r r r Thema Monumentendag: Op reis Stempassen in de brievenbus 'Zorgeloze dagen' voor mantelzorgers Werkzaamheden Kaaienroute Werkzaamheden Delta NV in Middelburg en Arnemuiden Vrije bouwkavels Bluesroute f GEMEENTE MIDDELBURG Vanaf 12 mei verricht Delta NV verschillende werkzaamheden in Middelburg en Arnemuiden. Hieronder een korte beschrijving van wat er gepland staat. Middelburg Tussen 12 en 26 mei verricht Delta NV werkzaamheden in de Brakstraat. De verouderde laagspanningskabel van het elektriciteitsnet wordt vervan gen. Daarnaast worden ook de aansluitingen van de huisnummers 1 tot en met 21 vernieuwd. Gedurende de werkzaamheden is de straat afgesloten voor rijdend verkeer. De woningen blijven wel te voet bereikbaar. Als Delta NV klaar is met het werk zal aannemersbedrijf JMB aansluitend het straat werk vernieuwen. De herstraatwerkzaamheden zijn 16 juni gereed. Arnemuiden Op 12 mei start Delta bok met het vervangen van de verouderde gas-, water en elektraleidingen in de Clasinastraat, Rademacherstraat (van Dokstraat tot Schorerstraat) en de Schorerstraat (van hoek met Rade macherstraat tot hoek met Mansfeldstraat). Alle woningen blijven te voet bereikbaar. De wegen zullen tijdens de werkzaamheden eenrichtingsver keer zijn en incidenteel geheel worden afgesloten. De werkzaamheden staan gepland tot en met half september van dit jaar. Aan de Bluesroute 128, in het al gerealiseerde deel van de wijk Mortiere, wor den vier grote bouwkavels aangeboden aan particulie ren. De kavels liggen aan de straat. De oppervlakte van de kavels varieert tussen de 1782 en 2652 m2, de kavelprijzen liggen tussen circa 379.500 en 429.000 vrij op naam. De architectuur van de te bouwen woningen dient afgestemd te zijn op de architectuur van de omgeving. Hiervoor zijn stedenbouwkundige randvoor waarden opgesteld. Belangstellenden kunnen zich vanaf 16 mei inschrijven voor een kavel naar keuze. Uitgifte vindt plaats op basis van volgorde van inschrijving. Inschrijvin gen die eerder binnenkomen worden beschouwd als zijnde binnengekomen op 16 mei. Inschrijvingen die zijn binnengekomen op 16 mei worden be schouwd als tegelijkertijd binnengekomen. Indien er voor een kavel meerdere belangstellenden zijn zal door middel van loting worden bepaald wie als eerste in de gelegenheid wordt gesteld de betreffende kavel af te nemen. Voor meer informatie over de kavels en de procedure kunt u terecht bij de heer A. van den Kieboom van de gemeente Middelburg, bereikbaar via (0118) 67 52 02 of a.van.den.kieboom@middelburg.nl. Aannemer JMB voert in opdracht van de gemeente Middelburg werk zaamheden uit, onder andere in het kader van Bike Friendly Cities. Eén van de doelen is het fietsvriendelijker maken van Middelburg. Op 12 mei start de derde fase van de werkzaamheden: de herinrichting van de Londensekaai en Bierkaai tot het kruispunt met de Bellinkstraat. Tijdens de werkzaamheden zal de Segeersstraat bereikbaar blijven voor bevoorrading via de Turfkaai en Houtkaai. Voor bevoorrading van de Se geersstraat zullen dan ook dezelfde tijden gelden als de bevoorradingstij den van het kernwinkelgebied, namelijk van 06.00 tot 11.00 uur. De Sint Barbaragang is voor bestemmingsverkeer bereikbaar via de Segeers straat. Omdat het uitrijden ook via de Segeersstraat moet plaatsvinden, wordt het eenrichtingsverkeer in de Sint Barbaragang tijdelijk opgehe ven. Gedurende de werkzaamheden zullen wij er zorg voor dragen dat u ten alle tijden te voet uw woning kunt bereiken. Daar waar bestaande loopvoorzieningen zoals trottoirs zijn opgebroken maken wij gebruik van zogenaamde loopschotten om een begaanbare route te creëren. Deze schotten hebben een zodanige breedte dat ook mindervalide personen gebruik kunnen maken van deze voorziening. Een kaart met omleidingen vindt up op onze website: www.middelburg.nl actueel projecten verkeer-en verkeersveiligheid herinrichting Kaaienroute. De Open Monumentendag 2014 vindt plaats in het week end van 13 en 14 september en heeft als thema 'Op reis'. Met het thema 'Op reis' verbreedt de Open Monumentendag in 2014 horizonten. Op reis laat mensen op zaterdag 13 september reizen, over land, over water en door de lucht. Met reizen, vervoer en transport verhaalt de Open Monumentendag over de dynamiek die daarmee ge paard gaat, de invloed die reizen en vervoer hebben gehad en nog steeds hebben op het aanzien van Nederland, de inrichting van het land en de steden, de manier van leven en het forenzen - zoals we dat in Nederland vandaag de dag doen. Want het gaat niet alleen over toen; de verhalen van toen verklaren het aanzien van nu en inspireren ons voor de toekomst. Op reis gaat over middelen van vervoer, over mobiel erfgoed, over wegen, sporen en kanalen, over de gebouwde monumenten die daarbij horen, over plaatsen van aankomst en vertrek, over pleis terplaatsen, over werkplaatsen, remises, koetshuizen, werven en natuurlijk veel meer. 2014 is ook het Jaar van Mobiliteit en Mobiel Erfgoed, mede de aanleiding voor de Stichting Open Monumenten dag om dit jaar voor het thema 'Op reis' te kiezen. Meedoen en informatie Het Middelburgs organisatiecomité is op zoek naar huiseigenaren of instellingen die deze dag hun monument open willen stellen of mensen die iets vertellen over bovengenoemd thema. Vaste deelnemers aan de monu mentendag ontvangen binnenkort hun aanmeldingsformulier. Voor meer informatie of aanmel ding kunt u, graag voor 9 juni, contact opnemen met Jacky Nijsen, telefoonnummer 67 54 22 of Annet Hannewijk, tele foonnummer 67 52 82. Of mail naar j.nijsen@middelburg of a.hannewijk@middelburg.nl. Open Monumentendag is een jaarlijks evenement in het tweede weekend van september, waarbij duizenden monumenten in Neder land gratis toegankelijk zijn voor publiek. De Open Monumentendag is in 28 jaar uitgegroeid tot één van de grootste culturele evene menten van Nederland. Foto: Aart van Belzen Op donderdag 22 mei kunt u uw stem uitbrengen voor de verkiezing van de Neder landse leden van het Europees Parlement. Afgelopen week zijn de stempassen bezorgd in de gemeente Middelburg. Mocht u geen stempas hebben ontvangen, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Pu- bliekszaken van de gemeente Middelburg (tel. 14 0118). U krijgt dan alsnog een vervan gende stempas. Let op dat u bij het stemmen een legitima tiebewijs meeneemt dat geldig is tot 23 mei 2009 of later. Verhinderd op donderdag 22 mei? Als u op donderdag 22 mei zelf niet kunt stemmen, dan zijn er twee mogelijkheden. U kunt elke kiesgerechtigde inwoner van Middelburg machtigen. U en de gemachtigde moeten ieder een handtekening plaatsen op de ach terkant van de stempas. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert hij of zij tegelijk met de eigen stempas de uwe in. Let op dat u ook een (kopie) identi teitsbewijs van de volmacht gever moet overleggen op het stembureau. De gemachtigde overlegt dan twee stempassen en twee identiteitsbewijzen. U kunt ook iemand machtigen die buiten de gemeente Middel burg woonachtig is. De afdeling Publiekszaken heeft hiervoor for mulieren, die door beiden moeten worden getekend. Deze schrifte lijke machtiging moet u aanvragen en inleveren op uiterlijk 19 mei in uw woonplaats. Deze volmacht formulieren staan op de gemeentelijke website www.middelburg.nl (digitale balie /formulieren), waarna u ze kunt uitprinten en opsturen. Zelf stemmen buiten de gemeente op 22 mei? Als u op de dag van de stemming in een andere gemeente van Ne derland wilt stemmen, dan moet u een kiezerspas hebben. Zo'n kiezerspas kunt u verkrijgen door met uw stempas naar de afde ling Publiekszaken in het stads kantoor te gaan. Daar wordt uw stempas omgewisseld voor een kiezerspas. Met deze kiezerspas kunt u gaan stemmen in een andere gemeente. Schriftelijke aanvragen voor een kiezerspas kunnen tot en 19 mei worden ingediend. Dit formulier is ook beschikbaar op de gemeentelijke website (digitale balie/formu lieren). Aan de balie kan een kiezerspas worden aangevraagd tot en met uiterlijk woensdag 21 mei 12.00 uur. Manteling biedt mantelzorgers de mogelijkheid om er drie dagen tus sen uit te gaan. Van 18 tot en met 20 juni krijgen zij de gelegenheid om in een bijzondere omgeving de accu weer op te laden en inspira tie op te doen. Onder de professionele bege leiding van Luuc Smit, docent aan de Hogeschool Zeeland, en coördinatoren van Manteling is er gelegenheid om na te gaan hoe je de situatie kunt verbeteren. Daar naast bevat het programma veel ontspannende activiteiten. De dagen worden gehouden in het Dominicanen Klooster in Huissen. Het klooster is een open instelling en wil voor iedereen een rustpunt zijn. De bijzondere sfeer, de rust en de gastvrijheid maken het tot een ideale plek om tot jezelf te komen, na te denken en de accu weer op te laden. Het is er voor een ieder goed toeven. De kosten voor deze drie dagen zijn dertig euro per persoon, inclusief vervoer per touringcar en verblijf met volpension. Manteling kan mantelzorgers informeren over alle mogelijkheden van ver vangende zorg en welke verzeke ringen de kosten daarvan vergoe den. Aanmelden door middel van inschrijfformulier kan tot en met 15 mei. Inschrijfformulier en folder verkrijgbaar bij Manteling: 0118-55 35 30 of info@mantelingwalcheren.nl. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2014 | | pagina 11