Nieuwe look voor Dolds Eerlijk Eten in Vrouwenpolder ONDERNEMERS Moederdag Taartenbuffet bij Brasserie Domburg Middelburg kleurt ketchuprood De Nood viert jubileum MIDDELBURG - Dille Ka mille en Two Ladies Like in Middelburg verkopen sinds kort ketchup van De Ket- chupfabriek in Oostburg. Dille Kamille begon daar afgelopen weekend pas mee nadat eigenaar Nina Kasfiki ketchup had besteld als ca deautje voor het personeel. Dat werd met veel enthousi asme ontvangen. Zó enthou siast dat Nina de ketchup heeft geïntroduceerd bij het landelijk hoofdkantoor van Dille Kamille. Net zoals Nina en haar medewerkers vindt ook het hoofdkantoor het een mooi product en passend bij de winkelketen. MIDDELBURG - Verlichtings- bedrijf De Nood uit Middel burg bestaat negentig jaar en om dat te vieren wordt het evenement Puur Zeeland gehouden op zaterdag 17 mei van 10.00 uur tot 16.00 uur op de Arnesteinweg in Middelburg. De dag staat in het teken van ambacht, pure materialen, handgemaakte artikelen en Zeeuwse streekproducten en is voor iedereen toegan kelijk. Niet alleen opent De Nood haar deuren voor een kijkje achter de scher men, ook Bliek Meesterbak kers houdt open dag. Beide Zeeuwse ondernemingen bieden rondleidingen en gratis mini-workshops aan. DOMBURG - Bij Brasserie Domburg is er op zondag altijd een Taartenbuffet, maar op Moederdag, zon dag 11 mei, wordt een extra Taartenbuffet aan de gasten geserveerd. Pieter van de Woestijne, directeur bras serie Domburg: "Onze pa tissier is een specialist in suikertaarten en gaat daar zondag nog meer aandacht aan besteden. Normaal heb ben wij iedere zondag acht, negen soorten taart die stan daard worden geserveerd bij koffie of thee. Bij bestelling voor 7,50 euro mag je van he taartenbuffet nemen wat je maar wilt. Het wordt zo zon dags wel drukker en er zijn steeds meer reserveringen. De meeste gasten worden na binnenkomst toch wel verleid tot het Taartenbuf fet. Koffie, cappuccino en thee kost 2 euro of 2,50 euro plus normale bestelling ge bak 3,50 euro. Nu is het voor 7,50 euro lekker smullen en genieten bij La Patisserie." Het taartenbuffet is ont staan doordat Mhammed, de patissier van Brasserie Domburg, heel veel ken nis heeft op dat gebied. Hij kreeg zijn opleiding bij een gerenommeerde Franse pa tissier en brengt deze kennis ambachtelijk in de praktijk. "Ware kunstwerken. Daar mee laten wij zien wat er in Brasserie Domburg allemaal kan", geeft Pieter aan. "Het is een koffie-locatie bij uit stek en altijd met lekkere, verse, huisgemaakte taart." Op zondagen is reserveren aanbevolen. Brasserie Domburg, Wijn gaardstraat 17, Domburg. Telefoon: 0118-567989. Pand Bomont eigentijdser MIDDELBURG - Mode- en life- styleketen Bomont, met zes filialen in Zeeland, heeft zijn vestiging in Etten-Leur heropend. Het pand in het winkelcentrum is helemaal opgeknapt om er een voor beeldwinkel van te maken. Zo is de winkel vergroot van 850 naar 1100 vierkante me ter en zit er een lift en roltrap in. Ook is er een vide, zodat vanaf buiten al zichtbaar is dat er boven (tweede verdie ping) ook veel te zien in. En om het geheel eigentijdser te maken is er een grote, grove eiken pui geplaatst. Bomont herbergt een combi natie van heren-, dames- en kinderkleding en woonac cessoires. Om de periode van verbouwing te over bruggen zat Bomont tijdelijk in een ander pand in het zelfde winkelcentrum. De verbouwing heeft ongeveer drie maanden in beslag ge nomen. MIDDELBURG - De vestiging van Dolcis in Middelburg is zaterdag feestelijk heropend na een restyling. Die is er op gericht om de winkelbele ving van klanten te optima liseren. Een andere indeling waarbij merk- en themapre sentatie centraal staan moet zorgen voor nog meer shop- plezier bij Dolcis. Dolcis, Lange Delft 38. KORT NIEUWS Verkoopdag SEROOSKERKE - De Zeeuwse Stichting Steun aan Israël houdt woensdag 14 mei een verkoopdag van Israëlische producten. De verkoop is van 10.00 uur tot 21.00 uur bij Martine van der Meule, De Me- ijstraat 32 in Serooskerke. De opbrengst is voor het Jaffa Project. Heropening VLISSINGEN - Tafeltennis vereniging Westerzicht heropent op zaterdag 17 mei de accommodatie aan de Van Doornlaan 33a in Vlissingen. Dat gebeurt om 14.00 uur. De openingshandeling wordt verricht door burgemees ter Demmers. Het asbestdak is vervan gen en daarnaast zijn de kleedruimten, het sanitair en de ontmoetingsruimte vernieuwd. Vaarvakantie MIDDELBURG - De afdeling Walcheren van het Rode Kruis maakt voor vijftien Walchenaren een week va kantie in juni mogelijk. Ge handicapten en chronisch zieken kunnen dan mee aan boord van het Rode Kruis-schip de Henry Dunant. Het bestuur van de afdeling Walcheren neemt dit jaar alle kosten voor zijn rekening. Voor de hotelvakanties zijn overi gens nog enkele plaatsen beschikbaar. De afdeling Walcheren is wat haar inkomsten betreft vrijwel geheel afhankelijk van de op brengst van de jaarlijkse collecte, die steevast in de laatste week van juni wordt gehouden. 'Jezelf in Beeld' MIDDELBURG - Beeldende therapie Zeeland houdt in mei een workshop waarin deelnemers hun eigen kracht en mogelijk heden weer ontdekken en ervaren. Met gebruik van beel dende materialen leren deelnemers zichzelf opnieuw in beeld te zetten aan de hand van verschil lende werkvormen. De workshop is voor iedereen toegankelijk. Er wordt gewerkt in kleine groepjes op drie maandagavonden. Data zijn: 12,19 en 26 mei. De kosten zijn 67,50 euro inclusief materialen, koffie of thee. Lezing MIDDELBURG - Het The osofisch genootschap houdt zaterdag 10 mei een lezing, gehouden door F. Schepens uit Rotterdam, over de historische ach tergrond van bijna-dood- ervaringen. De lezing begint om 10:30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. Toegang is gratis. Joosse stopt Na 102 jaar stopt autobedrijf Joosse in Nieuw- en Sint Joosland. Vaste klanten kre gen vrijdag een brief in de bus met de melding dat per 2 mei 2014 de vestiging ge sloten is. De CDA-fractie van Mid delburg uit zijn zorgen met betrekking tot de leefbaar heid in het dorp nu Joosse stopt. "Een grote aderla ting", stelt fractievoorzitter Jan Zwemer. "Autobedrijf Joosse heeft een sterke maat schappelijke functie in het dorp. Bovendien doemt het schrikbeeld van verpaupe ring op door een jarenlang leegstaand pand in het hart van het dorp." Het CDA roept Joosse op het dorp 'niet te verlaten' en 'te zoe ken naar mogelijkheden om het autobedrijf te behouden, in welke vorm dan ook'. Doorstart Orionis VLISSINGEN - Orionis Wal cheren maakt een doorstart in samenwerking met Druk kerij Herselman uit Kapelle. Met het faillissement van GrafiMedia Partners (GMP) is het doek van deze samen werking gevallen. Orionis Walcheren vreest dat de openstaande vordering op GMP, die volledig bestaat uit gemeenschapsgeld, slechts gedeeltelijk vanuit de cu rator vereffend zal worden. Met het aangaan van de samenwerking is voor de medewerkers van de soci ale werkplaats weer werk gevonden. VROUWENPOLDER - Al gerui me tijd liepen de schoon zussen met het idee om hun interesse voor biologisch verantwoord eten te kunnen combineren met beider an dere passie: Italiaanse lek kernijen. Nicht Els Kwekkeboom van kaasboerderij Schellach heeft al jaren een goed lo- pende ambachtelijke kaas winkel aan de rand van Middelburg. Zo voerden de drie dames geregeld overleg hoe een dergelijke winkel, waarin verantwoord (biolo gisch) eten Italiaanse lek kernijen, goed tot hun recht zouden kunnen komen. Een ding stond vast: produc ten als ambachtelijke kaas van Schellach, glutenvrije en speltproducten, vergeten groenten zoals zoete aard appel en natuurlijk de Itali aanse lekkernijen mochten niet ontbreken. Na eerst vriendin Elma te hebben geholpen met de start van haar bloem&Kadoshop de Sterre, kon het pand er naast worden gehuurd. Aan de dorpsdijk 42 in Vrouwen polder hebben Ingrid en Ma rie een ruimte waarin alles lijkt te kloppen. "Van horen zeggen is het het oudste huis op Vrouwenpolder", zegt Ingrid. Het monumentale karakter en de gezelligheid stralen er vanaf. Al met al een positieve ont wikkeling, ook voor het dorp Vrouwenpolder, wat in het laatste jaar toch al een behoorlijk boost heeft gekregen met de aanpassing van het centrum rondom de kerk. De openingstijden zijn (vooralsnog) in het voorjaar en zomer dinsdag t/m zater dag van 8:00-12:30. w www.de-faam.nl De Faam woensdag 7 mei 2014 19 O www.deketchupfabriek.nl Kunstwerken O www.brasseriedomburg.nl Patissier Mhammed maakt ambachtelijk de lekkerste taarten. Hij kreeg zijn opleiding bij een Franse patissier. Foto: Leon Janssens O www.bomont.nl De Middelburgse vestiging van Dolcis is zaterdag met een vrolijk feestje heropend. Merk- en themapresentatie staan centraal. Foto: PR NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Marie, Ingrid en Elma voor hun Superblij zijn ze, Ingrid en Marie, nu na weken van hard werken en verbouwen hun kaas biowinkel Eerlijk Eten sinds zaterdag eindelijk open is. in Vrouwenpolder. Foto: PR

de Faam | 2014 | | pagina 19