Ontbreken buurtwinkel is hot item in Veere 'Ze De Ruit" Uw kostbaarheden zijn goud waard! goudwisselkantoor O O FAAM IN DE BU Smakelijke aanzet tot één vmbo op Walcheren www.goudwisselkantoor.nl VEERE - Tjeerd Kuiper, se cretaris van de Stadsraad, zegt daarover: "Wij willen weten wat de wensen zijn en denken op dit moment na over verschillende mo gelijkheden. We denken aan een buurtwinkel met een sociale functie en wellicht een constructie met vrijwil ligers. Het moet commerci eel haalbaar zijn. Dat is in de zomer geen probleem met toeristen en bootjesmensen, maar in de winter is dat las tiger." De Faam informeerde in Meliskerke. Ook hier ging de enige supermarkt dicht en de bewoners moesten het ruim een half jaar zon der voorziening doen. Wel beschikte het dorp, toen en ook nu, over een slagerij, bakkerij en groentewinkel. In februari bestond de dag winkel vier jaar. Het is een servicewinkel, met verse producten, waar de klant de eerste levensbehoeften kan kopen. Het is geen grote supermarkt, maar biedt wel service dichtbij huis. Sam de Visser, filiaalleider ver klaart het succes: "Onze prijsstelling ligt hoger dan bij de bekende supermark ten, maar onze klanten ko men hier, omdat ze er niet voor hoeven te rijden. We profiteren op vrijdag en za terdag van de extra drukte bij de bakkerij en de slagerij. We voorzien dus in een be hoefte, waarbij versheid van onze producten belangrijk is." "Of wij geïnteresseerd zijn in de exploitatie van een winkel in Veere is van een aantal dingen afhankelijk," vervolgt hij. "Zo moet de winkel op een locatie geves tigd zijn waar veel mensen langs komen. Goede bereik baarheid en parkeergelegen heid is een must." Ook De Visser is zich bewust van de winterdip: "Dan moet je het hebben van de plaatselijke bevolking, die niet benauwd is voor een hogere prijs in ruil voor prima service." Cursus Eerste Wereldoorlog MIDDELBURG - De Volksuni versiteit houdt in samenwer king met het Zeeuws Archief een cursus die in het teken staat van Belgische vluchte lingen in Zeeland ten tijden van de Eerste Wereldoorlog. Zeeland kreeg te maken met een grote stroom Belgische vluchtelingen waarvoor opvang moest worden ge regeld. In de cursus schets archivaris Toon Franken in woord en beeld het ver haal van de opvang van Belgische vluchtelingen in Zeeland. Voorbeelden zijn: het beschikbaar stellen van ligplaatsen voor schepen in Zierikzee aan Belgische vis sers en het verzorgen van gewonde Belgische militai ren in het Gasthuis in Mid delburg. De cursus is op za terdag 5 april in het Zeeuws Archief. Aanmelden kan tot donderdag 27 maart. www. volksuniversiteitzeeland, nl/archief Acaciahof geeft aan kinderhulp MIDDELBURG - Basisschool Acaciahof in Middelburg heeft 850 euro gedoneerd aan Europa Kinderhulp (EKH). Nadat een medewer ker van EKH een presentatie had verzorgd, hebben de leerlingen wekelijks een be drag opzij gezet. De school koos als goede doel EKH omdat dit dicht ligt bij de belevingswereld van kinde ren. VLISSINGEN - In La Maison Orange werden afgelopen vrijdag tegen lunchtijd de laatste puntjes op de i ge zet. Vierderjaarsleerlingen van het vmbo kader zijn druk met het opmaken van de borden. Docent Edward van Oranje kijkt trots rond in 'zijn' Maison Orange. De leerlingen bereiden een lunch voor met het thema 'beter een goede buur dan een verre vriend' waarvoor de directie, conciërges en receptionistes van zowel het Scheldemond College als van de nieuwe buren CSW- Bestevaer zijn uitgenodigd. Het geheel vormt onderdeel van de plannen die moeten leiden naar één vmbo-oplei- ding op Walcheren. De in tentie is om op korte termijn informeel samen te werken om zo één vmbo-Walcheren per 1 augustus 2016 te rea liseren. Op dit moment is voor de leerlingen die druk zijn in de keuken en de be diening vooral de lunch het belangrijkste. Voor de gele genheid is het Maison Oran ge omgetoverd tot een Wal- chers restaurant hetgeen tot uiting komt in de prachtige foto's aan de muur én de kle ding van de medewerksters. Edward Oranje licht toe: "Leerlingen werken zeven weken aan een project waar bij allerlei vaardigheden om de hoek komen kijken. Zo schrijven ze zelf de uitno digingen waarvoor ze door de docent Nederlands be oordeeld worden. Ook voor de aankleding van de zaal kunnen ze scoren en bij de berekening komt economie aan bod." Afgaande op de reacties van de gasten, is de lunch in elk geval geslaagd! 4» urn De Faam woensdag 26 maart 2014 15 De Stadsraad van Veere heeft onder de inwoners een enquête gehouden met de titel 'Wonen in Veere'. Van de deelnemers noemde ruim 65 procent het ontbreken van een buurtwinkel als een gemis met een hoge De Faam ging voor onderzoek ik. stadje. door Jan Prenger In Meliskerke is er de Dagwinkel met verse producten. Ondanks de iets hogere prijs wordt er lachend betaald. Foto Jan Prenger door Marina Meijers De leerlingen van het Scheldemond College maakten veel werk van de lunch. Foto Marina Meijers Goudwisselkantoor he*ft rum 25 Jaar expertise* Oude bankbiljetten Postzegels Antiek speelgoed ledereen heeft kostbaarheden in huis. Soms zelfs zonder dat men zich hier bewust van is. Een paar oude munten, een ketting of een horloge, een treintje waar grootvader nog mee heeft gespeeld of een doosje met oude bankbiljetten. Laat uw kostbaarheden eens geheel vrijblijvend beoordelen door een specialist van Goudwisselkantoor. Zo ontdekt u of uw kostbaarheden goud waard zijn en mocht u het willen verkopen, dan bieden we u ook nog eens een reële prijs. Ontdek wat Goudwisselkantoor voor u kan betekenen: Goud Zilver Munten Sieraden (goud en zilver) Inkoop Verkoop Veiling Verpanden Beleggen Locaties bij u in de buurt Goes, Piet Heinstraat 2b (di. t/m za.) Locatie Middelburg Parkeerplaats Hotel Restaurant Arneville Buitenruststraat 22 4337 EH Middelburg middelburg@goudwisselkantoor.nl Openingstijden Elke maandag van 10.00 -16.30 uur

de Faam | 2014 | | pagina 27