L Het woord aan raadslid Ad van de Kreeke f r WWW.MIDDELBURG. r li D I f I H I ll Commissievergaderingen in mei Wet- en regelgeving voor uitgaanspubliek Vlasmarkt Julianabad in Arnemuiden weer open Wegwerkzaamheden Segeerssingel De kiezer heeft op 19 maart jl. gekozen. Het gevolg hiervan is, dat ik als derde D66-er tot raadslid ben ge kozen. Het raadslidmaatschap brengt de verplichting met zich mee om een wezenlijke bijdrage te leveren aan de kaderstellende en controlerende taak van de Raad. In het kader van deze rubriek wil ik specifiek ingaan op het onderwerp "bestuurscultuur". In de laatste vergadering van de oude Raad in februari jl. is bij de verantwoording over de bouwput duidelijk gewor den dat de PvdA en het CDA in het College bestuurlijk zodanig onverant woord hebben gemanoeuvreerd en bovendien de Raad op het verkeerde been hebben gezet, dat het Middel burg een slordige 20 miljoen heeft gekost. Zowel een raadsenquête als een motie van wantrouwen was op zijn plaats geweest! En zie hier na de verkiezingen komen dezelfde partijen in de nieuwe coalitie Foto: Aart van Belzen onbeschaamd weer terug in het College met de bezweringsformule "we moeten stappen zetten naar een andere bestuurscultuur". De eerste actie in dit kader was het formeren van werkgroepen waar alle raadsle den een bijdrage mochten leveren aan het nieuwe coalitieprogramma. D66 heeft heel bewust niet willen par ticiperen omdat het onberedeneerd instellen van werkgroepen onduide lijke posities creëert en de bestuurs cultuur zou kunnen schaden. Waar is de bestuurscultuur van de afgelopen periode door geken merkt? Oppermachtige wethouder(s) stuurde(n) het College en de raadsmeerderheid aan, de essentiële informatie werd op cruciale momen ten niet aan de Raad verstrekt en voorstellen met een hybride karakter verhinderde reële besluitvorming. De politieke meerderheid controleerde zo zichzelf, de minderheid kreeg geen ruimte. Om een bestuurscultuur wezenlijk te veranderen is het in de eerste plaats nodig dat essentiële informatie tijdig in een begrijpelijke vorm wordt aangeboden aan de Raad. Dit zijn de zaken die tot een betere bestuurscul tuur leiden. Ik zal me hiervoor sterk maken. Ad van de Kreeke (D66) Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raads werk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 26 mei. Commissievergaderin gen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Tijdens de commissie Maatschappelijke Zaken op woensdag 14 mei wordt onder meer de zienswijze jaarstukken 2013 Orionis Walcheren besproken. De commissievergaderingen van Ruimte en Algemeen Bestuur zijn vanwege gebrek aan agendapunten samengevoegd. Deze gezamenlijke vergadering vindt plaats op maandag 19 mei. De vergade ring van 20 mei gaat dus niet door. Op de agenda staat onder andere het beschikbaar stelen van krediet voor ondergrondse papiercontainers en de vaststelling van de verordening elektronische kennisgeving. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl via de banner 'vergadering gemeenteraad'. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Zowel bij de gemeente als politie zijn klachten binnengekomen over de grote groepen mensen die op straat aan de Vlasmarkt drank nuttigen. Vooral nu de temperaturen hoger worden, zal dit meer voorkomen. Om de overlast tegen te gaan is er over leg geweest met de horecaondernemers. Er ligt echter ook een verantwoordelijkheid bij u als bezoeker. De gehoorde klachten zijn een voor iedereen prettig toegankelijk te de grenzen van hun terras wordt meegenomen. Wanneer er geen ter ras is, mag er zelfs helemaal geen glas mee naar buiten. Daarnaast moeten zij er zorg voor dragen dat de openbare ruimte rond hun zaak ordelijk en schoon is. Houdt er rekening mee dat als men zich niet Het Julianabad aan de Koningin Julianalaan in Arnemuiden is weer open. Er kan iedere dag, behalve op zon- en feestdagen, in het buitenbad gezwommen worden tot en met zaterdag 30 augustus. Vanaf 12 mei worden er reparatiewerkzaamheden aan de stoep in de Agaat en een gedeelte van de Segeerssingel uitgevoerd. Deze werk zaamheden duren ongeveer 4 weken. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure PP ÉL EF VERORDENING Burgemeester en wethouders maken be kend dat met ingang van heden in werking treedt de "Verordening Investeringskrediet energiemaatregelen bedrijven gemeente Middelburg" en dat deze verordening gedurende 2 maanden in het stadskantoor ter inzage ligt. De gemeenteraad heeft besloten om voor bedrijven die deelnemen aan het convenant om 10% energie te besparen in 3 jaar een stimuleringsregeling op te stellen. Bedrijven kunnen tussen 5.000 en 10.000 lenen tegen een rente van 4,25% voor in de regeling genoemde energiebesparende maatregelen. Tegen betaling van de kosten kan een afschrift van de verordening worden verkregen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Breeweg 102: renoveren stal (25-4). Havendijkstraat (kavel B): bouw woning (87844) (25-4). Havendijkstraat/Karelsgang: bouw 28 woningen (75824) (254). Hofplein 8, 12 en 16: wijzigen interieur i.k.v. brandveiligheid (95464) (254). Kraayerthavenstraat 4, Nieuw en Sint Joosland: bouw erker (304). Lange Delft 8B: aanbrengen reclame (24-4) Loskade 1: wijzigen/aanpassen afzuiginstallatie (254). Nieuwe Oostersestraat 42 en 44: bouw bergingen (304). Noord weg 85: vervangen kozijnen begane grond en le verdieping (234). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Bluesroute 7: bouw topgevel achter zijde woning en bouw garage (1-5). Europalaan 40: uitbreiden woning (2-5). Gortstraat 50-52, Varkensmarkt 2-4, Kalverstraat 1 -3 en Gort straat 60-62: realiseren gezondheids centrum (71293) (294). Korendijk 16: vervangen kozijnen begane grond en le verdieping (294). Landluststraat 1maken in-/uitrit (294). Lange Noordstraat 44: plaatsen vluchtdeur (294). Veerseweg 53: uitbreiden woning (2-5). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. ONTWERPBESLUITEN WAARTEGEN GEEN ZIENSWIJZEN ZUN INGEDIEND Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat inzake de onderstaande ontwerpbesluiten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: Korendijk 28A: verlenen van omge vingsvergunning voor het intern verbou wen van het pand, het wijzigen van de voor- en achtergevel van het pand en het bouwen van een balkon. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNING Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend: Voor: het intern verbouwen van het pand, het wijzigen van de voor- en achtergevel van het pand en het bouwen van een balkon. Locatie: Korendijk 28A. De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf don derdag 8 mei 2014 tot en met woensdag 18 juni 2014 elke werkdag tijdens kan tooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omgevingsvergunning ten behoeve van de desbetreffende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een ziens wijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf vrijdag 9 mei 2014 tot en met donderdag 19 juni 2014 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zeelana-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevat ten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorzie ning is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij de volgende exploitatie vergunning als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV heeft verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Podium 31 (1-5). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2014 | | pagina 8