Fietstas met een 'missje' Student begint bootcamp Zanger uit Tanger in Souburg ONDERNEMERS Yoga Sadhana staat voor vreugde en kwaliteit Melse wordt Seat-dealer Nieuw boek Ay Lin Kho een nieuwe fietstas of shop per en houdt van Hollands ontwerp heeft geluk. Ty pisch Hollands; een graphic van een Zeeuws Missje op je (fiets)tas. De illigraphics tassen, van duurzaam PVC ge coat vrachtwagendoek met fullcolor print, worden in Zeeland bedrukt en gepro duceerd. Met nét die extra touch die de tas zo stoer en eigenwijs maakt. De ruime shopper is voorzien van een verstevigde bodemplaat. Wil je een Zeeuws Missje achterop je fiets, kies dan uit een dubbele of enkele fietstas. Beide tassen zijn in een kleurrijke of een strakke zwart-wit versie te verkrij gen. De inhoud van de XL fietstas is 45 liter. Deze tas heeft verstevigingsplaten op de rug en bodem en is aan de voor- en achterzijde voor zien van reflectie. Prijzen: shopper 39,95, enkele fiets tas 49,95, XL fietstas 86,50, verkrijgbaar via diverse verkooppunten in Zeeland of via www.illigraphics.nl (exclusief verzendkosten). MIDDELBURG - Student sport- management Joep Joosten is in Middelburg begonnen met een nieuw bootcamp- concept dat staat voor en thousiasme, plezier, fitnes soefeningen en resultaat in de buitenlucht. Deelnemers kunnen maan dag- en woensdagavond en zaterdagochtend deelnemen aan de buitensportlessen. Er zijn zowel lessen voor begin ners als voor gevorderden. "Bij ons gaan mensen in een gevarieerde training de uitdaging aan met zich zelf en boeken ze resultaten boeken die ze misschien zelf niet voor mogelijk had den gehouden", zegt Joos ten. "Door de persoonlijke aandacht, het plezier in de trainingen en het sporten in teamverband wordt de mo tivatie steeds groter, gaan ze hun persoonlijke doel snel realiseren en zullen ze sport leuk gaan vinden." Joosten nam het initiatief doordat in januari cijfers naar buiten kwamen waaruit bleek dat ruim de helft van de Zeeu wen te kampen heeft met overgewicht. "Schrikbarend en zorgwekkend", stelt Joos ten. "Ik hoop in de toekomst meer steden in Zeeland aan te doen en zo de cijfers flink terug te dringen." Open Dag bij All Ears MIDDELBURG - Audicien All Ears in Middelburg houdt op 24 en 25 april een open dag. Tijdens deze open dag staat goed horen en nóg be ter verstaan centraal. Op donderdag 24 april is men vanaf 10:00 uur tot 21:00 uur welkom en op vrijdag 25 april tot 16:00 uur. Men kan zich vrijblijvend laten informeren over het belang van goed horen. Tevens is er de mogelijkheid om een gratis een hoortest te laten afnemen. Gedeputeerde opent Recreavak GOES - Gedeputeerde Carla Schönknecht zal als voor malig directeur VVV van Walcheren en de Bevelan- den de recreatie- vakbeurs Recreavak in de Zeeland hallen in Goes openen. Dat gebeurt op 27 oktober. De vakbeurs, die vorig jaar voor het eerst werd gehou den in het gebouw van Neel- tje Jans op de Oosterschel- dekering, heeft een ruimere behuizing gevonden in de Zeelandhallen. Een goede keuze, stelt de organisatie, want de belangstelling voor deelname is ruim aanwezig. Dagelijks komen er inschrij vingen binnen. Voor informatie kunt u con tact opnemen met project leider Marco van Elswijk. Telefoon: 0113-751394 of 06- 12648627. VLISSINGEN - In Vlissingen is in de Sint Jacobsstraat yoga- en meditatiecenter Yoga Sadhana geopend. "Yoga en meditatie zijn al bijna twin tig jaar inhoud en focus van mijn leven", vertelt oprich ter en eigenaar Sascha Pfei- fer, orthopedagoog en yoga- /meditatiedocent. "Ik gaf al les in Hamburg. Toen ik naar Nederland ver huisde zocht ik contact met andere docenten. Sinds drie jaar geef ik les bij Yoga by the Sea. Onder meer door mijn beroep als orthopeda goog kunnen wij ook indi viduele en therapeutische yogasessies aanbieden. Be langrijk hierbij zijn voor mij de kwaliteit en vreugde die achter de lessen, workshops en sessies staan. Iedereen is anders en het is een plezier op elke deelnemer indivi dueel te kunnen ingaan." De yogaschool is verbonden aan de Bihar School of Yoga die bekend staat onder de namen Satyananda Yoga en Yoga Nidra voor diepteont spanning/meditatie voor didactisch en inhoudelijk goed opgebouwde lessen en workshops. Lessen worden ook door an dere docenten aangeboden, zoals Jessica Groenenberg (Yoga by the Sea). Zij ver zorgt lessen in Ashtanga en Power Yoga. Yoga Sadhana - City Yoga Retreat Vlissingen, Sint Ja cobsstraat 8 te Vlissingen. Telefoon: 06-22653930 Horren.com naar Middelburg MIDDELBURG - Horren.com, naar eigen zeggen de groot ste online horrenwinkel van de Benelux, vestigt zich in Middelburg. Het bedrijf is online marktleider in op maat gemaakte raam- en deurhorren en breidt in Middelburg de activiteiten verder uit. De opening is op vrijdag 25 april, wanneer de nieuwe showroom officieel open gaat voor klanten in de regio. Het bedrijf, in 2005 als loka le horrenspecialist begon nen, heeft de laatste jaren in Rilland een enorme opmars op internet gemaakt en is inmiddels uitgegroeid tot marktleider. Door de enorme groei werd het bedrijfspand in Rilland te klein en moest Horren.com op zoek naar een grotere locatie. Die is ge vonden in Middelburg waar een terrein van ruim 2500 vierkante -meter wordt be trokken op industrieterrein Arnestein, Arnesteinweg 27 in Middelburg (100 meter rechts van de kartbaan). GOES - Autobedrijf Melse, aan de Goese autoboule vard, wordt Seat-dealer. Vestigingsmanager Patrick Kaijser: "In het kader van schaalvergroting hebben we het dealerschap van Seat overgenomen van Autobe drijf Blankestijn. Wat Seat betreft hebben we in Vlis singen de afgelopen dertig Joviaal opent therapeut Theo Splinter de deur en vertelt direct honderduit. Splinter is een neuro- feedback therapeut uit Oost-Souburg. OOST-SOUBURG - Splinter ver telt: "Ik werk volgens de psy- cho-neuro-immunologie. Dat is een klinische weten schap die de wisselwerking tussen de organen van de mens, de psyche, de omge vingsinvloeden en voeding onderzoekt. Mijn behande ling bestaat uit het in balans brengen van alle processen en ik behaal daarmee ver bluffende resultaten." Splinter behandelt zo onder meer ADHD, burnout, de pressie en angst- en slaap stoornissen. Zijn opleiding volgde hij in de Verenigde Staten en Engeland en hij heeft al twaalf jaar een prak tijk in Oost-Souburg. jaar een geweldige ervaring opgedaan met het Spaanse merk. Wij waren namelijk één van de eerste Seat-dea- lers in Nederland." Op tweede paasdag zal de Seat-verkoopafdeling bij Autobedrijf Melse voor het eerst actief zijn, do werk plaats is vanaf 1 mei opera tioneel. Bijzonder is dat hij interna tionaal georiënteerd is en cliënten heeft die hem on der meer vanuit Tanger (Ma rokko) consulteren en daar- MIDDELBURG - Ay Lin Kho, voedings-en gezondheids specialist heeft maandag het boek Gezond Blij zon der diëten gepubliceerd, dat vanaf vrijdag 25 april beschikbaar is bij De Druk kerij in Middelburg. Gezond Blij zonder di eten gaat over voeding en gezondheid. Het bevat infor- voor ook naar Oost-Souburg reizen. Splinter: "Ik kwam in Amerika in contact met Asaad Sultan, die in Tanger bleek te wonen. Hij studeert matie over de psychologie van eten, gebruik van won- dervoedsel, je lijf en leefstijl. Ay Lin Kho woont in Eind hoven, heeft Voeding én Ge zondheid aan de Wagenin- gen Universiteit gestudeerd en werkt al meer dan tien jaar in de voedingsindu strie. Ze schreef haar boek in China. In Eindhoven, kinderpsychologie en voor ziet in zijn levensonderhoud als zanger. Hij wilde zich ook door mij laten behande len." waar ze meer nu dik een jaar woont, heeft ze NutriKho, een consultancy voor voe dingsbedrijven opgericht en gewerkt met vertalers om het boek in Nederland te pu bliceren. Het boek is ook te bestellen via aylinkho.nl, in kook winkels of in een horeca- speciaalzaak. Bieb stopt met plastic tasjes VLISSINGEN - Bibliotheek Vlissingen stopt met de ver koop van plastic tasjes om zo het gebruik van duurza me tassen te stimuleren. Een papieren tas is niet mi lieuvriendelijker dan een plastic tas, stelt de biblio theek. Deze heeft net zulke nadelige effecten op het mi lieu als een plastic tas. Ook biologisch afbreekbare tas sen zijn geen goed alterna tief omdat ze niet bijdragen aan het wegwerpgedrag. Bibliotheek Vlissingen roept haar klanten op om hun eigen herbruikbare tassen mee te nemen tijdens hun bibliotheekbezoek. Biblio theekklanten die nog niet in het bezit zijn van een duur zame tas, kunnen een duur zame tas aanschaffen bij de bibliotheek voor 1,50 euro. SGB rijdt in de meivakantie GOES - De Stoomtrein Goes- Borsele zal in de meivakantie behalve op de gebruikelijke zondagen ook doordeweeks rijden, namelijk op dinsdag 29 april, woensdag 30 april en donderdag 1 mei. Op al deze dagen is er zowel om 11.00 uur als om 14.00 uur een vertrek uit Goes. Op de doordeweekse rij dagen (29 april-1 mei) kan elk kind zich even conducteur wa nen! Bij kinderkaartjes voor het volledige traject worden die dagen namelijk gratis conducteurspetjes uitge deeld. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 23 april 2014 17 MIDDELBURG - Wie toe is aan De Zeeuws Missje-fietstassen zijn in een kleurrijke of zwartwit- versie te verkrijgen. Foto: PR w www.fitterzeeland.nl Sascha Pfeifer en Jessica Groenenberg geven yogalessen. Foto: Leon Janssens O www.yogasadhana.nl door Jan Prenger Theo Splinter in zijn praktijk. Na een opleiding in de Verenigde Staten twaalf jaar in Oost-Souburg. en Engeland huist hij al Foto: Jan Prenger

de Faam | 2014 | | pagina 17