r r Ondergrondse containers Edelstenenbuurt Wijziging ophalen huisvuil Betaal uw gemeentelijke aanslag op tijd www.beeldbankmiddelburg.nl Informatieavond preventie woninginbraken 't Zand Stromenwijk Informatiebijeenkomst werkzaamheden Stromenwijk Werkzaamheden Blauwedijk en Stationsstraat .r.S3 Meer informatie en contact Op onze website www.middel- burg.nl leven en leefvoorzienin- gen milieu en afval huisvuil ondergrondse containers, vindt Afgelopen maand zijn onder grondse afvalcontainers in de Edelstenenbuurt geplaatst. Op donderdag 3 april worden de grijze containers voor het laatst opgehaald. De buurtbe woners kunnen vanaf 4 april van de ondergrondse contai ners gebruikmaken. In de Edelstenenbuurt zijn de stra ten smal, waardoor grote vuilnisau to's moeilijk kunnen manoeuvreren. De inzameling van gft-afval (groente fruit en tuinafval) is door het kleine aanbod in deze buurt niet efficiënt. Daarom zijn aan de randen van de wijk negen ondergrondse afval containers geplaatst. De rolcontai ners verdwijnen vanaf 4 april uit de wijk. u meer informatie. Voor vragen kunt u contact opnemen met J. Eggebeen, j.eggebeen@middel- burg.nl, telefoonnummer 14 0118. Bij feestdagen werd er voor heen één dag opgeschoven met het ophalen van afval, vanaf april wordt het ophalen verplaatst naar een zaterdag. Voor april betekent dit het volgende: Op 18 april is het Goede Vrijdag, op die dag wordt er geen huisvuil opgehaald. Deze ronde wordt in gehaald op zaterdag 19 april. U kunt uw container dan vanaf 07.30 uur buiten zetten. Op maandag 21 april is het Tweede Paasdag, ook op die dag wordt er geen huisvuil opgehaald. Deze ronde wordt ingehaald op vrijdag 25 april en niet op de zaterdag erna omdat er dan Koningsdag wordt gevierd. Alle ophaaldata vindt u terug op de afvalkalen- der. Deze vindt u ook op onze website: www.middelburg.nl leven en leef- voorzieningen milieu en afval huisvuil ophaaldagen huisvuil. Foto: Aart van Belzen Vorige maand heeft de Samenwer king belastingen Middelburg, Vlis- singen, Schouwen-Duiveland de gemeentelijke belastingaanslag voor 2014 verzonden. Er zit bij het aanslagbiljet één acceptgiro bij voor betaling voor 31 maart 2014. Automatische incasso Heeft u eerder gekozen voor de betaling van uw aanslag via de au tomatische incasso? Dan zit er bij uw aanslag geen acceptgiro. De eerste termijnbetaling heeft eind maart plaatsgevonden. Geen automatische incasso? Betaal op tijd Als u geen gebruik maakt van au tomatische incasso, dan kunt u de aanslag betalen door gebruik te maken van de acceptgiro. Als u nog niet betaald heeft, wacht dan niet langer, want anders ontvangt u van ons een aanmaning. De kos ten daarvan bedragen minimaal zeven euro. Legt u deze ook naast u neer, dan ontvangt u een dwang bevel. Het bedrag dat u dan aan de gemeente moet betalen, wordt dan veel hoger. Bij overschrijding van de betalingstermijnen wordt bovendien rente in rekening ge bracht. Belastingwijzer Bij het aanslag/beschikkingsbiljet 2014 treft u de jaarlijkse belas tingwijzer aan. In deze folder kunt u alles lezen over de WOZ-waarde, de belastingsoorten, de tarieven, kwijtschelding en bezwaar. Bij vragen kunt u ook bellen naar 14 0118. Voor meer informatie kijk op www.middelburg.nl/belastingen. Foto: Aart van Belzen Bewoners van 't Zand en de Stromenwijk kunnen woensdag 9 april leren hoe ze zich beter kunnen beschermen tegen een woninginbraak tijdens de openbare inbraakpreventieavond. Frits van de Kant, preventieadviseur van Het Beveiligingscentrum, geeft veel handvatten en tips. Hij laat zien hoe je met maatregelen die weinig tot niets kosten de kans op inbraak met 50% kunt verkleinen. Daarnaast leert hij u hoe u babbeltrucs kunt doorzien. Ook de wijkagent is aanwe zig met informatie. De avond begint om 19.30 uur in de Vergulde Baars, Baarsjesstraat 42. De bijeenkomst is een initiatief van het wijkteam 't Zand - Stromenwijk, in samenwerking met politie en gemeente. Meer informatie is nodig omdat er in het afgelopen jaar in de gemeente Middelburg een sterke stijging te zien is geweest van het aantal woninginbraken. Bewoners kunnen zelf de kans op een inbraak in hun woning verkleinen. Hoe dit kan, wordt toe gelicht op de informatieavond. Tijdens de bijeenkomst kunnen er ook vragen worden gesteld aan de wijkagent en een vertegenwoordiger van Woongoed. Binnenkort wordt in de Zandkreekstraat, Veersegatstraat, Westgatstraat, Deurloostraat, Kreekkrakstraat en de Wielingenstraat het vuilwaterriool vernieuwd en een schoonwaterriool aangelegd. Voor de aanleg van een schoonwaterriool en het herstraten van bovenge noemde straten is een plan opgesteld. Op een informatiebijeenkomst wordt het plan gepresenteerd en is er ge legenheid tot het stellen van vragen. De bijeenkomst is op woensdag 9 april om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor aan de Kanaalweg. De raadzaal is te bereiken aan de zijde van het benzinestation. Al een paar weken wordt er gewerkt aan de Blauwedijk en de Stationsstraat. Dit gebeurt onder andere in het kader van het Europese project Bike Friendly Cities en heeft als doel Middel burg fietsvriendelijker te maken. Op maandag 7 en dinsdag 8 april wordt er tussen 19.00 en 23.00 uur gewerkt aan de Blauwedijk en de Stationsstraat tot aan de Kousteense- dijk. De weg krijgt dan een nieuwe asfaltlaag. Dit gebeurt 's avonds zodat de bussen van Connexxion zo min mogelijk hinder ondervinden. De volgende ochtend kunnen zij alweer over het nieuwe asfalt rijden. De week erna, vanaf 14 april, beginnen de werkzaamheden aan de Hout- kaai, Londensekaai en de Koningsburg. Tijdens deze werkzaamheden worden de Heren- en Segeerstraat zo lang mogelijk open gehouden voor (werk) verkeer. Meer informatie over de werkzaamheden vindt u op onze website: www.middelburg.nl actueel projecten verkeer en verkeersveiligheid Herinrichting Kaaienroute. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG v mai'.- W."XV„ r.xmtvn *isn "J AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ont vangst): Europalaan 40: uitbreiden woning (20-3). Oude Rijksweg 112: vernieuwen dak bedrijfsloods (21-3). Ramsburgerweg 2-12: uitbrei ding bedrijfsruimte (21-3). Veerseweg 53: uitbreiden woning (26-3). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun- nen geen bezwaarschriften worden in gediend. NB.: Het is mogelijk dat dé tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be- kend dat zij de volgende omgevingsver gunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Molenweg 79, Arnemuiden: maken in-/uitrit (28-3). Singelweg 10: uitbreiden woning (28-3). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Bra bant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2014 | | pagina 8