'Hardlopen populairder dan ooit' p s 'mé Beachsportseizoen Walcheren geopend PLflMECP Plafonds - Sierlijsten - Verlichting SPORT Hm Inschrijving Wielerronde Bezoek onze plafondshow op... C www.de-faam.nl De Faam woensdag 7 mei 2014 13 Op 21 juni wordt de zevende editie van de PZC-familieloop gehouden. Het hardloopevenement wordt steeds populairder; vorig jaar met zo'n duizend deelnemers op de afstanden 3 km, 10 km en de halve marathon. Dit jaar rekent de organisatie op ongeveer 1500 deelnemers. door Gerard van der Hoeven MIDDELBURG - Een van de deelnemers aan de familie loop is Jos den Hollander uit Goes die voor de tweede keer meedoet. Den Hollan der loopt al wat jaren mee in de atletiek. Afgelopen zon dag liep hij de 34 kilometer lange Koning van Spanje- trail in het Limburgse Gul pen. Maar ook liep hij diver se keren de Kustmarathon, vier keer de marathon van Rotterdam, vier marathons in de Verenigde Staten en twee weken terug die van Madrid. Naast het zelf beoefenen van atletiek begeleidt hij men sen met looptrainingen. Hij volgde daarvóór de cursus looptrainer en waarschuwt deelnemers die beginnen met deze vorm van sportbe oefening. "Sommige deel- .„OS v*- n -+V3^,- Jos den Hollander uit Goes is zelf atleet en begeleidt mensen met looptrainingen. "Het opbouwen van de belasting is heel belangrijk." Foto: Jeroen Moerdijk nemers denken met enkele weken training al volop mee te kunnen. Maar je moet het niet onderschatten. Opbou wen van belasting is heel belangrijk. Sommigen den ken binnen een half jaar de Kustmarathon te kunnen lopen maar voor dit soort tochten moet je flink ge traind zijn. Pas na drie jaar hardlopen kun je daar eens aan gaan denken anders is de kans op blessures groot", aldus de atleet, die verbon den is aan atletiekvereni ging AV'56. Naast looptraining voor recreatieve lopers geeft hij adviezen en informatie over deelname aan lange wed- strijdtochten. Hij merkt dat er steeds meer animo is. Het aantal inschrijvingen voor trim- en wedstrijdlopen zo als de Kustmarathon, maar ook de PZC-familieloop, zijn daarvan het bewijs. Sinds 2012 geeft hij cursussen voor startende hardlopers; men sen zonder conditie die hij leert de aansluiting kunnen maken met de recreatieve groepen. In twaalf weken le ren deze beginners de tech niek van het lopen en wordt er toegewerkt naar 30 minu ten hardlopen. Jos heeft rui me ervaring; zelf begon hij in 1995 met hardlopen. De afgelopen jaren zijn er zo'n vijfhonderd mensen onder zijn leiding begonnen. Den Hollander: "Naast opbouw van conditie werken we aan looptechniek om de deelne mers blessurevrij kennis te laten maken met de hard- loopsport", aldus de atleet die dit najaar voor de tiende keer van de partij zal zijn bij de Kustmarathon. OOSTKAPELLE - De opening werking met Kadijk Beach opening van het Walchers beach sportseizoen vindt vandaag, woensdag 7 mei, plaats bij strandpaviljoen De Piraat in Oostkapelle. Dat gebeurt in de vorm van een middag met clinics voor kinderen en demonstraties. Van 13.30 - 16.45 uur wor den er beachvoetbalclinics gegeven door het eredivisie team Beachsoccer Zeeland. In 2009 waren zij winnaar van het KNVB Beach Soccer Eredivisie Kampioenschap. Van 14.30 - 17.00 uur vindt er een beachvolleybalclinic plaats voor kinderen in de basisschoolleeftijd. Deze clinic wordt verzorgd door Stichting Promotie Beach- volleybal Zeeland in samen- ing met Kadijk Debora Kadijk is een oud- Olympisch beachvolleybal- ster en trainer/coach. Ze is één van de pioniers van het Nederlands topbeachvolley- bal. Debora heeft het Kadijk Beachvolleybal Star Sy steem (KBSS) ontwikkeld. Het KBSS is een spelvorm en trainingsmethode ineen, waarmee iedereen op een zeer eenvoudige manier het echte beachvolleybal kan leren. Verder, kan men de hele middag kennismaken met het nieuwe strandsportspel You.Fo. Om 15.00 uur wordt er een demonstratie van dit spel gegeven. You.Fo heeft de innovatieprijs 2013 ge wonnen. WESTKAPELLE - De 39ste Wie lerronde van Westkapelle (woensdag 16 juli) telt dit jaar maar twee categorieën: Amateurs en Amateurs 40+. De organisatie hoopt de wedstrijd zo aantrekkelijker te maken voor het publiek. Er mag wél worden inge schreven door de coureurs uit de SP en D-Categorie, die dispensatie krijgen. Om 20.15 uur gaan de Amateurs van start om het parcours dertig keer te rijden. De lengte van een ronde is 1787 meter en de totaalafstand bedraagt 52 kilometer. Om 20.16 uur gaan de Amateurs 40+ van start. Zij fietsen de zelfde afstand. Voorafgaand aan het wiel rennen vinden zoals gebrui kelijk Stratenlopen plaats. Om 18.30 uur de Scholieren- loop en om 19.00 uur starten de Trimmers en de Wed strijdlopers. De inschrijving is gestart op internet. Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f., Columbusweg 3,4462 HA GOES Bezoek onze showroom of bel: 0113 - 27 00 00 www.plameco.nl vrijdag 9 mei (14:00 -18:00) zaterdag 10 mei (10:00 -16:00) mmm vv c - - Voor elke interieurstijl - Schone montage - Verlichting naar wens - Zonder hakken en breken - Uit één geheel op maat - De meubels kunnen blijven staan De laatste 30 jaar heeft bewezen dat Plameco de ideale oplossing heeft voor u. Het beproefde flexibele plafond van Plameco kent eigenlijk alleen maar voordelen. Het hoogwaardig materiaal is geschikt voor natte ruimtes (schimmel-, algen- en bacteriënwerend), gemakkelijk schoon te houden en bestand tegen vocht, koude en warmte. Een Plameco plafond heeft een isolerende werking en zorgt voor akoestische optimalisatie, zodat u geen last meer heeft van galm of echo's. De ontwikkelingen staan niet stil wat betreft keuze mogelijkheden in kleur en structuur. Elk plafond wordt als één strak geheel - scheur- en schilfervrij - voor u op maat gemaakt en vervolgens zonder hakken en breken in één dag gemonteerd. Uw bestaande verlichting kan volledig geïntegreerd worden, maar het is ook mogelijk het plafond te verfraaien met inbouwverlichting. Daarnaast kunt u bij Plameco kiezen uit bijzonder veel randafwerkingen en ornamenten. Er zit altijd wel iets naar uw smaak tussen! i Wil I lil Tl - ■'-% w www.pzc.nl/familieloop O www.wielerstichting- westkapelle.nl PLAFONDS

de Faam | 2014 | | pagina 13