Opeldealer Vriens sluit zich aan bij AutoTeam AUTO IN ZEELA Trouwe Volkswagenrijder meneer Hoogenhout Goese Volvo's voor team Brunei In de Volvo Oceanrace Van De Schelde naar Sochi Terugblikken op de Zeeuwse autowereld Volvo OLOV in zee met Brunei De schaatsen uit het vet dankzij VW VLISSINGEN - De heer Hoogen- hout uit Vlissingen is al vele jaren lang een trouwe Volks wagenrijder. Vandaar dat hij gevolg gaf aan de oproep van de Zeeuwse VW dealer Auto Poppe om het kaartje met zijn adres in de bus te gooien, die ten tijde van de Olympische winterspelen in de showroom stond. Daarmee deed hij mee aan een wedstrijd die door de importeur van VW was uit geschreven. Twee weken ge leden kon Verkoopadviseur Harry Lammers van Auto Poppe de heer Hoogenhout melden dat hij de Zeeuwse prijs had gewonnen. Op dinsdag 25 maart organi seerde NOC/NSF de Olym pische Golden Clinic op de Vechtsebanen in Utrecht. Doel was om met de leden van het Olympic Team Ne derland en de Partners in Sport terug te blikken op de Olympische Winterspelen in Sochi en de Olympische periode af te sluiten met een sportief programma. GOES - Opeldealer Vriens met vestigingen in Etten-Leur en Breda heeft zich aangesloten bij AutoTeam, het Opel clus ter van Automot ions Groep BV met vestigingen in Roo sendaal, Bergen op Zoom, Goes en Vlissingen. Huub Janssens, de huidige eigenaar van Vriens Opel, heeft na het faillissement van Kroymans in 2009 een succesvolle doorstart ge maakt met de Opel-bedrij- ven in Breda en Etten-Leur. NAAST ZEELAND EN WEST-BRABANT NU OOK IN BREDA EN ETTEN-LEUR Ondanks de economische tegenwind heeft het bedrijf zich de laatste jaren goed staande weten te houden. Om alle ontwikkelingen bij te kunnen houden, de con tinuïteit van Vriens én de werkgelegenheid voor het team te kunnen waarborgen, draagt Janssens zijn bedrijf nu over aan Automotions Groep. Klanten zullen geen hinder ondervinden van de overna me, stelt AutoTeam. Dezelf de medewerkers staan op de bekende locaties voor de klanten klaar. Johan Claas- sen, algemeen directeur Opel Nederland: "Wij ken nen AutoTeam onder de vlag van Automotions Groep als een uitstekende partner en hebben er alle vertrouwen in dat onze belangen en die van alle Opel klanten in Zeeland en West-Brabant op de juiste manier behartigd worden." GOES - In de aanloop naar de start van de spectaculaire Volvo Ocean Race heeft Vol- vodealer OLOV (onderdeel van de Automotions Groep) in Goes drie nieuwe Volvo's overhandigd aan Team Bru nei. Het Nederlandse team dat deelneemt aan de meest uitdagende zeilrace ter we reld, gebruikt de auto's voor de vele promotiecampagnes die de komende maanden in heel Europa plaatsvinden. Wereldwijd De Volvo Ocean Race start op 4 oktober in het Spaanse Alicante. Negen etappes en vier oceanen later eindigt de loodzware zeilrace op 27 juni 2015 in het Zweedse Göteborg. De race trekt we reldwijd veel aandacht en in ons land is het team Brunei natuurlijk heel belangrijk. Het Nederlandse team heeft een druk schema op het gebied van promotie en als hoofdsponsor speelt Volvo een belangrijke rol in de vervoersbehoeftes van allo betrokkenen. Tijdens de verschillende clinics gaven de' leden van het Olympic Team NL uit leg over de ins en outs van hun tak van sport. De heer Hoogenhout had als gast de mogelijkheid zijn sportieve kunsten te vertonen. Hij moest daartoe aangeven of hij een beginnende, een ge middelde of een gevorderde schaatser was. Onder leiding van Sailing Holland werken oud-prof- zeiler Gideon Messink en schipper Bouwe Bekking optimaal samen om Team Brunei en de Volvo Ocean Race zo goed mogelijk op de kaart te zetten. Beide heren, samen goed voor negen Vol vo Ocean Racedeelnames, zijn een campagne gestart onder het motto 'Bouwe aan boord, Gideon aan land.' Op verzoek van de schaat sers moest de heer Hoogen hout zijn noren- meenemen. "Ik kom oorspronkelijk uit Noord-Holland," vertelde de gepensioneerde chemicus van de voormalige Schel- dewerf in Vlissingen me tijdens het interview. "In de winter van '62/'63 heb ik Ballangrud noren gekocht. Die kostten toen de hoofd prijs, namelijk maar liefst 125 gulden. Ik heb ze nog steeds en ik bewaar ze in de oorspronkelijke doos! Ik was een verwoed schaatser, maar nu heb ik al jaren niet meer geschaatst." De heer Hoogenhout gaf aan samen met een vriend naar de clinic te gaan, zijn vrouw is niet zo'n schaatsfan. VLISSINGEN - Tijdens de cli nic op de Vechtsebanen in Utrecht werd niet alleen geschaatst, maar de deelne mers mochten ook meedoen aan curling, sledgehockey, een start maken met een echte bobslee en skiën en/of snowboarden op een mobie le skibaan. Uiteraard komt het gesprek met de Vlissingse Volswa- genrijders Hoogenhout op zijn Volkswagen. "We rij den al 14 jaar Volkswagen," vertelt de heer Hoogenhout enthousiast. "We hebben een aantal jaren geleden een Volkswagen Tiguan gekocht, een auto met vier- wielaandrijving, omdat we met een caravan rijden, zo wel 's zomers als 's winters. De Tiguan heeft een 2.0 li ter TDI-motor en heeft al 150.000 kilometer gereden. Het is een formidabele trek auto die met gemak 1700 kilogram kan trekken. We rijden namelijk met een Zweedse Kabe caravan." GOES - Als klein ventje was ik al helemaal idolaat van auto's. Ik dank mijn ouders nóg voor het feit dat we in Goes aan de Rijksweg zijn gaan wonen. Onze achter tuin kwam uit op het plein van Garage Centrum van Van der Vliet Bak. Het was de Renaultdealer, maar vlak na de oorlog verkochten de heren ook Skoda's, Aero Minors en Tatra's, want die Tsjechische fabrieken waren niet door oorlogsge weld beschadigd. Achter ons in de Blankstraat was de Volkswagengarage van Van Strien. Later, toen Van Strien verhuisde naar de Wilhelminastraat, kwam Carels met DKW naar het Ja- cob Valckeplein. In de Anje lierstraat bevond zich Ford- dealer De Dreu, na 1957 De Groene met DAF. In de Gan- zepoortstraat, waar zich nu de Xenos is, was de garage van Adriaanse. De beide broers Adri en Joos verkoch ten Vauxhalls en Pontiacs. Aan de Koepoort had de heer Spelier zijn garage. Hij verkocht Austin en Borg- ward. Een eindje verderop aan de Rijksweg verkoch ten Willem en Jan Louisse Opeis, Chevrolets en een enkele Buick. Jaren heb ik er op zaterdag en in de va kanties gewerkt. Schuin tegenover ons was het auto mobielbedrijf van Pik. Volvo vracht- en personenwagens en later Peugeot. Iets verder Garage Rijk met BMW Op de Kleine Kade had de heer Willeboer een autobedrijf. Hij vertegenwoordigde de Rootesgroep met Humber, Hillman, Singer en Sun- beam. Tevens was hij dealer voor Studebaker en Saab. Thomas van der Weele was in de Nieuwstraat Fiat- en Van Fraassen in dezelfde straat Citroëndealer. Dit be drijf verhuisde in 1959 naar de Voorstad. Achter in de 's-Heer Hendrikskinderen- straat was Garage Burm met Mercedes. De folders die ik overal kreeg, heb ik nu nog! De vele kilometers die de komende maanden in heel Europa zullen worden afge legd, zijn in ieder geval com fortabele kilometers. Sailing Holland-directeur Gideon Messink nam 10 maart de sleutels van de drie nieuwe Volvo's in ontvangst bij Vol- vodealer OLOV in Goes. "Wij zijn heel blij met deze fantastische auto's", zei hij. "Ons hoofdkantoor zit in Enkhuizen, maar Team Bru nei is actief in heel Europa. Voorafgaand aan de race zal de boot ook in Engeland en Denemarken te zien zijn. Onze 'shore crew' is daar ui teraard bij en dus zijn deze twee fijne Volvo's meer dan welkom als vervoer. De Vol vo's zijn direct herkenbaar aan de opvallende Volvo Ocean Race bestikkering en daar zijn we blij mee!" Twee Volvo's De beide Volvo's zijn een V60 T3, d.w.z. uitgerust met een 1.6 liter turbomotor met 150 pk. De andere is een V70 D2. Onder deze motorkap ligt een 1.6 commonraildie- selmotor met 115 pk/ 270 Nm. De V geeft aan dat het beide combi's zijn, logisch voor al het promotiemateri aal. Op de foto staat nog een donkere V40. Deze behoort niet aan het Team Brunei toe, maar is een demo van OLOV. Alle demonstratie- wagens van OLOV Goes en OLOV Nieuwe Tonge zijn voorzien van de kleuren van de Volvo Ocean Race. Sochi Dure noren Negen deelnames GOES - vestigingsmanager Dirk de Korne van OLOV Goes overhandigt de sleutels van de beide Volvo's aan Sailing Hollanddirecteur Gideon Messink. OLOV Goes is gevestigd in één van de prachtige panden van CarVillage aan de Pearyweg jn Goes. Alweer een schitterend voorbeeld dat een Zeeuws autobedrijf een stevig steentje kan bijdragen aan een landelijk initiatief. Het stralende Zeeuwse voorjaarszonnetje is wellicht een voorbode voor een geslaagde Volvo Ocean Race van het Team Brunei. Foto PR Op de foto overhandigt directeur Jan-Jaap Hietkamp van Auto Poppe de cheque voor de Golden Clinic aan de heer en mevrouw Hoogenhout. De beide kleinkinderen Marit en Hidde uit Geldrop mochten in de showroom voor het eerst in een cabriolet zitten, namelijk in de Beetle Cabrio. DOOR ROB STRATING Comfortabel vervoer

de Faam | 2014 | | pagina 25