De Kaai is gezellig Vernieuwd Sportpunt bijna af ONDERNEMERS Tuin veranderen met een Workshop tuinontwerp Adrie Neuféglise wil de regio duurzamer maken MIDDELBURG - Frituur De Kaai opende vorige week op Turf kaai 21. Eigenaar Breg gina Rob: "Voorheen zat hier Jan op de Kaai, een begrip in Middelburg. Na diverse eigenaars deed voor mij de gelegenheid zich voor om hier te beginnen. We gaan er hier wat van maken. Ik heb altijd in de horeca gezeten en heb aardig wat ervaring. Frituur De Kaai is een oer- Hollands cafetaria, lekker gezellig en alles is er vers. Wij maken veel producten zelf van verse ingrediënten. Saté, stoofvlees, gehaktbal len, gesneden frites..." Het is goed toeven aan de Turfkaai op het zonnige terras van Frituur De Kaai. Even lek ker genieten van koffie, thee, frisdrank, 'n ijsje, frites en snacks. Ook binnen zijn er zitplaatsen en binnenkort begint Breggina met de ver koop van softijs. "In ons aanbod zitten ook vegetari sche producten zoals groen tekroketten. Specialiteit is het broodje hamburger en frites met stoofvlees. We hebben ook veel sausen: van mayonaise en yoghurtsaus tot joppiesaus. Ook hebben we bedrijfsservice voor een bittergarnituur of broodjes. Voor een leuke prijs doen wij wat extra's. Alles is be spreekbaar." Er kan tevens besteld wor den via thuisbezorgd.nl. Frituur De Kaai, Turfkaai 21, Middelburg, telefoon 0118-769053 en e-mail: frituurdekaaimiddelburg® outlook.com MIDDELBURG - Sinds kort is een nieuwe webshop online: dezeeuwsebazar.nl. Deze web winkel is bedoeld voor creatieve Zeeuwen die graag eens willen weten of ze hun zelfgemaakte creaties zouden kunnen verko pen. Naast deze eigengemaakte producten kan men er ook te recht voor (streek)producten, Bazarzoekt hobbyisten Workshop voor kinderen MIDDELBURG - Kindercoach- praktijk PINK houdt op woensdag 9 april een work shop 'Wie ben ik?' in Ont moetingscentrum Dauwen- daele te Middelburg. Het doel van deze middag is om kinderen spelenderwijs de positieve kanten van hen zelf te laten ontdekken. Tij dens deze workshop daagt kindercoach Anne Fermont kinderen in de leeftijd van 3 tot en met 14 jaar uit om na te denken over wat ze waar deren aan zichzelf en dat op een leuke manier op te schrijven en te tekenen. Ou ders of verzorgers zijn ook aanwezig. Zij kunnen actief deelnemen en op een onge dwongen manier ontdekken wat er in hun kind omgaat. Ook kunnen zij vragen stel len over kindercoaching. De workshop begint om 14.00 uur en- duurt tot 16.00 "uur. Ouders en kinderen dienen zich van tevoren aan te mel den. Deelname is gratis. MIDDELBURG - De ideale tuin, velen dromen er van. Plan ten, struiken, bomen, kleur. Wil je je tuin veranderen, dan helpt een workshop gegeven door Adrienne Albrecht om dichter bij je droom te komen. Adrienne organiseert workshops van één middag in de Klove niersdoelen: "Die tuin heb ik vorig jaar ontworpen. Het is een inspirerende plek. Deelnemers moeten zich wel vooraf opgeven, want zij krijgen eerst wat huiswerk. Als voorbereiding moeten zij een plattegrond van hun tuin maken. De maten moe ten kloppen en de 'vaste' elementen moeten worden aangegeven. Dan gaan we creatief aan de slag met uit leg, (planten-)tips en trucs waardoor de tuin groter lijkt en spannender wordt. Het moet een geheel worden, niet allemaal losse stukjes. De bedoeling is dat mensen aan het eind van de middag naar huis gaan met een plat tegrond waar ze houvast aan hebben." Naast de workshops geeft Adrienne tuinadvies en maakt zij natuurlijk ontwer pen. Adrienne Albrecht is ruim twaalf jaar actief als tuinontwerpster, met als werkterrein zuidwest Ne derland. "Als extra service verstuur ik regelmatig een nieuwsbrief met groentips en informatie over het on derhouden van de tuin." De eerstvolgende workshops zijn op 11 april en 2 mei en kosten 75 euro. Adrienne Albrecht Tuin ontwerp, Oude Koudekerk- seweg 34, Middelburg, tele foon 0118-644330. www.adrienne-albrecht- tuinontwerp.nl Nieuwe merken bij Witsel Voorzitter Abva-Kabo spreekt Nieuwe Wereld met Klopping GOES - Donderdag 10 april ver zorgt Contacta.nl samen met Goes Marketing en OCG 'De Nieuwe Wereld', in theater De Mythe te Goes. Een congres over ondernemen, internet en social media. Spreker Alexander Klopping, bekend van het tv programma 'De Wereld Draait Door', geeft een uitgebreid college over de mogelijkheden van online za kendoen, de nieuwste trends en gadgets. Daarnaast is er vol op de mogelijkheid tot netwer ken. Alexander Klopping (1987) signaleert trends op het gebied van internet en technologie. Op zijn blog en in zijn columns schrijft hij over intemettrends, gadgets, actualiteit en privacy. Voor De Wereld Draait Door maakte hij drie uitzendingen over Silicon Valley. De Nieuwe Wereld, theater De Mythe Goes, inloop 16.00 uur. Aanvang 16.30 uur, entree 25,- per persoon, inclusief netwerk borrel na afloop. Tickets online: http://congres.eticketsysteem. nl GROEDE - Adrie Neuféglise uit Groede is initiatiefnemer vén en betrokken bij een sa menwerkingsverband op het gebied van duurzaamheid. Het doel van deze initiatie ven: "Primair om onze regio duurzamer te maken door op allerlei manieren aan dacht te vragen voor duur zaamheid. Het initiatief is voortgekomen uit Stichting Duurzaam Groede. Maan delijks verzorgen wij de ru briek Duurzaamheid in de Eenhoornkrant voor de ge meente Sluis. Het eerste ini tiatief was de energieopwek king met zonnepanelen te stimuleren, maar dat werd al snel gevolgd door andere initiatieven", zegt Neufég lise. "Wij werken met één aanspreekpunt maar Maak Onze Regio Duurzamer is een samenwerkingsverband tussen een aantal bedrijven uit de regio Zeeuws-Vlaan- deren, dat duurzame oplos singen hoog in het vaandel heeft staan. Op sommige de len uitgebreid met specialis tische bedrijven buiten onze regio." Enkele voorbeelden waarbij Maak Onze Regio Duurzamer behulpzaam kan zijn, zijn eigen energie opwekking, het geven van advies en de verkoop van zonnepanelen en het advies geven over vervanging van verlichting door led-verlich ting. Contact opnemen en een offerte laten maken is vrijblijvend. Bij acceptatie gaat Neuféglise binnen een week aan de slag, afhanke lijk van de werkzaamheden. Deze worden op elkaar afge stemd uitgevoerd zodat geen onnodige hinder ontstaat. Adrie Neuféglise, telefoon 06-18193017; e-mail regio- duurzamer@zeelandnet.nl www.maakonzeregioduur- zamer.nl VLISSINGEN - Sinds kort heeft Witsel Juweliers in Vlissingen een tweetal nieuwe horloge- merken in het assortiment op genomen. Zij verkopen nu ook horloges van Citizen. Dit zijn geavanceerde horloges die wer ken op zonne-energie en be schikken over uitgebreide func ties zoals hoogtemeter, kompas en wereldtijden. Daarnaast is ook G-Shock in het assortiment opgenomen. Dit zijn horloges die vrijwel overal tegen kun nen. Ze worden uitgebreid ge test op vallen (minimaal 10 me ter), stoten, trillen, bevriezing en verwarming. Op youtube staan filmpjes waarop met een Hummer over het horloge heen wordt gereden en dat dit geen enkel probleem veroorzaakt. GOES - Op dinsdagavond 15 april spreekt Corrie van Brenk, voorzitter abvakabo- fnv, in Hotel Terminus in Goes. Onderwerp van haar toespraak is 'De FNV in beweging. Hoe ziet de toekomst van de vakbond eruit?' Aansluitend is er gelegenheid tot het stellen van vragen en discussie. Dit onderdeel geldt tevens als ledenraadpleging voor de aanwezige vakbondsleden. De avond wordt verzorgd door abvakabo-afdeling Oosterschelde. De bijeen komst is echter voor ieder een gratis toegankelijk, dus ook niet-vakbondsleden zijn welkom. Aanvang 19.30 uur, inloop 19.00 uur. GOES - Woensdag 16 april opent de burgemeester van Goes, René Verhulst, het to taal vernieuwde Sportpunt Zeeland. Dan wordt ook de nieuwe naam bekend ge maakt, want bij een nieuw begin hoort een nieuwe naam. Samen met diverse partners heeft Sportpunt Zeeland de afgelopen maanden een tropisch regenbos, zwemat- tractie Lazy River en een nieuwe (top)sporthal gerea liseerd. 17, 18 en 19 april is het openingsweekend. www.sportpuntzeeland.nl O www.de-faam.nl Breggina Rob: "Frituur De Kaai is een oer-Hollands cafetaria, lekker gezellig en alles is er vers." Foto: Leon Janssens Door Leon Janssens De Faam woensdag 9 april 2014 25 gebruikte artikelen, evenement Adrienne Albrechts: "Met Tuinontwerp gaan we creatief aan de of diensten. Bel of mail voor slag." Foto: Leon Janssens door Leon Janssens Project duurzaamheid: energieopwekking met zonnepanelen. Foto: PR Rob Verlinden (SBS6) in gesprek met Arianne Jansen in de tropische tuin. Foto Leon Janssens

de Faam | 2014 | | pagina 25