'Tante Amalia' biedt zinvolle dagbesteding Bespaar direct op uw elektriciteitskosten met uw eigen zonne-installatie OP DE WERKV DELTA Zeeuwse foto's Scarlett Kwekkeboom op expositie MIDDELBURG - In het Hof van Buren aan de Nassaulaan zijn alle namen koninklijk. De kinderopvang heet de Bonte Koets, het Grand- Café Willem verwijst naar de koning en Tante Ama lia naar de kroonprinses of haar voorouder Amalia van Solms. Voorheen stond er de Oranje Nassau-Mavo. Mieke Noordhoek vertelt enthousiast over de werklo catie: "We zorgen hier voor arbeidsgericht zinvol werk. Van gekregen en afgedankte materialen maken we mooie dingen. Bijvoorbeeld vlag- genlijnen, woonkussens en kinderbedjes. In onze win kel, op de hoek Sportlaan en Nassaulaan, verkopen we deze spullen tegen aan trekkelijke prijzen. We zijn ook op internet actief. We zijn weliswaar op de wijk gericht, maar merken dat er ook van verder weg belang stelling is. Zo kunnen we ook een productielijn opzet ten of dingen op bestelling maken." Bij de rondleiding blijkt, dat er originele za ken te koop zijn. Spiegels in bijzondere vormen, mooie lampenkappen, die bij na der inzien van fietsbanden gemaakt zijn. Jelle, die rond leidt, laat zien hoe je in het Grand-Café, of het aangren zende zalencomplex komt. In de werkruimten wordt geschuurd, geschilderd, ge naaid en geklust. "We noe men het creatief recyclen," gaat Noordhoek verder. "We bieden inwoners van Mid delburg de gelegenheid om eigengemaakte spullen bij ons te koop aan te bieden. Als die verkocht worden, is 60 procent voor de aanbie der en 40 procent voor ons. Natuurlijk moet het product wel in de visie van Tante Amalia passen." Het project is opgezet door Philadelphia, een zorgin stelling die mensen met een verstandelijke beperking be geleidt. Wijkpensions op Walcheren MIDDELBURG - Werkt voor Ouderen heeft sinds donder dag op al haar locaties wijk pensions. Waar mensen tot 1 januari 2014 nog de moge lijkheid hadden tot tijdelijk verblijf in een verzorgings- of verpleeghuis, is die moge lijkheid met de huidige ka binetsplannen grotendeels verdwenen. Toch wil Werkt voor Ouderen die mogelijk heid behouden. "Veilig, zelfstandig wonen, is wat Werkt voor Ouderen niette min voor iedere cliënt goed wenst te regelen door wo nen, zorg, welzijn en service met elkaar te combineren", zegt Jan de Graaf. "Daarom beginnen wij in Vlissingen, Souburg en Middelburg vanaf 27 maart in onze zorg centra met wijkpensions." Het verblijf in een wijkpen- sion wordt voor de cliënt zo aangenaam mogelijk ge maakt. Er zijn gemeubileer de, comfortabele kamers be schikbaar met eigen douche en toilet. Gastvrijheid speelt een belangrijke rol binnen de wijkpensions: Werkt voor Ouderen wil graag dat de cliënt zich er thuis voelt. Een verblijf in het wijkpen- sion is geschikt voor mensen die kortdurende zorg nodig hebben. "Bijvoorbeeld na opname in het ziekenhuis of omdat een mantelzorger tijdelijk afwezig is", licht De Graaf toe. De financiering kan via een AWBZ indicatie of particulier via een recht streekse betaling door de cliënt. ROTTERDAM - Met een opval lende serie over Zepuwse producten is Scarlett Kwek keboom deze week glans rijk geslaagd aan de Foto vakschool te Rotterdam. Scarlett Kwekkeboom heeft voor haar masterproof een serie beelden gemaakt on der de titel Zeeuws DNA. De Provincie Zeeland kent veel streekeigen producten. Deze maken deel uit van de Zeeuwse cultuur. Ze kun nen worden gekweekt, gege ten, gedronken of gedragen. Veel van deze producten hebben vaak een lange ge schiedenis. Als onderdeel van de Zeeuwse cultuur zijn zij typisch voor de streek. Scarlett bracht deze pro ducten in ongebruikelijke combinaties samen in beel den. De beelden worden momenteel geëxposeerd in galerie Wind in Rotter dam. Binnenkort verschijnt een deel van de serie in de glossy Zeeland die door heel Nederland wordt verspreid en diverse exposities zijn inmiddels ingepland. Scar lett is geen onbekende in het Zeeuwse. In 1993, na het overlijden van haar vader nam ze op 25-jarige leeftijd de leiding over een veelheid van verschillende techni sche bedrijven in Nederland en België. Na een moeizame start volgden een aantal tur bulente jaren waarin het be drijf Istimewa Elektro door derden werd overgenomen. Het bloed kruipt echter waar het niet gaan kan en eind 1996 besloot ze om het bedrijf terug te kopen. Vanaf 1 januari 1997 werd ze eige naar en algemeen directeur van Istimewa Elektro. Voor haar inspanningen werd ze beloond, toen ze in 2001 tot zakenvrouw van het jaar werd gekozen. De Faam woensdag 2 april 2014 16 Nog geen jaar bestaat hofatelier 'Tante Amalia', een werklocatie voor mensen met afstand tot de arbeidsmarkt, een licht verstandelijke beperking of licht psychiatrische problematiek. Het is een plek waar mensen creatief bezig zijn in een en zinvolle werk omgeving. door Jan Prenger Jelle (links) en Rowan in de winkel van 'Tante Amalia' in het hof van Buren. Foto Jan Prenger Scarlett Kwekkeboom is glansrijk geslaagd voor de Fotovakschool in Rotterdam met haar reportage 'Zeeuws DNA'. verbindt DELTA Zon Garant: uw eigen zonne-installatie op maat met 10 jaar lang opbrengstgarantie* professionele installatie en service. Door de gegarandeerde opbrengst weet u direct wat u de komende jaren kunt besparen op uw elektriciteitskosten. Dus niet alleen duurzaam, maar ook goed voor uw portemonnee! Laat u persoonlijk adviseren over een Zon Garant zonne-installatie die bij uw situatie past en over de mogelijkheden om uw btw over de aanschafprijs van uw zonne-installatie terug te vragen. Ga naar wwwDELTA.nl/ZonGarant voor meer informatie over Zon Garanten de voorwaarden die van toepassing zijn of maak direct een afspraak voor een adviesgesprek! Als u kiest voor DELTA Zon Garant dan garandeert DELTA de hoeveelheid elektriciteit die uw zonne-installatie minimaal opwekt.

de Faam | 2014 | | pagina 16