Feestelijke heropening park Toorenvliedt Landelijke Compostdag 22 maart Verkeershinder zuidelijke rotonde Middelburg Start restauratie kademuren Rouaansekaai, Rotterdamsekaai en Punt Vijftig nieuwe bomen voor President Rooseveltlaan WWW.MIDDELBURG.nl J Op zaterdag 24 mei wordt stadspark Toorenvliedt feestelijk heropend. U bent van 10.30 uur tot 16.30 uur van harte welkom om het park in al zijn facetten te komen beleven. De gemeente Middelburg werkt samen met betrokken inwoners aan een leuk en gevarieerd programma boordevol activiteiten voor jong en oud. Van sport en spel tot leuke rondleidingen en nog veel meer. Kom kijken, ervaren, doen en ontdekken. De gescheiden inzameling van gft- en groenafval levert meer milieu voordelen op dan de meeste mensen beseffen. Door het afval om te zetten in compost komt er minder kooldioxide (C02) in de lucht en dit is gunstig voor het broeikaseffect. Zeker zo belangrijk is het positieve effect van compost voor de bodem. Bovendien is het inzamelen van gft veruit de meest voordelige manier van afvalverwerking. Jaarlijks zamelen we in Nederland ruim 1,3 miljoen ton gft-afval in. Dat zijn 50.000 vrachtwagencombinaties vol. Via gemeentewerven tellen we daar nog eens 2 miljoen ton groenafval bij op. Deze grote hoeveelheid afval levert bijna 600.000 ton gft-compost en zo'n 700.000 ton groencompost op. Dit gebruiken we voor de land- en tuinbouw, maar ook in sier- en moestuinen en bij het maken van tuinaarde en potgrond. Tijdens de Landelijke Compostdag op 22 maart willen de Zeeuwse gemeenten de inwoners bedanken voor het gescheiden inzamelen van gft-afval. Een bedankje in de vorm van een zak gratis compost. Kijk op de website www.zrd.nl voor meer informatie en de locatie/ope ningstijden van de Milieustraten van de ZRD, waar u terecht kunt voor uw gratis compost. Wees er op tijd bij want op sommige locaties geldt op op. Vanaf maandag 17 maart tot en met vrijdag 11 april is er ver keershinder door werkzaamheden aan de zuidelijke rotonde bij Middelburg. De rotonde is in deze periode gedeeltelijk afgeslo ten. Het gaat om de laatste rotonde, gezien vanuit Middelburg Schroeweg. De zuidelijke rotonde wordt opnieuw ingericht als turborotonde en wordt hierdoor overzichtelijker en verkeersveiliger. Een turborotonde is een ro tonde met twee rijstroken die gescheiden worden door een opstaand randje. Locatie rotonde Vanuit Middelburg Schroeweg gezien, richting Vlissingen-Oost/ Terneuzen gaat het om de laatste rotonde. Hierbij kan de weggebruiker de vol gende afslagen kiezen: via Weizichtweg naar Nieuw- en Sint Joosland, via N254 naar Vlissingen-Oost/ Terneuzen en via A58 naar Arnemuiden/ Goes. De rotonde is daarnaast ook de toerit vanuit A58 Vlissingen rich ting Middelburg. Kijk voor meer informatie op de website van Provincie Zeeland, www.zeeland.nl. Bouwgroep Peters is woensdag 12 maart gestart met de restaura tie van de kademuren van de Rouaansekaai, Rotterdamsekaai en Punt. De kademuren in deze "hoek" verkeren in zeer slechte staat. Er zitten enkele grote scheuren in, voegen zijn uitge spoeld en worteldoorgroei ontzet delen van de kademuur. Met het oog op het vaarseizoen start de aannemer met de kade muur bij het havenkantoor van wa tersportvereniging de Arne. In augustus gaat het werk vervolgens verder aan de kademuren vanaf het Texaco tankstation richting de Punt. Het slechte metselwerk en voeg werk wordt hersteld op een gelijke wijze als de kademuren van de Kou- steensedijk en Rouaansekaai. Foto: Aart van Belzen Op het terrein bij het havenkantoor richt de aannemer de bouwplaats in waardoor er tijdelijk minder par keerplaatsen beschikbaar zijn. De verwachting is dat het wegverkeer verder geen last heeft van het werk. De restauratie van de kademuren is naar verwachting klaar in april 2015. Medio april wordt het programma op www.middelburg.nl gepresen teerd. Stadspark Toorenvliedt met bijbehorend cultureel erfgoed is opge knapt met Europese subsidie. Hierbij gaat het onder meer om het verbeteren van de entrees en het groen, het plaatsen van spelelemen ten voor de jeugd en het onder de aandacht brengen van het verhaal over de Tweede Wereldoorlog waarbij de elf bunkers een belangrijke rol spelen. De werkzaamheden bevinden zich na jaren werk nu in een afrondende fase. De gemeente Middelburg presenteert park Tooren vliedt graag opnieuw aan u op een feestelijke wijze op zaterdag 24 mei. Op Nationale Boomfeestdag zijn woensdag 12 maart aan de Presi dent Rooseveltlaan bij de Brand weerkazerne 50 bomen geplant. De oudste groep leerlingen van De Dolfijnenburch, Acaciahof, Regen- boogschool en Vrije school Zee land plantten de bomen samen met het gehele college van burge meester en wethouders van Mid delburg. Alle kinderen die hebben deelgenomen aan deze boom feestdag kregen een certificaat. Boomfeestdag Jaarlijks vieren ruim 200.000 kin deren in Nederland de Nationale Boomfeestdag. Ze planten bomen en struiken, maken werkstukken of lopen een bomenroute. Kortom, ze zijn bezig mët het groen in hun buurt. Het college Foto: Aart van Belzen van burgemeester en wethouders is bijzonder verheugd dat dit eve nement ieder jaar plaatsvindt, leder jaar kiest de Stichting Natio nale Boomfeestdag een landelijk thema en voor dit jaar is dat 'Kie zen voor Bomen!'. Het thema is gekozen met een knipoog naar de gemeenteraadsverkiezingen van 19 maart 2014. GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_ Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2014 | | pagina 9