De blauwe golf over het Kanaal door Walcheren is terug George van Heukelom opent vogeltelpost Waterdunen De Provincie plaatst twee bijenhotels bij YARA Verkeershinder Middelburg door wegwerkzaamheden 3,5 miljoen euro voor slopen, opknappen of samenvoegen van verouderde woningen EP li- Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Met ingang van 1 april 2014 zijn er weer drie keer per dag extra doorstroomtijden in twee richtingen voor de pleziervaart over het Kanaal door Walcheren. Rond 9.25 uur, 12.25 uur en 14.55 uur. Dan varen watersporters in minder dan een uur alle vijf de bruggen over het Kanaal door Walcheren voorbij. Dat scheelt ongeveer anderhalf uur wachttijd. Uiterst succesvol Gedeputeerde Kees van Beveren: "De proef met de blauwe golf was vorig jaar uiterst suc cesvol. We gaan er dan ook enthousiast mee door. Op basis van de ervaringen, hebben we dit jaar wel besloten om de blauwe golf in de avond niet meer terug te laten komen, maar wel 's middags een extra blauwe golf in te voeren. Dit alles uiteraard zonder het auto verkeer in de spits te hinderen. Zo maken we iedereen blij: watersporters en automobilis ten!" Watersportster let Span is ook enthou siast: "Voor een brug wachten is met altijd even leuk en het is echt vervelend als je niet weet hoe lang het wachten duurt. Daarom is de blauwe golf zo'n verbetering: de zekerheid dat je er een uur over doet." De blauwe golf: het traject van voor de Keersluisbrug in Vlissingen tot na de Stationsbrug in Middelburg en andersom vk'-\ Nauwlettend volgen De gewone openingstijden blijven overigens gehanteerd, maar hoe meer watersporters gebruik maken van de blauwe golftijden, hoe minder vaak én korter het wegverkeer hoeft te wachten voor een open brug. De Provincie Zeeland blijft de doorstroom van het verkeer op de Sloeweg in Vlissingen tijdens de blauwe golftijden nauwlettend volgen in samenwerking met de gemeente Vlissingen. Meer weten? www.zeeland.nl/verkeer_vervoer/vaarwegen/kdw_blauwe_golf en www.vaarweginformatie.nl De afgelopen periode werkten de aannemers hard aan het realiseren van de nieuwe vogeltelpost in Waterdunen in opdracht van de Provincie Zeeland. Waterdunen is de hotspot van Breskens. Deze nieuwe vogeltelpost wordt op zaterdag 5 april 2014 officieel geopend door gedepu teerde George van Heukelom, dijkgraaf Toine Poppelaars en wethouder Peter Ploegaert van de gemeente Sluis. Paradijs Waterdunen wordt een bijzonder getijdengebied met geulen van slik en schor. Dit maakt het gebied een paradijs voor trekvogels en dus ook voor vogelaars. Trekvogels op de terugweg van Afrika en naar het hoge noorden rusten uit in Waterdunen om daarna samen de Wester- Vogeltelpost Waterdunen schelde over te steken. Tijdens de opening wordt namens de vogeltellers van Breskens ook het nieuwe boek "Tien miljoen vogels in tienduizend uren! Voorjaarstrek bij Breskens 1981-2013" aangeboden. Zie ook: www.waterdunen.com Gedeputeerde Ben de Reu opende maandag 24 maart 2014 het project 'tijdelijke natuur op de fabrieksterreinen van Yara'. De Provincie Zeeland zorgde samen met de gemeente Terneuzen voor de plaatsing van twee bijenhotels. Eén op het terrein van Yara zelf en één buiten het terrein langs een pas aangelegde wandelroute. Investering in leefbaarheid gebied Bijen bestuiven planten en gewassen en zijn daarom erg belangrijk voor de leefbaarheid. Met een bijenhotel, een nest gelegenheid voor wilde bijen, helpen we ze een handje. Zo'n hotel dient niet alleen als verblijfplaats voor allerlei insecten, maar heeft ook een educatieve functie. In totaal worden er elf insectentorens geplaatst in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone, als onderdeel van het Landschapsuitvoeringsplan (LUP). De Provincie Zeeland en de gemeente Terneuzen investeren hiermee in de leefbaarheid van het gebied en in een aantrek kelijk economisch vestigingsklimaat. De totale kosten van de bijenhotels zijn 9.750 euro. Diverse organisaties hebben een bijenhotel geadopteerd in de Kanaalzone en zorgen samen met Natuur&Zo voor het onder houd. Het project is een initiatief van ZMF en Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Voorbeeld van een bijenhotel Tot en met 11 april 2014 moet u rekening houden met minimaal tien minuten extra reistijd van en naar Middelburg. De Provincie Zeeland werkt dan aan de zuidelijke rotonde. Vanaf de Schroeweg in Middelburg gezien, richting Vlissingen-Oost/Terneuzen gaat het om de laatste rotonde. Alleen doorgaand verkeer van Middelburg richting Vlissingen-Oost/ Terneuzen en omgekeerd is mogelijk. De omleidingsroutes voor de andere richtingen staan aangegeven met gele borden. De rotonde wordt opnieuw ingericht als turborotonde en wordt hierdoor overzichtelijker en verkeersveiliger. Een turborotonde is een rotonde met twee rijstroken die gescheiden worden door een opstaand randje. Meer weten over de omleidingsroutes9 www.zeeland.nl/n254rotonde Na een succesvolle eerste ronde van de subsidieregeling Provinciale Impuls Wonen in 2013 heeft de Provincie Zeeland ook dit jaar 3,5 miljoen euro beschikbaar gesteld voor het slopen, opknappen of samenvoegen van verouderde woningen. Demografische ontwikkelingen en veranderende kwaliteitseisen van woning en omgeving zorgen voor verandering in de woningvraag. Het aantal gezinnen met kinderen neemt af. de groep alleenstaanden wordt groter en ouderen blijven langer zelfstandig wonen. Zoals het er nu naar uitziet, daalt het aantal huishoudens over tien jaar waardoor verdere leegstand ontstaat. Woningcorporaties nemen de verantwoordelijkheid voor hun huizenbezit, maar voor particulieren loont het niet altijd om te investeren als buren dat niet doen. Particulieren slopen hun woning zelden, terwijl dit voor de woonomgeving meerwaarde kan hebben. Opknappen of slopen? Beoordeling De subsidieregeling Provinciale Impuls Wonen ondersteunt projecten die bijdragen aan het toekomstbestendig maken van de woning voorraad en de leefomgeving. De subsidie kan helpen om het financië le gat kleiner te maken tussen de kosten en opbrengsten van het project. De projecten worden beoordeeld aan de hand van toetsingscri teria. Op elk criterium kunt u een maximum aantal punten scoren. Wanneer alle inzendingen zijn beoordeeld, ontstaat een ranglijst van projecten. De projecten met de meeste punten ontvangen een subsidie vanuit de Provinciale Impuls Wonen. Op die manier worden de beste projecten gehonoreerd. Kom ook naar het inloopspreekuur Om ook dit jaar goede projecten met een subsidie te ondersteunen, organiseert de Provincie inloopspreekuren. Tijdens dit spreekuur kunt u uw plannen of ideeën met ons bespreken. Het maakt daarbij niet uit of er alleen nog maar een globaal idee is of dat er een uitgewerkt project is. Op deze avonden zijn twee medewerkers van de Provincie Zeeland aanwezig. Zowel particulieren, bouwbedrijven als andere geïn teresseerden zijn van harte welkom. De spreekuren vinden plaats tussen 18.30 en 20.00 uur op: 26 maart in het gemeentehuis van Terneuzen 27 maart in het gemeentehuis van Goes 31 maart in het gemeentehuis van Tholen 3 april in het gemeentehuis van Middelburg 7 april in het gemeentehuis van Zierikzee Voor uitgebreide informatie over de subsidieregeling en het subsidie- aanvraagformulier verwijzen wij u naarwww.zeeland.nl/piw Indien u een vraag heeft, kunt u contact opnemen via piw@zeeland.nl COLOFON Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: de Provincie Zeeland Fotografie: de Provincie Zeeland Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118 - 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6, 4331 BK Middelburg De volgende Provinciewerk verschijnt 9 april 2014. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk. Provincie Zeeland ■KMI'll

de Faam | 2014 | | pagina 12