Nieuwe kapster Glutenvrije snacks ZAKENNIEUWS Jonge ondernemer ziet kansen op het strand Schotze huizen Veere openen in nieuwe stijl *95 m ££S«* 3e editie Delta Water Award vrijdag 30 mei 2014 kunnen 'young professionals' en stu denten watermanagement de tanden zetten in een uitdaging voor de Zuidwes telijke Delta. De uitdaging voor 2015 is: 'Ontwikkel een innovatief en duurzaam project dat oplossingen biedt voor de zoetwaterpro- blematiek in de Zuidwes telijke Delta'. De deelname is bedoeld voor teams van 'young professionals' en studenten tot en met 35 jaar. Het idee moet een link heb ben met de Zuidwestelijke Delta, mag nog niet bestaan en moet uitgevoerd kun nen worden. De Delta Water Award wordt georganiseerd door de Provincie Zeeland, Waterschap Scheldestro- men, Rijkswaterstaat Zee en Delta, Evides, de Delta Aca- demy en University College Roosevelt. www.deltawa- teraward.com BIGGEKERKE - Het voorjaar is begonnen en dat betekent weer volop bedrijvigheid op het strand. De strandtenten zijn weer klaar voor het sei zoen en ook de strandhuis jes worden in deze periode weer opgebouwd. Iemand die hier juist zijn kansen ruikt, is Wim Schreijenberg uit Biggekerke. Voor hem is het, zoals hij zelf zegt, 'ge weldig om te werken in een omgeving waar hij zijn hele leven al graag vertoeft'. Wim Schreijenberg uit Big gekerke is met zijn 20 levens jaren een jonge ondernemer te noemen. Op 19-jarige leef tijd heeft hij zich ingeschre ven bij de Kamer van Koop handel en sindsdien werkt hij onder andere als ZZP'er in de bouw. Daarnaast is hij in het voor- en najaar met zijn trekker te vinden op het strand. Hij transpor teert strandhuisjes van en naar het strand. Hij biedt niet alleen het transport van strandhuisjes aan, hij bouwt ze, indien gewenst, ook op voor de strand lief hebbers en breekt ze na het strandseizoen weer af. Ook voor onderhoud, schilder werk, opslag en de levering van nieuwe huisjes kunnen klanten bij hem terecht. Met het fraaie lenteweer van de afgelopen dagen beginnen strandliefhebbers weer te denken aan het strandsei zoen. Dat begint voor be zitters van strandhuisjes al met het opzetten ervan. Voor prijzen en mogelijkhe den kunnen belangstellen den contact opnemen met Wim Schreijenberg op 06-12 68 68 65 (liefst in de avond uren). Twee weken gratis e-bike MIDDELBURG - Met als motto 'Goed te Doen' biedt de Fiet sersbond, in samenwerking met Stichting DOEN en Pro- file Den Driest in Middel burg de mogelijkheid om tot en met 10 juni, twee weken lang gratis een e-bike naar het werk te proberen. Via de website www.goedtedoen. fietsersbond.nl kunnen deelnemers zich eenvoudig aanmelden voor deze proef. MIDDELBURG - Henk's Haar- verzorging veranderde per 1 april van eigenaar. Henk van der Veen zit 50 jaar in het vak waarvan 28 jaar in de Korte Noordstraat. Mary- Ann Ossewaarde heeft de kapsalon overgenomen. "Fijn dat Mary-Ann de zaak voortzet. Ik had wat gezond heidsproblemen en nu is het tijd voor andere dingen", zegt Henk (65). "Met pen sioen probeer ik de muziek weer op te pakken. Ik ben bas-blazer en speel in een brassband." Mary-Ann Os sewaarde heeft ruim twaalf jaar ervaring in Henk's Haar- verzorging en voelt zich er thuis. "De zaak wordt op de vertrouwde voet voortgezet. We werken met een volledig gediplomeerd team van vijf kapsters, Caroline, Saskia, Josca, Mendy, ik zelf, en een kapper, Bestoun. We moch ten al veel positieve reacties van onze klanten ontvan gen." Zaterdag was er een druk bezochte receptie waar af scheid genomen werd van Henk en zijn vrouw Anne ke, die de adminstratie ver zorgde, en kennis gemaakt kon worden met Mary-Ann Ossewaarde. Henk's Haar- verzorging knipt dames en heren en heeft voor kinde ren een leuk ingerichte kin dersalon. Tot 14.00 uur op af spraak; daarna vrije inloop. Openingstijden: dinsdag t m vrijdag van 8.00 tot 17.30 uur, donderdag koopavond tot 20.30 uur, zaterdag van 8.00 tot 13.00 uur. Henk's Haarverzorging, Korte Noordstraat 6, Middelburg, telefoon 0118-634266. Secretaresses in het zonnetje VLISSINGEN - Tijdens Nati onale secretaressedag op donderdag 17 april houdt Secretaresse by the Sea een leerzaam programma voor onder meer secretaresses, managementassistentes, of fice managers en PA's. Op een leuke manier wordt gewerkt aan onder meer ontwikkeling, persoonlijke communicatie en zelfver trouwen. De organisatie heeft dit jaar gekozen voor de locatie Autobedrijf J.W. de Voogd uit Vlissingen. Het programma van Secretares se by the Sea bestaat onder andere uit een praktijkcase en een workshop over zelf vertrouwen die wordt bege leid door Ingrid Geul. Alle deelnemers gaan met een goed gevulde goodie bag weer naar huis. Het volle dige programma is terug te vinden op de website www. secretaressebythesea.nl. Diploma voor baanbrekers VEERE - Museum De Schotse Huizen in Veere heeft de deuren weer geopend na een intensieve verbouwing. De beeldenzaal, met daarin de unieke collectie zestien- de-eeuwse stadhuisbeelden van Veere, is geheel gereno veerd. Dankzij de nieuwe vloer met ingebouwde spots staan de beelden letterlijk in een ander licht. Zoveel mogelijk museale voorwer pen zijn uit de ruimte ver wijderd zodat alle aandacht uitgaat naar de beeltenissen van deze vermaarde 'heren en vrouwen van Veere'. De historische entourage gaat gepaard met modern com fort. Het vloeroppervlak is aanzienlijk toegenomen, wat de zaal bij uitstek geschikt maakt voor de ontvangst "van grotere groepen bezoe kers. De eigen toegangsdeur blijft behouden, de museu mentree is verplaatst naar het rechterpand aan Kaai 27. Hier bevindt zich ook de vernieuwde museum winkel met een uitgebrei der assortiment, waaronder een verkoopbalie van 'Cho colate Lovers' met choco lade producten. Museum De Schotse Huizen wil publiek zoveel mogelijk in de gele genheid stellen de prachtige erfgoedpanden te bezoeken én te beleven. De zalen op de benedenetage zullen niet alleen worden gebruikt voor museale presentaties, maar zijn bij uitstek geschikt voor het organiseren van lezin gen, concerten, diners en an dere bijeenkomsten. Arran gementen worden op maat aangeboden, medewerkers adviseren graag over diverse cateringfaciliteiten. Voor informatie over mogelijkhe den voor zaalhuur: evene- menten@schotsehuizen.nl. MIDDELBURG - Ruim een jaar geleden zijn Scalda en Via- Zorg samen met zorgorga nisaties Curamus, Soka en SVRZ een opleiding gestart waarin 28 medewerkers met een welzijnsachtergrond in een jaar tijd werden omge schoold voor een functie in de ouderenzorg. Van deze 'baanbrekers' ontvingen 20 deelnemers donderdag hun diploma. De organisatie is tevreden over het traject. Eigenaar Patrick Lammers: "Wij bieden een aantal pro ducten aan die glutenvrij zijn. We houden rekening met een groep mensen die een glutenallergie hebben en ook met mensen met een pinda-allergie. Wanneer klanten zo'n allergie hebben, geef het aan, laat het weten. Daar gaan wij in onze bei de zaken nauwkeurig mee om. We hebben glutenvrije frikandellen, kipspies en Mexicanos. Ook biologische kroketten. De Vries Snacks is de fabrikant die daarin is gespecialiseerd. Via vishan del Visamy hebben we glu tenvrije kibbeling en lekker- bekjes. Bovendien zitten bij ons in de frites geen e-num- mers, geen toevoegingen, al tijd verse aardappelen, een puur natuurlijk product. Er komen steeds producten bij, salades en sinds kort, nieuw, glutenvrije spareribs." De glutenvrije snacks worden uitsluitend gebakken in vet waar geen snacks in worden gebakken. Als daar enige twijfel over bestaat, wordt geen risico genomen om deze snacks of friet te bak ken. Cafetaria Lammers werkt uitsluitend met A- merken en bakt in verant woord vloeibaar frituurvet met drie keurmerken. "Gou da's Glorie Frituurvet plus" zegt Patrick. Je betaalt wat meer maar kwaliteit gaat bij Lammers boven alles." Cafetaria Lammers, Fazan tenhof 2, Veersche Poort, Middelburg, 0118-627693 www.cafetarialammers.nl De Faam woensdag 2 april 2014 35 MIDDELBURG - Tot en met door de redactie Strandhuisjes De beeldenzaal in Museum De Schotse Huizen is geheel gerenoveerd. Foto PR Patrick Lammers: 'Glutenvrij? Daar gaan wij in onze beide zaken nauwkeurig mee om. Foto Leon Janssens Cafetaria Lammers, in de Banckertstraat en in De Veersche Poort bijna vijftig jaar een begrip in Middelburg, staat voor kwaliteit én aandacht voor de klant. door Leon Janssens Jonge ondernemer Wim Schreijenberg is in het voor- en najaar met zijn trekker op het strand te vinden. Foto PR Henk van der Veen geeft zijn kappersschaar over aan Mary-Ann Ossewaarde. Foto Leon Janssens

de Faam | 2014 | | pagina 35