Bloesem Oldtimerrit ZEEUWSE AUTO' Sprinter in de storm Auto Vermeulen timmert lekker aan de weg Eerste nieuwe Transit voor Weststrate Adria levert nieuwe Ford kiest Mercedes 20e editie van Kiwanis Goese Lyceum De Sprinter is geleverd door Mercedesdealer van Oeve- ren ut Goes. Het is een 316 CDI die eenmaal verlengd en eenmaal verhoogd is. De opvallende besticke- ring werd gerealiseerd door Trimline uit Lewedorp en zoiets kan je gerust aan dat bedrijf overlaten. Ik spreek met Bart Minderhoud. Hij is 20 jaar en volgt binnenkort zijn vader op in de zaak. "Maros bestaat als slager al 50 jaar. De naam is een sa menvoeging van Made en Roosendaal. Op dit moment zijn eF vestigingen in deze twee plaatsen, maar ook in Schijndel, Breda en natuur lijk Goes. Onze zaak in de Kamperfoeliestraat in Goes bestaat inmiddels ook al 40 jaar." "We reden al met kleine be stelwagens, maar omdat de vraag naar barbecues voor grote gezelschappen toe neemt, hadden we behoefte aan een forse bus. Ons oog viel op de Sprinter, omdat de kwaliteit van het Duitse merk ons aansprak. Ons werkgebied is heel Zeeland, we hebben zelfs klanten in Zeeuws-Vlaanderen. Met parttimekrachten erbij heb ben we zo'n 15 man perso neel." "De prijs/kwaliteitverhou ding is onze succesformule en dat vonden we ook in de Sprinter terug. Het Barbe cue-all-inpakket wordt gra tis bezorgd vanaf 15 perso nen. We leveren naast vlees en vis, salades, stokbrood en kruidenboter porseleinen borden, RVS-bestek en bar becues op kolen of gas erbij. Door de enorme ervaring die we in de loop der jaren hebben opgebouwd, kunnen we gezelschappen van 300 a 400 man gemakkelijk aan. Het mooie is dat we alles weer komen ophalen, men hoeft zelfs de afwas niet te doen." De Kiwanis Bloesem Old timerrit is in de loop der jaren een een begrip in Zee land geworden. Alle delen van de provincie hebben de klassiekers en oldtimers al aangedaan, dit jaar valt de eer te beurt aan Noord-Beve land met de finish in Goes. De netto opbrengst van ruim 9000 euro gaat naar goede doelen waar kinderen bij betrokken zijn. De start van deze rit op zaterdag 10 mei is in Kortgene op het plein bij Grand Café De Loods en BIJZONDERE KLASSIEKERS RIJDEN VAN N-BEVELAND NAAR GOES wel om 10.30 uur. De ruim 80 deelnemers komen voor al uit Zeeland, maar er zijn ook aanmeldingen uit de rest van Nederland, België en zelfs uit Zwitserland. De oudste automobielen stam men uit de periode eind jaren '20, begin jaren '30, voornamelijk A-Fords, maar ook een Essex Super Six Convertible uit Australië. Bijzondere exemplaren: de Citroën Rosalie, de Studeba- ker Dictator Luxury Sedan en de Wolseley 14HP, alle drie uit 1937. Een ijzondere Engelse sportwagen is de Lagonda Rapier uit 1934. Na de oorlog zijn er ook spraak makende auto's gemaakt, zo als de Riley RMA uit 1952, de Jensen CV8 uit 1965 en de Lancia Flavia Coupé uit 1966. Uit Frankrijk diverse Renaults, een 4 CV uit 1955 en een 4TL uit '74, maar ook Tractions Avants en DS-sen van Citroën. Auto Vermeulen, de beken de dealer voor Kia, is dit jaar op verschillende fronten prominent in beeld. Aller eerst heeft het bedrijf 27 au to's geleverd voor ZLM Tour, afgelopen zaterdag 19 april. Alle officiële auto's waren van het merk Kia: voor de wedstrijdleiding, de gasten, de rondemissen etc. Heel opvallend was de oranje Kia Rio die in de karavaan meereed. Ook de bezem wagen was een opvallende verschijning. Auto Vermeu len sponsorde de ZLM Tour voor de tweede keer. De Gemeente Borsele houdt op vrijdag 9 mei in Fort El- lewoutsdijk een dag over duurzaam vervoer. Auto Vermeulen staat daar onder meer met de Kia Picanto LPG, een zeer zuinige auto die vanaf fabriek met een LPG-installatie wordt gele verd. De allereerste Ford Transit die Auto Adria in Goes afle verde, was voor Weststrate Parket uit Goes. De Ford Transit is een van de meest verkochte bestelwagens in Europa en kan bogen op een meer dan 50-jarige traditie. Ford is goed bezig met zijn bedrijfswagens. Werd vorig jaar de Transit Custom ge lauwerd met de prijs 'Inter national Van of the Year', dit jaar kreeg de Transit Con- nect die prestigieuze prijs. Weststrate Parket is in janu ari 2013 naar Goes verhuisd en bevindt zich nu aan de Columbusweg 27. Sinds de oprichting in 2005 rijdt eige naar/directeur Arjan West strate al Ford. "De Transit bevalt me bijzonder goed, want hij is betrouwbaar en ik ben bijzonder tevreden over de sales en de aftersales bij Auto Adria." Ook is de prijs/kwaliteitsverhouding erg goed, vindt Weststrate. "De nieuwe Transit heeft een 2.2 liter diesel met 155 pk en ik heb me laten vertel len dat hij de zuinigste in zijn klasse is. Hij is flink wat groter dan de bestelwagen die ik ingeruild heb, want hij is 3 x verlengd en 2 x ver hoogd. Ik heb hem dit keer ongezien gekocht, zo nieuw is hij! Bij de eerste proefrit was ik al verbaasd over de stille motor en de prachtige cockpit. Het is net een luxe wagen. De beide voorste passagiersstoelen hebben een uitvouwbare tafel en een bergruimte onder het zitkussen die bijvoorbeeld ruimte biedt aan een ge reedschapskist. De Transit is bovendien af fabriek aan de binnenzijde betimmerd." De nieuwe Ford Transit is van een opvallende reclame voorzien door Verbart Re clame, specialisten in bin nen- en buitenreclame uit Goes. Weststrate Parket is gespecialiseerd in parket vloeren, bijvoorbeeld Tapis, laminaat en lamelparket. Daarnaast zijn parket- en traprenovaties bekende dis ciplines van het bedrijf. De afdeling Voertuigentech niek van het Goese Lyceum voor Beroepsonderwijs aan de Bergweg in Goes heeft onlangs een schitterende schenking gekregen van de importeur van Honda Bene lux. Tijdens mijn persreizen ben ik al verschillende keren op de Honda Academy in Erlensee bij Frankfurt ge weest. Ik ben daar onder de indruk geraakt wat de groot ste motorenfabrikant ter we reld allemaal ontwikkelt en produceert. Toen ik in maart dit jaar op de persdagen van de Salon van Genève op de Hondas- tand was, kwam ik in con tact met de huidige PR-man, Kees Bergsma. Ik vernam daar dat Honda Nederland ging verhuizen naar Brussel. De nieuwe importeur heet vanaf mei namelijk Honda Benelux. Op mijn vraag of er in Schiphol Rijk, waar Hon da Nederland tot nu toe was gevestigd, nog waardevolle spullen stonden voor de af deling Voertuigentechniek, antwoordde Kees Bergsma positief. Een lang verhaal kort gemaakt: er werden contacten gelegd met Kees Slabbekoorn, docent Voer tuigentechniek en vervol gens ben ik met een lege bestelwagen naar Schiphol Rijk gereden en kwam met een volle terug! Kees Slabbekoorn: "De af deling Voertuigentechniek is de kweekvijver voor de autobedrijven in de regio. We zijn dan ook gelukkig dat alle autobedrijven ons helpen met stageplaatsen en lesmateriaal. Jan van Dijk Honda Goes is een voor beeld van zo'n bedrijf. In de werkplaats hebben we al heel wat stagiairs gehad en de technici die daar werken komen vrijwel allemaal van onze afdeling. De eisen die aan technici worden gesteld, zijn in de loop der jaren aan gescherpt. De elektronica in moderne auto's is zó inge wikkeld geworden, dat een hoger niveau wordt vereist. Daar spelen wij graag op in." In Schiphol Rijk ontmoette ik Kees Bergsma weer, maar ook de Techical Trainer At- tila Arnoczky. Hij geeft voor autotechnici in den lande cursussen. Hij kende de school ook daarvan en had heel veel voor de afdeling gereserveerd: een complete dieselmotor, accupakket ten, een koppelomvormer, een hybridetransmissie met aandrijflijn, airbags, een au tomatische versnellingsbak, kabelbomen, een stuurhuis en een aircocompressor zijn zomaar wat grepen uit het verrassingspakket. Slabbe koorn: "We zijn ontzettend blij met deze cadeaus, want al hebben we een moderne afdeling met prachtige ap paratuur, het hele, moderne hybrideverhaal ontbrak tot nog toe. Nu kunnen we dankzij de gift van Honda hier mooi op inhaken. We danken Honda Benelux har telijk en koesteren de rela tie met Jan van Dijk Honda Goes." Hij valt heel goed op, de bijzondere Mercedes Sprinter. Dat is ook de bedoeling van slager Bart Minderhoud, want met deze grote bestelwagen bezorgt hij onder meer het zogenaamde Barbecue-all-inpakket. Op de foto poseert Bart Minderhoud trots bij de nieuwe Mercedes Sprinter voor de slagerswinkel aan de kamperfoeliestraat 85 in Goes. Meestal is het er ontzettend druk, zeker wanneer het barbecueweer is. De opvallende Sprinter werd van bestickering voorzien door de firma Trimline uit Lewedorp. Een bijzondere eigenschap van de nieuwe Sprinter is dat hij over een zijwindassistent beschikt. Storm dwars op de zijkant terwijl je op de Zeelandbrug rijdt? Geen enkel probleem, hij blijft op zijn weghelft! Bovendien is hij geweldig zuinig. Foto: Rob Strating door Rob Strating Duurzaam op weg Op de Henry Ford Place voor de grote showroom van Auto Adria leverde verkoopadviseur Piet Jan van der Bas vorige week de nieuwe grote Ford Transit af aan Arjan Weststrate van Weststrate Parket in Goes. Foto: Rob Strating door Rob Strating door Rob Strating

de Faam | 2014 | | pagina 31