korte Delft richting Dam te verlaten. Bij de kruising Lange Delft/Koorkerk komt een afzetting met een bord doorgaand verkeer gestremd voor vracht(auto's) te staan. De winkels en panden zijn voor alle andere verkeer bereikbaar. De werkzaamheden duren twee dagen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met J. Gabriëlse van de afdeling Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 53 33. P. Maas zal de werk zaamheden namens de gemeente begeleiden, hij is bereikbaar onder telefoonnummer (0118) 67 52 11 Op zaterdag 24 mei en zondag 25 mei wordt de jaarlijkse professionele tweedaagse wielerkoers World Ports Classic gereden. Op zaterdag 24 mei rijden de renners van Rotterdam via Zeeland (en Middelburg) naar Antwerpen en op zondag 25 mei van Antwerpen via West-Brabant naar Rotterdam. De wedstrijd komt op zaterdag 24 mei door de gemeente Middelburg. Kort stondig zullen wegen op de wedstrijdroute voor het verkeer afgesloten zijn. De geplande doorkomsttijd in de gemeente Middelburg (inclusief Arnemui- den) is, afhankelijk van de gemiddelde snelheid, tussen 13.15 en 14.00 uur. De route gaat over de volgende wegen: (vanuit gemeente Veere) de N57 President Rooseveltlaan Laan der Verenigde Naties Koudekerkseweg Stromenweg Nieuwe Vlissingseweg Poelendaelesingel Het Groene Woud Schroebrug Kanaalweg Kleverskerkseweg Nieuwe Klevers- kerkseweg Arnebrug Doeleweg Molenweg Nieuwstraat Westdijks- traat Zuidwal Nieuwlandseweg Langeweg (richting gemeente Goes). Middelburg is bezig met het opstellen van het veiligheidsbeleid voor de komende vier jaar. De gemeente heeft met interne en externe partners, zoals politie, Porthos, brandweer en Woongoed, bekend zijnde proble men in kaart gebracht via een veiligheidsanalyse. Tevens is gebruik gemaakt van de resultaten van de Veiligheidsmonitor 2013 waarin de veiligheidsbeleving in de gemeente is gemeten. Uit de veiligheidsanalyse zijn zestien onderwerpen naar voren gekomen die integraal zijn aan te pakken, complexe problematiek bevatten en/of op dit moment nog niet genoeg aandacht krijgen. Wij vinden het belangrijk dat ook vertegenwoordigers van ondernemers uit de gemeente input kunnen leveren voor dit beleid. Daarom is er op dinsdagavond 27 mei een bijeen komst in het stadskantoor om uit deze zestien onderwerpen vijf speerpun ten te bepalen die prioriteit moeten krijgen in het Veiligheidsbeleid. De bijeenkomst is op dinsdag 27 mei om 19.30 uur op het stadskantoor aan de Kanaalweg 3 (ingang zijde van de raadzaal, Tinq benzinestation) in Middelburg. De bijeenkomst duurt maximaal twee uur. Aanmelden kan tot 22 mei via: j.de.guijtenaere@middelburg.nl. Wil je graag vrijwilligerswerk doen, maar heb je nog vragen? Wat past bij mij, bij welke organisatie kan ik vrijwilligerswerk doen en wat voor soorten vrijwilligerswerk zijn er? Kom dan naar de oriëntatiebijeenkomst van Stichting Welzijn Middelburg op woensdag 21 mei van 09.30 tot 11.30 uur. De bijeen komst is bij Stichting Speelhof Hoogerzael (Seispark 2a in Middelburg). In het eerste deel worden bezoekers geïnformeerd over diverse soorten vrijwilligerswerk in Middelburg. De vrijwilligersorganisaties Speelhof Hoog erzael, Vereniging Bartiméus Sonneheerdt en Philadelphia vertellen over de mogelijkheden voor vrijwilligerswerk binnen hun organisatie. In het tweede deel wordt er aan de hand van een interessetest gekeken wat voor vrijwilligerswerk het beste bij je past. Na de bijeenkomst heb je voldoende informatie om zelf gerichter op zoek te gaan. Deelname is gratis. Er is plaats voor maximaal 30 deelnemers. Aanmelden kan tot uiterlijk maandag 19 mei via Rianne Hacking: r.hacking@welzijnmiddelburg.nl of via (0118) 75 14 00. Op zaterdag 24 mei wordt stadspark Toorenvliedt in Middel burg feestelijk heropend. U bent van 10.30 uur tot 16.30 uur van harte welkom om het park in al haar facetten te komen beleven. De gemeente Middelburg heeft samen met betrokkenen een leuk en gevarieerd programma opgezet boordevol activiteiten voor jong en oud. Kom kijken, ervaren, doen en ontdekken. Benieuwd naar het volledige programma van de feestelijke heropening van park Toorenvliedt op zaterdag 24 mei aanstaande? Kijk op www.middelburg.nl. Wilt u op 24 mei meedoen of een bijdrage geven aan de sponsor loop die wordt georganiseerd door Nehalennia en de Academie voor Kwaliteit van Bestaan? Mail dan naar academie@arduin.nl. HEROPENING PARK TOORENVLIEDT ZATERDAG 24 MEI 10.30 UUR-16.30 UUR Onkruid, voor veel liefhebbers van tuinen en tuinieren is het een doorn in het oog. De ongewenste planten groeien overal; tussen de planten, maar ook tussen de te gels en stenen van terras en oprit. Daarnaast is onkruid hardnekkig: de planten komen keer op keer terug. Onkruid op de verharding geeft een onverzorgd beeld. Over matig onkruid op wegen en paden benadeelt de begaanbaarheid en in nabijgelegen goten en kolken kan overmatig onkruid de oorzaak vormen van wateroverlast. Argu menten om actief het onkruid te bestrijden in openbaar gebied. Onkruidbestrijding op verhardingen in de gemeente Middelburg Het onkruid in de verhardingen in de gemeente Middelburg wordt bestreden volgens de DOB-methode (DOB staat voor Duurzame Onkruid- Bestrijding). Deze methode is gebonden aan allerlei beperkende voorschriften die ertoe leiden dat de bestrijding van onkruiden zo wordt uitgevoerd dat belasting van het mi lieu tot een minimum wordt beperkt. De verhardingen worden twee keer per jaar behandeld met het on kruidbestrijdingsmiddel Glyfosaat. Dit middel wordt met speciaal detectieapparatuur aangebracht. Met deze machine wordt alleen op plant een minimale hoeveelheid middel aangebracht. Op plaatsen die niet bereikbaar zijn voor de machine wordt handmatig het mid del aangebracht. In de directe na bijheid van open water wordt niet gespoten, zoals bijvoorbeeld langs kades maar wordt plaatselijk met een borstelmachine of brander het onkruid bestreden. Planning De eerstvolgende ronde is gepland vanaf deze week. Afhankelijk van de weersomstandigheden neemt dit werk twee weken in beslag. Middelen Voor de bestrijding van het onkruid op de verhardingen wordt het mid del Round-up Evolution toegepast. Verder wordt op basis van proef in de wijk Mortiere en een deel van de Binnenstad (het gebied tussen Loskade en Kinderdijk) het volledig biologisch afbreekbare middel Ultima toegepast. Deze middelen zijn wettelijk (CTGB) toegelaten voor professioneel en selec tieve toepassing in het openbare gebied. Wat kunt u zelf doen? Regelmatig vegen voorkomt de groei van onkruid. Daar waar geen onkruid staat wordt ook geen bestrijdingsmiddel aangebracht. U als burger kan zelf meehelpen met het onkruidbeheer door regelmatig uw stoep te vegen en de rijbaan en parkeervakken zoveel mogelijk vrij te houden als de veegauto langs komt. Op deze wijze werkt u samen met de gemeente aan een schone en veilige woonomgeving. Wie vindt dat de gemeente tekortschiet bij het beheer van de openbare ruimte kan dit melden via www.middelburg.nl digitale balie een melding over openbare ruimte doorgeven. Inwoners van Middelburg met vragen over zorg en onder steuning kunnen terecht bij een Wmo-café in hun buurt. ledereen is welkom zonder aan melding of afspraak. Elk Wmo-café start met algemene informatie over de Wet maatschappelijke ondersteuning, die vanaf 2015 ingrijpend verandert. Daarna kunnen de aanwezigen met hun individuele vragen terecht bij Wmo adviseurs van de gemeente en Porthos. Daarvoor is het belangrijk dat bezoekers alle papieren en formulieren met betrekking tot hun vragen meenemen. Bijvoorbeeld indicaties, diagnoses, een salaris- strook of bankafschrift van het inkomen en dat soort zaken. Bij het Wmo-café in het Getij en Palet is ook een adviseur aanwezig die vragen over woningaanpassingen kan beantwoorden. Voorjaarsronde Wmo-cafés: Grand Café Willem (Hof van Buren), Oranjelaan 17, Middelburg op woensdag 14 mei 19.00 tot 21.30 uur Getij, Oosterscheldestraat 18a, Middelburg op donderdag 15 mei 19.00 tot 21.30 uur (special woningaanpassing) Palet, Johan van Reigersbergs traat 2, Middelburg op dinsdag 20 mei 15.00 tot 17.30 uur (special woningaanpassing) Gasthuis/Bij Ons, Noordpoort- plein 2, Middelburg op woensdag 21 mei 15.00 tot 17.30 uur Stadhuis, Langstraat, Arnemui- den op donderdag 22 mei 19.00 tot 21.30 uur Buitenrust, Buitenruststraat 221, Middelburg op maandag 26 mei 14.30 tot 17.00 uur Bij voldoende belangstelling kan er ook een Wmo-café in Sint Laurens en Nieuw- en Sint Joosland georga niseerd worden. Inwoners kunnen hun verzoek per mail richten aan administratiewmo@middelburg.nl of bellen met (0118) 67 56 75. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Kom kijken, erva^n, doen en ontdekkenI Programma o.m.: sponsorloop Arduin en Nehalennia sport- en spelparcours lezingen 'Slag om de Schelde rondleidingen bunkèrs WWII rondleidingen IVN, boswachter demonstratie jeugdbrandweer (live) muziek met muziekduo Sharon en Bryan popkoor X-Stream dj studio K7 kraampjes met lekker «ten en nog veel meer Kijk voor meer informatie op www.middelburg.nL Dit feest is mede mogefijk gemaakt door:"

de Faam | 2014 | | pagina 9