Zeeuwse dames aan het werk in Rio KOZIJNEN ZONWERING BENEFIETCONCE Inge, van "*155,- Lola, van ^525,- Irene, van ^850 Neem deze dagen een digitale foto mee en wij plaatsen uw voordeur in uw gevel. Gedoemde prijzen zijn voorbeelden, vraag naar de voorwaarden. mm Aangepaste openingstijden: vrijdag en zaterdag: 09.00 - 17.00 uur President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen T 0113 - 56 40 04 T 0118 - 41 84 77 info@hogazon.nl D facebook.com/Hogazon www.hogazon.nl leren geen vak en belanden in de prostitutie of worden geronseld door drugsdea lers. Ik heb gemerkt dat we met ons werk goodwill op bouwen bij de mensen, zelfs bij drugsdealers die ons in de gaten houden. Ik heb met veel kinderen contact gehad en les gegeven aan vrouwen, vrijwilligers en hulpverle ners. Ik zie het als export van kennis. Geen druppel op de gloeiende plaat, maar een druppel op de juiste plaats." Om het project te financieren wordt er op 6 april om 15.00 uur een benefietconcert gehouden aan de Turfkaai 29 in Middelburg en op zaterdag 19 april van 14.30 tot 16.30 uur in de Micjdelburcht aan de Henri Dunantlaan in Middelburg. Ook worden er CD's en boekjes verkocht. Meer informatie via info@stichtingpetra.nl. ten. "Ik ging samen met hem naar een teamvergadering in Den Haag en daar was ie dereen zo enthousiast over onze komst dat ik eigenlijk geen 'nee' meer durfde zeg gen. We pasten goed in het team." De kandidaat die ze had gevonden, haakte echter af en in plaats van met hem vertrok ze met haar zoon naar Brazilië. Ondanks de waarschuwingen voor de gevaren besloot ze toch door te zetten. "Ach, ik ben naïef "IK HEB VORIG JAAR GEMERKT DAT WE IN DE WIJK GOODWILL OPBOUWEN" en dacht dat ze toch niet op oude dames zouden schie ten", grapt Marrie en hoewel ze vorig jaar, tijdens haar eerste bezoek, inderdaad de drugsdealers op hun motor voorbij zag komen, inclusief grote geweren en hoewel ze elke dag hoorde dat er ge- schotén werd en polit ieauto's zag passeren met een geweer uit het raam, gaat ze dit jaar weer. Ditmaal samen met vier van haar stagiaires. En waarom? "Het voelt als roe ping. Ik vind het een voor recht dit te mogen doen. Een van de problemen is dat de kwaliteit van het onderwijs slecht is. Veel kinderen stop pen vroegtijdig met school, In deze keiharde wereld, gedomineerd door drugs, prostitutie en geweld hoopt het vijftal door middel van goede voorlichting en prak tische hulp te voorkomen dat kwetsbare jongens en meisjes afglijden naar de criminaliteit. Er zijn meer mensen die zich op deze manier inzetten voor een betere wereld, maar Mar rie is 72 jaar en had geen enkele ambitie om zich be zig te houden met dit soort problematiek. Tot ze vorig jaar op een nieuwjaarsbij eenkomst kwam, waar werd geprobeerd om mensen te werven die in deze krotten wijk wilden helpen. "Daar wilde ik niet naar toe", ver telt Marrie. "Geen haar op mijn hoofd!" Maar ze vond iemand die dit wel zag zit- Hogazon.nl OPEN DAGEN De Faam woensdag 2 april 2014 11 De 72-jarige Middelburgste Psychologe Marrie van der Feen gaat samen met vier stagiaires aan de slag in een krottenwijk in Rio de Janeiro. Foto Mieke wijnen Psychologe Marrie van der Feen uit Middelburg stapt vrijdag 25 april samen met vier stagiaires op het vliegtuig naar Rio de Janeiro met als bestem ming de krottenwijk Morro do Juramento. door Rachel van Westen

de Faam | 2014 | | pagina 11