48 Jongeren debatteren op topniveau Nog fijner wandelen in Canisvliet Schoon en veilig zwemmen OV-magazine 'In de bus' vanaf 21 april in de bus Ruud Haaze over bezuinigingen m m DE BUS! Provinciale Staten Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Drie dagen lang Engelstalig debatteren aan de University College Roosevelt in Middelburg, de sfeer van Zeeland proeven en kennis maken met de provinciale politiek. Van 2 tot en met 4 mei 2014 nemen de 48 meest talentvolle scholierdebaters uit Nederland deel aan de Roosevelt World Schools Academy. Dit zijn vooral VWO 4 en 5 scholieren. Groepsfoto van de Roosevelt World Schools Academy in 2013 in Middelburg. Uit onze provincie doen twee leerlingen mee. Gedeputeerde Georgevan Heukelom: "Dit driedaagse eve nement is een mooie aanvulling op de debatactiviteiten die we al organiseren met het jongerenplatform JouwZeeland. Daarnaast profileren we onze provincie eens op een heel andere manier, namelijk als dé debatprovincie van Nederland. Hier vindt namelijk de selectie plaats voor het internationale wereldkam pioenschap debatteren voor scholieren in 2015 in Singapore." De Provincie maakt het debatkamp mede mogelijk met 5.000 euro subsidie. Uitnodiging openingsdebat U bent van harte uitgenodigd voor het gratis openingsdebat op vrijdag 2 mei om 20.00 uur op de campus van University College Roosevelt, adres: Lange Noordstraat 1, 4331 CB in Middelburg. Meer lezen? www.schooldebatteren.nl/roosevelt en facebook.com/schooldebatteren en www.jouwzeeland.nl Het gebied Canisvliet bij Westdorpe kreeg met steun van de Provincie Zeeland en gemeente Terneuzen een facelift. De entree is aangepakt, er is een waterpoel aangelegd en er is een picknicktafel geplaatst. Er komen nog informatieborden. Ook leuk om te weten: speciaal voor avontuurlijk ingestelde fietsers of wandelaars is er een kampeerterreintje waar u gratis mag kamperen 'in het wild'. Er is plek voor drie tentjes. Zeldzaam: kruipend moerasscherm Canisvliet is aangewezen als Natura-2000: een internationaal beschermd natuurgebied. Er groeit name lijk Kruipend Moerasscherm en dat is in heel Europa erg zeldzaam. Midden in het bosgebied van Canis vliet vindt u een oude boomgaard: een 'kriekenbogerd'. Deze boomgaard is teruggegeven aan de natuur en mag verwilderen. Mossen en korstmossen groeien op de stam, zwammen en paddenstoelen groeien op het dode hout en in de holten broeden koolmees en pimpelmees. De 'krieken' blijven hangen voor de vogels, maar ook u mag zich te goed doen aan deze heerlijke zure kersen. Vanuit het Landschapsuitvoeringsplan investeren de Provincie en de gemeente in landschap en natuur en in een aantrekkelijk economisch vestigingsklimaat. De Provincie Zeeland werkt hierin onder andere samen met Staatsbosbeheer. Meer lezen? www.vwzeeland.nl/nl/vakantie/natuurgebieden/63786/canisvliet/oost-zeeuws-vlaan- deren/westdorpe#general en www.zeelandbuiten.nl Zeeland heeft 54 gecontroleerde zwemwaterlocaties. De Provincie Zeeland inspecteert deze zwem plaatsen op veiligheid en hygiëne. Dat doet ze tijdens het zwemwaterseizoen dat jaarlijks op 1 mei officieel van start gaat en tot 1 oktober duurt. De aangewezen zwemwaterloca ties herkent u aan de informatie borden. De gebruikte symbolen en kleuren op de kaarten en hetgeen erop staat, is Europees afgestemd, dus de borden zijn voor iedereen herkenbaar. Actuele informatie over de officiële zwemwateren is te vinden op: www.zeeland.nl/toerisme_recre- atie/zwemwater en www. zwem- water.nl en op teletekst, pagina 725. U kunt in de zomermaanden voor informatie en/of opmerkingen de zwemwatertelefoon raadplegen: 0118 - 63 17 00 of e-mailen naar zwemwater@zeeland.nl (bereik baar tijdens kantooruren). Vanaf maandag 21 april 2014 ligt de nieuwe editie van het OV-ma gazine in alle Zeeuwse bussen van Connexxion en Veolia Transport. Deze keer aandacht voor de nieuwe vervoerder, de Servicebus en een reiziger en chauffeur die vertellen over hun ervaringen met het openbaar vervoer. Reist u niet regelmatig met de bus? Het magazine is ook verkrijgbaar bij de Zeeuwse bibliotheken, te lezen op www.degoedekantop.nl of op te vragen bij de Provincie via infocentrum@zeeland.nl of 0118 - 63 10 00. De Provincie Zeeland is verantwoordelijk voor het openbaar vervoer over de weg en het water. De bedrijven Connexxion en Veolia Transport voeren het uit. Zij doen dat aan de hand van een concessie, een soort vergunning die de Pro- vincie per deelgebied voor Zeeland verleent. Het contract met deze vervoerders eindigt in december 2014. De Pro vincie Zeeland' is volop bezig met de voorbereidingen voor de volgen de contractperiode die loopt van december 2014 tot december 2024. O DE GOEDE KAMT OP Het strandje van Den Osse op Schouwen-Duiveland is één van de 54 ge controleerde zwemwaterlocaties. Zeeland mtmmmmmm Ruud Haaze (49) is sinds 2011 statenlid voor de PW. Hij is geboren en getogen in Vlissingen en woont nu met zijn gezin in Arnemuiden. Na zijn studie weg- en waterbouwkunde in Vlissingen en bestuurs kunde in Twente keerde hij terug naar het Zeeuwse. Ruud is mo menteel afdelingshoofd Stadsbeheer bij de gemeente Middelburg. Een sobere en doelmatige overheid Voor Ruud is het van belang dat je als overheid voor de samenle ving allerlei zaken regelt tegen de minimale kosten en zoekt naar een sobere en doelmatige oplossing. "En daarom moet je dus ook als Provincie nu en in de toekomst kritisch naar je kerntaken kijken. Voor de PW is de bestuurlijke transparantie en het letten op de besteding van financiën een belangrijk aandachtspunt." Hij merkt daarbij op dat je als overheid dus altijd eerst in je 'eigen vlees moet snijden'. Dat is ook gedaan door de Provincie in de afgelopen jaren. Daarnaast is er al behoorlijk gesneden in het aantal subsidies, zoals bijvoorbeeld in die van Scoop. Defiscalisering van de Westerscheldetunnet "De Europese wetgeving is zo geregeld dat als de overheid bedrijfs matige activiteiten uitvoert, je daar ook belasting over moet betalen. Omdat de Westerscheldetunnel een NV (naamloze vennootschap) is, is deze belastingplichtig. Dat betekent dat tot aan het moment dat de tunnel in 2033 tolvrij is, er de komende negentien jaar nog 71 miljoen euro aan het Rijk moet worden afgedragen. En geld dat je uitgeeft, kun je als Provincie niet meer zelf besteden. Daarom zal de PW gaan voorstellen om de NV Westerscheldetunnel als afdeling bij de Pro vincie onder te brengen. En dan is er nog de btw-problematiek. Over ieder kaartje, om door de tunnel te kunnen rijden, moet 21 procent btw worden afgedragen. Dus iedere passage zou ongeveer 0,80 euro cent goedkoper kunnen. De PW komt dan ook met een initiatiefvoorstel, waardoor de vennoot schapsbelastingplicht komt te vervallen en de btw niet meer hoeft te worden afgedragen." Kom ook naar de Staten vergadering Op vrijdag 25 april 2014 vindt de openbare Provin ciale Statenvergadering plaats in de Abdij van Mid delburg vanaf 09.30 uur Kijk op www.zeeland.nl voor de agenda of de in- ternetuitzending. U bent ook van harte vyelkom op de publieke tribune van de Statenzaal. Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: de Provincie Zeeland Fotografie: Ben Seelt (strand) voor DNA beeldbank op www.laatzeelandzien.nl. Stichting Nederlands Debat Instituut/fotograaf Andrei Preda. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk9 Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118-63 16 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6. 6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 7 mei 2016. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk. Provincie Zeeland

de Faam | 2014 | | pagina 12