SPORT Bob is Vlissings oranjeklant Direct De Looff Feyenoord Ai te gast uur er ran recreaTievma acmer De Duinen van DisHoeK A verKoop- uueeKenD meLD u nu aan of reserveer een Kaveu Strand Vrouwenpolder podium beachsoccer Bil 17 EN 18 MEI VLISSINGEN - Bob is geboren met een spierziekte en zit in een rolstoel. Met zijn ze ventien jaar is hij een van de jongste spelers in de selec tie. De afgelopen twee jaar maakte Bob al deel uit van de Nederlandse jeugdselec- tie, en debuteert nu dus in de seniorenselectie. Al twaalf jaar speelt hij hoc key bij de Sportclub Gehan dicapten Beveland, ofwel SGB Goes. Het is niet alleen de dichtstbijzijnde club, maar ook de enige in Zee land voor e-hockey. SGB, dat al sinds 1974 bestaat, is een omnisportvereniging. Andere takken van sport bij SGB zijn onder meer ta feltennis en zwemmen. De 'e' van e-hockey staat voor elektrisch, want dat is de manier waarop Bob zijn rolstoel bestuurt. Er is ook nog h-hockey, voor handbe- stuurde rolstoelen. VROUWENPOLDER - Beach Soccer Dames keert deze zomer terug op een van de schoonste stranden van Ne derland. Opv zaterdag 21 juni vindt op het strand van Vrouwen polder, dat onlangs weer bekroond is met een blauwe vlag, voor de vierde keer het Beach Soccer Dames toer nooi plaats. En het is niet zonder reden dat het nou juist déér plaatsvindt: de organisatie is erg te spreken over de lokatie en lokale on dernemers leveren graag een bijdrage aan het toernooi. Feestelijk De formule van deze toer nooien sluit perfect aan bij het toeristische Vrouwen- polder, stelt de organisa tie: sport, spel en plezier met een feestelijke tint. Het toernooiweekend trapt af in dorpscafé de Lamme Goedzak, waar niet alleen deelnemers maar ook lokale inwoners van harte welkom zijn. De toernooidag speelt zich af voor strandpaviljoen Breezand, en dorpscafé de Lamme Goedzak doet zijn deuren wederom open voor de Beach Soccer Dames af terparty op zaterdagavond. Na het succes van editie 2013 met 24 teams, streeft de organisatie dit jaar naar een nieuw record. Bob krijgt alle medewerking van zijn school, het Schel- demond College in Vlissin gen. Die school heeft een speciaal op sporters aange past leerprogramma. Bob is verdediger en speelt met een zogenaamde T-stick, die vastzit aan zijn rolstoel. Vanwege het beperkt aantal clubs worden de wedstrij den om de zoveel maanden gehouden in een sporthal ergens in het land en wor den er meerdere wedstrijden achter elkaar gespeeld. Een wedstrijd duurt internatio naal 2x20 minuten, maar in de regio wordt er 2x10 mi nuten gespeeld. Nederland behoort overi gens tot de toppers in het internationale e-hockey. Twee jaar geleden werd de Europese titel gewonnen en vier jaar geleden verloor Nederland de WK-finale van Duitsland met 7-6. E-hockey wordt gespeeld met 5 tegen 5 en met zowel mannen als vrouwen. Sinds enkele jaren is er een inter nationale classificatie die afhankelijk is van het soort beperking. Die houdt in dat je niet langer je beste vijf Daarbij heeft u de volgende voordelen: Direct zekerheid! Géén dubbele woonlasten! Géén bijkomende kosten! Beste bod op uw huis! Snelle betaling en vlotte afwikkeling! Oplevering van uw woning bepaalt u zelf! Betrouwbaar, snel, discreet en alles via de notaris! Ook 's avonds en op zaterdag bereikbaar! MAKELAARDIJ O.G. Tel: 0118 - 62 88 34 spelers kunt opstellen, zoals in de Nederlandse competi tie. In aanloop naar het WK komt de selectie van tien mannen en vrouwen samen op sportcentrum Papendal in Arnhem. Daar wordt ge traind en er worden oefen wedstrijden gespeeld. Het wordt voor Bob niet zijn eer ste grote internationale toer nooi, want vorig jaar speelde hij met de jeugdselectie mee op de Paragames. Het WK wordt gehouden van 5 tot en met 10 augustus in München. BURGH HAAMSTEDE - De se lectie van Jong Zeeland speelt op zaterdag 17 mei een oefenwedstrijd tegen Feyenoord Al op sport park Van Zuyen in Burgh- Haamstede. Feyenoord Al komt uit in de eredivisie A-junioren. Onder leiding van oud-prof voetballer Roy Makaay zal de ploeg uit Rotterdam het opnemen tegen Jong Zee land. In het team van Ma kaay speelt ook de Thoolse A-junior Bart Nieuwkoop, die kortgeleden zijn handte kening zette onder een drie jarige verbintenis, waarmee hij tot medio 2017 aan Fey enoord is verbonden. Jong Zeeland zal worden ge coacht door Jos van Belzen en Nick Corre. De aftrap is om 18.30 uur, het sport park aan de Leliëndaleweg is open vanaf 17 uur. De entreeprijs bedraagt 3 euro voor volwassenen en 1 euro voor kinderen tot 16 jaar. D I S H 0 e K 4 jX arcus 11.00-16.00 UUR www.noordzeeresidencedishoek.nl 0118 -641 500 www.de-faam.nl De Faam woensdag 14 mei 2014 23 ■HHhS Zeeland kent een heuse hockeyintemational. E-hockey welteverstaan, want de zeventienjarige Bob Götz uit Vlissingen is door bondscoach Paul Mennink opgeroepen voor het WK van aanstaande augustus in München. door Mark Lobbezoo Bob Götz gaat met het Nederlands e-hockeyteam naar wereldkampioenschap in München. Foto: Mark Lobbezoo O www. beachsportnederland.nl www.delooffmakelaardij.nl Oostkerkplein 16, 4331 TL Middelburg O www.zeeuws-elftal.nl 67 recreatievilla's en 16 (hotel)appartementen Uniek gelegen aan de duinovergang van één van de weinige zuidgelegen Noordzeestranden Zeer exclusieve verhuur en beheer via Largo Villa's met hotelconcept Largo Villa's is het nieuwe luxe label van Roompot Vakanties Ontwerp gebaseerd op typische jaren '30 villa architectuur Prijzen villa's v.a. 219.000,- v.o.n. excl. BTW Ontwikkeling: DISHCEK BV bouwfond» Verkoop: UtSOH'S Verkooplocatie: Kaapduinseweg 19, Dishoek Verhuur: LARGO VILLAS

de Faam | 2014 | | pagina 23