Jw V r f J STEMBüREtU Verkiezingen woensdag 19 maart Verkiezingsavond in het stadhuis Buitengewone raadsvergaderingen Tot 1 april kans op duurzame euro's Middelburg energieneutraal Doe mee met NLdoet GEMEENTERAADS 29 VERKIEZINGEN2014 ÜHHHjHHiHiHHHI WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIIÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊIÊIÊÊÊIÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊIB samen met al NLdoet. 21 en 22 maart 2014. Oranje Fonds INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG m- *«kmj Vandaag, woensdag 19 maart, vinden de gemeenteraadsverkiezin gen plaats. De stembureaus zijn open tot 21.00 uur. Het dichtstbij zijnde stembureau vindt u op www.verkiezingmiddelburg.nl. Daar kunt u ook blogs van kandidaten lezen. De verkiezingsuitslag kunt u bekijken op www.middelburg.nl en www.verkiezingmiddelburg.nl. StemWijzer De StemWijzer bevat 30 stellingen die kunnen worden beantwoord met 'eens', 'oneens' of 'geen van beide'. Voor Middelburg is een StemWijzer op maat gemaakt, met de belangrijkste verkiezingsthema's. Na het beant- In de Burgerzaal in het stadhuis aan de Markt is het op 19 maart verkie zingsavond. Vanaf 21.00 uur is het stadhuis geopend. Op een groot scherm kunt u zien hoe Middelburg stemt. Wij verwachten de voorlopige einduitslag rond 23.30 uur. U bent van harte uitgenodigd om deze avond mee te maken. Dinsdag 25 maart is er een buiten gewone gemeenteraadsvergade ring in de Burgerzaal van het stadhuis aan de Markt. Op de agenda staan de vaststelling van de rechtmatigheid van de verkie- zingsuitslag, een besluit over de toelating van de gekozen raadsle den en het afscheid van vertrek kende raadsleden. Twee dagen later, donderdag 27 maart, is er in de raadzaal van het stadskantoor een buitengewone raadsvergadering waarin de raads leden worden beëdigd. Beide vergaderingen beginnen om 19.30 uur. Wie nog kans wil maken op duurzame euro's heeft nog maar een paar weken tijd om zich in te schrijven. Op 1 april sluit de inschrijving voor de actie middelburgenergieneutraal.nl. Woningeigenaren die energiebesparingsmaatregelen doorvoeren en met hun woning een zogenaamde labelsprong maken, kunnen 5.000 euro winnen. Verenigingen en kerkgenootschappen die bij de gemeente Middelburg een duurzaam project indienen dat bijdraagt aan een energieneutraal Middelburg maken kans op 10.000 euro. Kijk op www.middelburgenergieneutraal.nl voor de actievoorwaarden en voor het inschrijfformulier. woorden van de stellingen krijgt de be zoeker te zien met welke partij hij of zij de meeste overeenkomsten heeft. Het is de vierde keer dat gemeente Middelburg een stemwijzer heeft. www.stemwijzer.nl Moet u nog stemmen vergeet dan niet de stempas en uw legitimatiebewijs. Doe mee met de grootste vrijwilligersactie van Nederland en help een dag(deel) in een maatschappelijke organisatie. Op vrijdag 21 en zaterdag 22 maart zijn er allerlei leuke NLdoet klussen in Middelburg waar je bij kunt helpen. Ook leuk om samen met vrienden, buren of collega's te doen. Kijk voor meer informatie op www.nldoet.nl of www.welzijnmiddelburg.nl/vrijwilligerswerk/NLdoet. Brengt ons bij elkaar. Home Stogs KandWetenlijtt Handleiding Stemlokalen 1' t, wélkjl&fiiifginitffftkt&f» bfSxtflr. ;Vi»t'T.'r-.'A^;.-,yv,v,7i,-f.ri-;t.>i'fcf V nWtti WiiAV .V "Ot li 'wdmaMffl AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ont vangst): Griffioenpad, volkstuincom plex: plaatsen tuinkas (86026) (7-3). Lange Noordstraat 37: sloop bij gebouw en bouw garage/schuur (10-3). Oude Veerseweg 134: uitbrei den ligboxenstal (10-3). President Kennedylaan 33: uit breiden woning (12-3). Wiardi Beckmanlaan 6: slopen schutting, kappen 1 boom, plaatsen schutting en afdak naast woning (8-3). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be- kend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): Kousteensedijk 7: vervangen serrepui (14-3). Teresastraat 5: uitbreiden woning (12-3). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Bra- bant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een der gelijk verzoek is griffierecht verschul digd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij in het kader van de Wet al gemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de vol gende aanvraag de beslistermijn te ver lengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: het bouwen van een vluchtdeur. Locatie: Lange Noordstraat 44 Nieuwe uiterste beslisdatum: 7 mei 2014. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNING MET PROJECTBESLUIT Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalin gen omgevingsrecht vergunning heb ben verleend: Voor: het bouwen van een vrijstaande woning. Locatie Laurens Stommespad 2 te Middelburg. De beschikking is ten opzichte van de ontwerpbeschikking niet gewijzigd. De vergunning en alle relevante stukken zijn raadpleegbaar via www.middel burg.nl (onder wonen en leven/bestem mingsplannen/plannen in procedure) of via www.ruimtelijkeplannen.nl (onder plan code NL.IMRO.0687.OVBGMLAU- VG01) en liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 20 maart 2014 tot en met woensdag 30 april 2014 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelich ting gegeven op de voornoemde stuk ken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omgevingsver gunning ten behoeve van de desbetref- rende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene ««orsomfc Initiatieven J? die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben in gebracht) kan vanaf vrijdag 21 maart 2014 tot en met donderdag 1 mei 2014 een gemotiveerd beroepschrift in dienen bij de Rechtbank Zeeland-West- Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te be vatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt inge steld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant. Voor zowel het behandelen van een beroep schrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE DRANK EN HORECAVERGUNNING Kruisweg 2, schoolrestaurant Nehalennia De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij op 6 maart 2014 heeft besloten aan de Stichting voor Openbaar Voortgezet Onderwijs op Walcheren een drank- en horeca- vergunning als bedoeld in artikel 3 van de Drank- en Horecawet te verle nen voor het uitoefenen van een hore cabedrijf aan de Kruisweg 2 te Middelburg. De beschikking is ten opzichte van de ontwerpvergunning wel gewijzigd in verband met het opnemen van para graaf la van de afdeling 3 van Hoofdstuk 2 van de Algemene Plaatse lijke Verordening Middelburg 1997. De vergunning en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 20 maart 2014 tot en met woensdag 30 april 2014 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende drank- en horecaver- gunning en die tegen het ontwerpbe sluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelij kerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf vrijdag 21 maart 2014 tot en met donderdag 1 mei 2014 een gemo tiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te be vatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt inge steld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Zeeland-West-Brabant. Voor zowel het behandelen van een beroep schrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2014 | | pagina 8