100 jaar crematie in Nederland Uitnodiging Open Dag VEE Officiële Mededeling AANGggpRUG Veolia brengt je verder óók met Fast Ferries! van de Provincie Zeeland natuur en landschap Zaterdag 5 april 2014 10.00 -15.00 uur INFORMATIE VAKT DE GEMEENTE VEERE In de gedon prosti goede tische dat k meisje crimii mense manie betere rie is enkele proble jaar o geprot werve: wilde mijn 1: ieman Tijdens de Open Dag zijn er tussen 10.00 en 15.00 uur rondleidingen door het crematorium. Bezoekers kunnen alle vertrekken, de nieuwe oven en filterinstallatie bekijken. Fen medewerker van het crematorium vertelt welke bestemming de as kan krijgen op de locatie of daarbuiten. Er is gelegenheid om vragen te stellen. Tevens presenteren steenhouwers en uitvaartondernemingen hun diensten. Een oud-medewerker geeft om 11.00 uur en 14.30 uur een rondleiding over de begraafplaats. Hij vertelt over de graven van de notabelen en het groen. Wasmachine, droger of vaatwasser kapot? B-el: 0112 - sy- 24 2.J- 64% VAN DE BOODSCHAPPERS LEEST DÉ WEEKKRANT! In april 1914 vond de crematie van de arts dr. C.J. vaillant in het Crematorium Westerveld plaats. Het was de eerste crematie in Nederland. Geschiedenis werd geschreven. Vanwege de 'acceptie' van cremeren ging de ontwikkeling aanvankelijk niet snel. Anno 2014 is er veel gebeurd. Zo kiest tegen woordig ruim 60% van de Nederlanders voor crematie en zijn er 77 crematoria. Er is in de afgelopen 100 jaar op het gebied van dienstverlening en mogelijkheden rondom een crematieplechtigheid veel veranderd. Om dat te laten zien wordt op initiatief van de Landelijke Vereniging van Crematoria (LVC) in het weekend van 5 en 6 april door tal van crematoria een Open Dag georganiseerd. Op zaterdag 5 april zet Crematorium Middelburg haar deuren open. Iedereen is dan van harte welkom om te zien wat de mogelijkheden rondom een crematieplechtigheid zijn. 3 weGeNeR Media Kijk voor alle voorwaarden op www.fastferries.nl z Psycf der Fi stapt same op he de Jai met a beste ming krotti Morri Jurarr het vi zig te eenkoi wijk telt M Geen extra toeslag meer voor agrarisch natuurbeheer (probleemgebiedenvergoeding) Gedeputeerde staten hebben om 25 maart 2014 besloten om de probleemgebiedenvergoedirig te laten vervallen. Boeren die aan agrarisch na tuurbeheer doen, ontvingen hiervoor in be paalde gevallen een toeslag: de zogeheten pro bleemgebiedenvergoeding. De Provincies hebben deze subsidie in. 2014 be ëindigd wegens hoge kosten en het vervallen van Europese middelen. Mogelijk komen er dit jaar toch nog Europese g.elden beschikbaar. Dit feit is voor GS echter geen aanleiding om de vergoeding opnieuw in te stellen. De Provincie heeft hiervoor geen geld geraamd in.de begro ting. Vragen hierover kunt u stellen aan Wilma Maljaars van de afdeling Water, Bodem en Na tuur, telefoonnummer 0118-63172^. Provincie Zeeland Informatie over Provincie Zeeland, vindt u opwww.zeeland.nl www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl dé Weekkrant is overal welkom De Faam woensdag 2 april 2014 10 Westelijke Oude Havendijk 3, Middelburg. Wijziging bekendmaken Bekendmakingen van de gemeente Veere vindt u vanaf 1 januari 2014 zoveel mogelijk digitaal. Voor enkele besluiten is dit (nog) niet mogelijk. U vindt deze dan terug in een extra advertentie op deze pagina. Officielebekendmakingen.nl U kunt de digitale bekendmakingen altijd en overal bekijken via onze website www.veere.nl onder het kopje Actueel - Bekendmakingen. U wordt dan doorverwezen naar het digitale gemeenteblad op de website www.officielebekendmakingen.nl. U kunt op verschil lende manieren zoeken op deze site. Zo kunt u een abonnement nemen op een attenderingsservice. Als u uw gegevens invoert en aangeeft welke informatie u wilt ontvangen, krijgt u via een e-mail automatisch bericht als er nieuwe bekendmakingen verschijnen. Voor hulp of informatie kunt u tijdens openingstijden terecht bij de Centrale Publieksbalie in het gemeente huis aan de Traverse 1 in Domburg, tel. (0118) 555 447. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij tijdens die termijn beroep is ingesteld en een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. De vergunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het beroepsschrift moet worden ingediend bij de recht bank Zeeland-West-Brabant, postbus 90006, 4800 PA Breda. Het verzoek om voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de Voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, postbus 90006, 4800 PA Breda. Mocht u over deze omgevingsver gunning nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met Johnnie Hendrikse, tel. 0118 555 344 of mail naar U.Hendrikse® veere.nl ONTWERPOMGEVINGS- VERGUNNING (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Wij zijn voornemens om een om gevingsvergunning te verlenen voor: - Oostkapelle Molenweg 36, het brandveilig gebruik van een logiesgebouw. De aanvraag met de daarbij beho rende stukken en de ontwerpom- gevingsvergunning liggen van 3 april t/m 14 mei 2014 ter inzage. Tijdens deze termijn kan een ieder een mondelinge of schriftelijke zienswijze indienen bij het college. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u een afspraak maken met Karin Rewijk-Labruyere, tel. (0118) 555 228 of e-mail K.Rewijk@veere.nl. Wij maken u erop attent dat u pas beroep kan indienen tegen het definitieve besluit. Dit k^n alleen als u tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend en u belanghebbende bent. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen kunt u inzien bij de centrale publieks balie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn op maandag t/m donderdag van 09.00 tot 17.00_uur, donderdag avond tot 20.00 uur (met uitzon dering van Burgerlijke Stand zaken) en op vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur. Wilt u één of meer dere dossiers inzien op het gemeentehuis, wij leggen ze graag voor u klaar. Neemt u vooraf even contact met ons op via (0118) 555 447 of per e-mail gemeente@veere.nl. Kijk ook eens op www.veere.nl. Domburg, 2 april 2014 Burgemeester en wethouders van Veere OMGEVINGSVERGUNNING (uitgebreide voorbereidings procedure 2e fase) Wij hebben op 13 maart 2014 een omgevingsvergunning verleend voor: Domburg Domburgseweg 26, 26A t/m 26H en 28, 28A t/m 28K, het realiseren van een pension, bestaande uit twee appartementengebouwen met 20 appartementen/suites met bijbehorende voorzieningen. De vergunning is ten opzichte van de ontwerpvergunning niet gewijzigd. De omgevingsvergunning, de aan vraag en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 3 april t/m 14 mei 2014 ter inzage op het gemeentehuis. Van 3 april t/m 14 mei 2014 kan tegen de vergunning alleen beroep worden ingesteld door: - belanghebbenden die tijdig een zienswijze hebben ingediend op de ontwerpvergunning; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid advies uit te brengen over de ontwerpvergunning; - belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning.

de Faam | 2014 | | pagina 10