Het woord aan raadslid Hans Krabbendam Geen stempas? Vraag snel een duplicaat aan r r r m Commissievergaderingen in mei Bomenwandeling Middelburg Pr Voorstellen: Hans Krabbendam De raad is behoorlijk vernieuwd en ook de Christenunie heeft twee nieuwe leden. Als nieuw raads lid combineer ik mijn werk als historicus met de actualiteit van de gemeentepolitiek. Terugblik ken stelt ons in staat om lange periodes te overzien. Het verleden toont allerlei voorbeelden van goedbedoelde maatregelen met onvoorziene gevolgen. Die uit komst is niet altijd te voorkomen, maar het is verstandig om er alert op te zijn. In de raad houd ik me bezig met de onderwerpen ruimtelijke orde ning en financiën. Beide portefeuil les gaan over de lange termijn. Bij beslissingen over het indelen van ruimte laat ik me leiden door het inzicht van columnist Koos van Zomeren: 'Wat onvervangbaar is, kun je maar één keer verknoeien'. Deze waarschuwing moet ons Foto: Aart van Belzén voorzichtig maken bij het ontwik kelen van het landschap dat Mid delburg omringt. De ChristenUnie-fractie heeft de reputatie een kritische partner te zijn en dat wil ze ook blijven, maar het gaat haar niet om de kritiek op zich. Ze wil het vertrouwen in de lokale politiek versterken. Dat vertrouwen heeft de samenleving hard nodig nu er een grote omslag in gang gezet is. De Christen- Unie juicht toe dat mensen met beperkingen (en wie heeft die niet) deelnemen aan het sociale leven, dat burgers voor elkaar zorgen en dat ze meedoen in het vormen van beleid. Daarin moeten we soms opboksen tegen de neiging van de staat en de markt om onze sa menleving te beheersen. Daarom willen we graag in gesprek met inwoners over wat we verstaan on der het goede leven en hoe we dat kunnen bevorderen. Graag horen we ook wat er wel goed gaat, wat beter kan en wat burgers willen aanpakken. Hans Krabbendam (Christenunie) jl.krabbendam@hetnet.nl Op donderdag 22 mei kunt u uw stem uitbrengen voor de verkie zing van de Nederlandse leden van het Europees Parlement. U heeft een stempas waarmee u in heel Middelburg bij elk stembureau kunt stemmen. Mocht u geen stempas hebben ontvangen, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publiekszaken van de gemeente Middelburg, tel. 14 0118. U krijgt dan een vervangende stempas. U kunt tot en met woensdag 21 mei 12.00 uur een vervangende stempas aanvragen. Bewaar deze stempas goed, want zonder stempas kunt u geen stem uitbren gen. Als u gaat stemmen bent u verplicht om een identiteitsbewijs te overleggen dat geldig is tot 23 mei 2009 of later. Kandidatenlijsten worden deze week bezorgd Deze week worden de kandida tenlijsten huis aan huis bezorgd. Deze lijst vermeldt alle partijen en kandidaten die meedoen. Op de achterzijde worden onder meer alle stembureaus genoemd. Twee stembureaus minder Stembureau 13 en stembureau 16 zijn voor deze verkiezing samengevoegd in kerkgebouw de Morgenster, Adriaen Lauwe- reyszstraat 6. U treft daar nu één stemlokaal aan. Stembureau 27: Het stembureau op de Cypressen- hofRentmeesterlaan 245, wordt deze keer niet ingericht. De kiezer kan gebruik maken van één van de twee stembureaus die in het wijk centrum Palet zijn ingericht. De stembureaus in Palet vindt u aan de Johan van Reigersbergstraat 2. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raads werk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 26 mei. Commissievergaderin gen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Tijdens de commissie Maatschappelijke Zaken op woensdag 14 mei wordt onder meer de zienswijze jaarstukken 2013 Orionis Walcheren besproken. De commissievergaderingen van Ruimte en Algemeen Bestuur zijn vanwege gebrek aan agendapunten samengevoegd. Deze gezamenlijke vergadering vindt plaats op maandag 19 mei. De vergade ring van 20 mei gaat dus niet door. Op de agenda staat onder andere het beschikbaar stelen van krediet voor ondergrondse papiercontainers en de vaststelling van de verordening elektronische kennisgeving. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl via de banner 'vergadering gemeenteraad'. De stuk ken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Stichting Manteling organiseert op woensdagmorgen 21 mei om 9.30 uur voor alle Walcherse mantelzorgers een bomenwandeling door Mid delburg. Een ervaren gids neemt u op deze wandeling mee langs mooie en oude bomen in de binnenstad van Middelburg, op plaatsen waar u niet dagelijks loopt. Aan deze activiteit zijn geen kosten verbonden. Inloop en verzamelen vanaf 9.00 uur in Porthos Middelburg. Aanmelden en informatie bij Manteling: (0118) 55 35 30 of info@mantelingwalcheren.nl. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG VERKEERSMAATREGELEN STADSSCHUUR, VARKENSMARKT EN GRAVENSTRAAT Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat fietsers en bromfietsers worden uitgezonderd van het eenrichtingsverkeer op: a. het gedeelte van ae Stadsschuur tussen huisnummer 2 en de Vlissingsestraat; b. het gedeelte van de Varkensmarkt en Gravenstraat tussen de Hoogstraat en de Zusterstraat. Inzage Het besluit ligt tot en met 25 juni 2014 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Vergun ningen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heerJ.W. Lievense, telefoonnummer (0118) 67 52 91. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 15 mei tot en met 25 juni 2014, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Online bezwaar maken Uw bezwaarschrift kunt u ook digitaal in dienen. U vindt het webformulier via: www. middelburg.nl digitale balie bezwaar tegen gemeentelijke besluiten. Voor het digi taal indienen van een bezwaarschrift heeft u uw DigiD-inlogcode nodig. Belanghebbende U bent oelanghebbende als uw belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken (arti kel 1:2 van de Algemene wet bestuursrecht). Uw belang moet zich dan wel onderschei den van ae belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvoldoende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs verweten kan worden dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikeló: 13 van de Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Danleunt u, nadat u Dezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Het ver zoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrech ter van de rechtbank Zeeland-WestBrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 165 voor natuurlijke personen (individuele personen) en 328 voor niet-natuurlijke personen (zoals vereni gingen, stichtingen, B.V.'s). AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Anodeweg 62: uitbreiden bedrijfspand (304). Molenberg 47-51: verbouw panden tot 5 appartementen (1-5). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat ae datum van verzending): Europalaan 40: uitbreiden woning (6-5). Veerseweg 53: uitbreiden woning (6-5). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belongen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na ae tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-WestBrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend: Voor: het (ver) bouwen van een bouwwerk; handelingen met gevolgen voor beschermd monument; slopen van een bouwwerk in be schermd stadsgezicht. Locatie: Korendijk 28A Type: integraal De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewijzigd. De vergunning en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf donder dag 15 mei 2014 tot en met woensdag 25 juni 2014 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handha ving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belangheb bende die het niet eens is met de verleende omgevingsvergunning ten behoeve van de desbetreffende activiteit en die tegen het ont werpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf vrijdag 16 mei 2014 tot en met donderdag 26 juni 2014 een gemotiveerd beroepschrift indie nen bij de Rechtbank Zeeland-WestBrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagteke ning, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift hééft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor zieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland- WestBrabant. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekena dat hij de volgende exploitatiever- als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van t verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Langeviele 51 (6-5). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelbura. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voor zieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland- WestBrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2014 | | pagina 8