Ons Boeregoed is levende cultuur Uitaminehoek "De Kragge" ONS BOEREGOE 11 Ti T genieten van de nieuwe BeoVision Avant 55 Hollandse Asperges 1 kilo 3,49 Vers geschrapte kriel aardappeltjes 500 gram 99 Cf. Hollandse Bloemkool 99 Cf. Elstar appels 2 kilo 2,50 Mandarijnen 10 stuks 1,98 Nectarines 10 stuks 2,75 Waldorf salade 100 gram 75 Cf. Rapenburgweg 18a - Meliskerke - Tel. 0118 - 561642 www.uitaminehoekdekragce.nlI Ons Boeregoed is een ac tieve vereniging met maar liefst 270 leden in Zeeland en bestaat uit verschillende deelgroepen. Eén daarvan is de dansgroep, die op hun klompjes niet alleen in het Zeeuwse dansen, maar zelfs afreizen naar het buitenland. Ook de tweede deelgroep, de koorgroep, is zeer actief, want naast hun wekelijkse repetitie heeft de groep al gauw twee keer per maand een optreden in Zeeland of elders in Nederland. De le den van 't Waskot laten zien hoe de was vroeger werd ge daan en ook hiervoor reizen ze regelmatig af naar steden buiten onze provinciegren zen. Daarnaast is er nog een dialectgroep, een creagroep en een toneelgroep. Deze vereniging is meer dan alleen maar klederdracht. Er is ook veel aandacht voor an dere Zeeuwse gebruiken. De kleding voert de boventoon, DE KLEDING EN DE ZEEUWSE GEBRUIKEN ZIJN MET ELKAAR VERBONDEN maar grappig genoeg zijn de kleding met bijbehorende accessoires en de Zeeuwse gebruiken in veel gevallen onlosmakelijk met elkaar verbonden. Om dit wat be ter te illustreren vertelt Rini Vaane. "De schippers van Anemuiden hadden alle maal eenzelfde patroon in hun schipperstrui. Dat was niet zomaar, want wanneer er een schipper over boord sloeg, wilde het wel eens gebeuren dat de arme stak ker heel ergens anders aan spoelde. Aan de hand van het patroon van zijn schip perstrui werd er toch al snel duidelijk uit welke regio hij kwam." Dit is slechts één van de vele verhalen die de leden van Ons Boeregoed met veel enthousiasme door willen geven aan de volgende gene ratie. Vaane: "Het is zo leuk om deze bijzondere dingen te vertellen en te laten zien. We willen samen zoveel mo gelijk van ons mooie Zeeuw se cultureel erfgoed behou den. Ons Boeregoed is een verschrikkelijk leuke ver eniging, met leuke mensen met dezelfde gekte: het uit dragen van streekdracht." Uoor al uw aardappelen, groenten, fruit, salades en versgesneden groenten. Weekaanbiedingen! Boerewors 500 gram Nu 4.95 Doorregen runderlappen per kilo Nu 9.90 Verse lasagne 250 gram Nu 2.69 Schotse zalmsalade 100 gram Nu 1.89 Katenspek 100 gram Nu 1.69 Rundertong uit eigen keuken 100 gram Nu 1.49 Belegen Weijdeland wit en komijn 500 gram Nu 5.95 Oudelandse Boeren graskaas 500 gram Nu 5.95 Maasdammer 500 gram Nu Torenstraat 4,4365AEMeliskerke T: 0118-566066 - E: info@slagerij-wisse.nl - www.slagerij-wisse.nl Z. www.de-faam.nl De Faam woensdag 14 mei 2014 7 Vereniging Ons Boeregoed houdt op vrijdag 16 mei vanaf 19.00 uur een Open Avond in 't Zael'of aan de Burge meester Elenbaas- straat 1 in Kruiningen. door Rachel van Westen KRUININGEN - Het hoofd doel van Ons Boeregoed is het bewaren van de oude Zeeuwse klederdracht voor de volgende generaties. Ge huld in hun donkere pakken en lange rokken wekken ze •misschien de schijn van een ietwat stoffig en vergrijsd clubje, maar niets is minder waar. Ons Boeregoed is een verschrikkelijk leuke vereniging", vindt Rinie Vaane, "met leuke mensen met dezelfde gekte, namelijk het uitdragen van streekdracht." foto; Ons Boeregoed ledereen is welkom bij Open Dag Tijdens de open avond op 16 mei is iedereen die geïn teresseerd is in klederdracht en de Zeeuwse cultuur van harte welkom in het verenigingsgebouw van deze ver eniging in Kruiningen. Er is koffie met Zeeuwse bolus. www.ons-boergoed.nl Grilworst uit eigen keuken naturel of saté 150 gram Nu 1.49 Deze aanbiedingen zijn geldig van woensdag 14 mei t/m dinsdag 20 mei 2014. Prijswijzigingen en drukfouten voorbehouden. BEWEGEND GELUID De BeoVision Avant 55 is één vloeiende beweging. Een ongeëvenaard samengaan van Ultra HD beeld en iconisch Bang Olufsen-geluid dat zich voor uw ogen afspeelt.

de Faam | 2014 | | pagina 7